Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért fontos mondokákat mondani...

Mért fontos mondokákat mondani a piciknek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de talán ugyanazért, amiért fontos beszélni hozzá, énekelni neki stb.
2010. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a rím és a ritmus az, amire piciként nagyon fogékonyak, mert a szavak értelmét még nem értik ilyenkor.

Próbáld ki: ha egy mesét kezdesz olvasni, nem köti le, ha mondókát mondasz nek (bármilyen egyszerűt pl. "ecc pecc kimehetsz...", de mindenkinek van kedvence), akkor odafigyel és élvezi.

Kb. egy éves koráig még az sem tűnik fel nekik, ha más nyelven beszélsz. Csak a hangsúlyokat, hanglejtést érzékeli a beszédből. Sokkal fontosabb a nonverbális kommunikáció (testbeszéd). Az arckifejezésedből olvas le mindent. :o)


Továbbá ez vezeti be a beszéd és a zene világába őket. Azt nem mondom, hogy ne tanulna meg ugyanúgy mindent, ha ezt kihagyjátok, de mondókákkal sokat gazdagodik egy baba.


Ez olyasmi, mint a táplálkozás. Kenyéren és vízen is fel lehet nőni, csak sokkal egyoldalúbb. (Ez szélsőséges példa természetesen)

2010. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hozzátartozik az érzelmi neveléséhez hogy közben csak rá figyelnek és cirógatják simogatják - a legtöbb mondóka ilyen-


hát ezért.

2010. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ritmus miatt is fontos.
2010. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A rímek fejlesztik az agy azon területét, ami az olvasási készségért felelős
2010. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rengeteget segít például a szókincsének fejlődésében. Mozgatja az agyát. ;) Ráadásul anya hangja megnyugtató.

Mi rengeteget beszéltünk, mondókáztunk, verseket, meséket olvastunk a lányunknak, énekeltünk, zenét hallgattunk.

21 hónapos lesz a napokban, és 3 mondókát egyedül elmond hibátlanul, másik kb. 5 mondókát meg részletekben. Mondatokban beszél, tud már pár színt, számokat 5-ig, és a formabedobós játékon az egyszerűbb formákat (kör, kocka, csillag, háromszög, hold) felismeri és nevén nevezi.

2010. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont nemrég olvastam hogy az agy fejlődésében van nagy szerepe, nem mellesleg a szülő-gyerek kapcsolatban is nagyon fontos.
2010. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor én vagyok a kakukktojás.

Nemigen szoktam mondókákat mondani, talán ha kettőt tudok. Ennek ellenére a fiam is egy okos, értelmes, kiskamasz lett.És 16 hós lányomon sem látom ennek semmi hátrányát

Beszélek hozá, magyarázok neki, képeskönyvet nézünk, ösztönből csinálok mindent, nem könyvekből.

2010. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én nagyon sok mondókát mondtam neki mindig, és ma már ha csak magamtól beleszövök egy rímet a beszédembe vagy egy vicces szópárt mondok pl. (kocsi -mocsi), elkezd kuncogni! (19 hónapos) szerintem nagyon jól fejleszti a nyelvérzéket például, meg a kis árnaylatokra való odafigyelést, ami később a tanulás folyamán csak a hasznára válik. plusz ahogy már írták sok mondóka cirógató, csikizgető, döcögtető stb, testközelség.
2010. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan jó olvasni a válaszaitokat! Örülök, h. ilyen sok okos, értelmes anyuka van itt. Én is ezeket akartam írni, de nem írom le mégegyszer. Üdv mindenkinek!
2010. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!