Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babáitok mit tudnak?...

7 hónapos babáitok mit tudnak? Miket esznek? Mivel játszotok? Miket tanítotok neki? (süti, süti pogácsa, nyelvöltögetés, állathangok ilyenekre gondoltam) Valamihez hasonló szavakat mond? (babbba, mammma) fogak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én babám még csak most lesz 7 hónapos. Szinte már minden zöldséget próbáltam, de válogatós nem eszik meg sokmindent. (már k betűseket is, meg hüvelyeseket is kap), husit is eszik. Néha tésztás bébiételt is. Gyümiből, alma, banán, barack (öszi), dinnye, meggy, hú abból több nem jut eszembe mert nem igazán van oda értük, inkább a zöldséget eszi, bár abból se sokmindent.

Forog, másfél hónapja ül, kúszik, integet pápát, meg süti a kalácsot. Veresket szavalok neki imádja, énekelek neki sokszor ő is úgy csinál mintha énekelne morog vagy nem is tudom mit csinál, de nagyon édes. Mondja hogy tetetetetete, dededede, bebebebebe, gegegege, bababababa, meg azt hogy he. :)

Sokszor tanítom neki hogy mi hol van, pl: van egy babás poszter a pelenkázó szekrény mellett és mikor teszem tisztába kérdezem tőle hol a baba és már néz is arra, meg ilyenek. Minden helységbe van valami amit így tud, konyhába a tiktak meg ilyenek :) Imádja.

Szereti a kézségfejlesztő játékokat (aminek én nagyon örülök sokal több értelmét látom, mint a 20 ezredik hülyeségnak), a Fischer Price-osok a kedvencei, imádja a csörgőit is, meg van neki 1-2 keménylapos könyve azokat szoktuk olvasgatni, jól megvannak már csócsálva, mert imádja nézegetni. Viszont minden nap hagyom egyedül játszani nagyon jól el van. Akkor a földön körülötte van minden játéka és kotorászik köztük,van hogy negyed órát is elnézeget 1 játékot. Megunja és keres másikat.

2010. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

7, 5 hónapos

Eszik: alma, barack, nektarin, meggy, gesztenye, szilva, sütőtök, burgonya, tök, cukkini, petrezselyem, leveszöldsé, kukoricadara, borsó, rizs. A húslevesünkből pár hete mindíg kap, ma például a krumplit együtt főztem az apjáéval, hozzá rántotthusit kapott, a bundája nélkül, pici sóval, bors nélkül. Eszik még joghurtot, vacsira rizspépet vagy gyümölcsös tejpépet.

Állathangokat tanulunk, mozgásos gyakorlatokat végzünk, babaúszásra járunk, pápá-t tanítok neki, de még nem nagyon utánoz semmit, csak figyel.

Szépen artikulál,általában nyenyenye a legismertebb „szavajárása”, de nagyon kivehetően artikulál a mennyi, miért, igen, hello, anya, apa, baba szavakhoz nagyon hasonló babahalandzsát. Foga egy szál sincs még.

2010. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 hét múlva lesz 7 hónapos.Eszik almát,barackot,banánt,gesztenyét,burgonyát,zöldborsót,zöldbabot,csirkét,pulykát,tejpépet, 7 hónaposoknak való gyümölcsös túrókrémet (Hipp) és az igazság az,hogy MINDENT hagyok neki MEGKÓSTOLNI!Tehát ez úgy néz ki,hogy beledugja az ajka felső csücskét (jobb helyeken azt hiszem,ez a "pitty"),és onnan lenyalogatja.Ugyanis még rágózni sem lehet előtte,mert balhézik és ez így megy 3 hós kora óta,úgyhogy 4 hónapos korában már elkezdtem KÓSTOLTATNI.Sajnos annyira szeret enni,hogy a cicit már csak éjszaka fogadja el...:( Minden falatnál mondja,hogy hamm!!Ha én mondom,hogy hamm,akkor nyitja a száját! ☺☺

Most épp a babázás a nyerő:egyik reggel elkezdte,hogy ba...ba...ba...estére tökélyre fejlesztette:babababababa ☺

Már 6 hós kora előtt fel tudott állni,de csak 1-2 helyen,például a nagy kádban,ha együtt pancsiztunk.Ma már mindenhol feláll,nem lehet lelőni.Mondják az okos rokonok,hogy ne hagyjam folyton felállni meg lépegetni a bútoroknál,mert ez nagyon korai de mégis mit csináljak?Kötözzem meg????Nekem sem tetszik,hogy ilyen korán kezdte (persze büszke vagyok rá),de én is így csináltam,igaz lehetséges,hogy emiatt kínlódok a gerincemmel.De engem sem lehetett megkötözni...

Játszom vele csip-csip csókát,ez még csak leköti,de nem utánozza.Az ujjszámolósdit imádja (ez elment vadászni..).Tanítgattam neki a papa szót,nemes egyszerűséggel rávágta,hogy Abba.☺

Most hirtelen nem jut más eszembe.

A te babád hogy halad?Mit eszik?Mennyit alszik?

2010. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi már lassan 7és fél hósok leszünk!


Enni: alma, barack, banán, üvegesekből: áfonyás alma, málnás keverékkel és gabonás gyümölcsösök!

csirke, pulykahusi,hal,rizs, májat nem szereti. répák, krumpli, cukkini, brokkoli,paradicsom. Natúr joghurtba gyümölcsök, krémtúró,babáknak való joghurtok. Kicsi sajtot kóstolt már.

Sajna nálunk is elkezdődött a kívánós korszak ha mi eszünk előtte kinézi a szánkból, így már kapott túró rudit, meg pici olvadt fagyit:)


Mozgás: hátról-hasra fordul, vissza még nem, egyedül szépen ül, de nem ül még fel, felkapaszkodik a járóka szélén és feláll, hátrafelé kompozik..néha előre is sikerül. Fogom a kezét és rugózik..ezt imádja! Hason elvan, bár nem nagyon csípi..emelgeti a popóját, emeli magasra a fejét nyúl a játékokért! Ül és lehajol megeszi a lábát. Ennyi jut most eszembe:)


Beszéd: néha mondogatja babbba, mammma, aba. Sokat kacag és gagyarászik. Egyre kényesebb ha öltöztetem mindig nyávogós hangokat ad ki!

Elment vadászni nálunk is sláger, ölembe "lovagol" mondókára. Zsipp-zsupp. Pápát figyeli nem utánozza ahogy a nyelöltögetést sem:(

2010. aug. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!