Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kúszás is kimaradhat?...

A kúszás is kimaradhat? Kúszás nélkül kezdhet mászni?

Figyelt kérdés
A popsiját feltolja, térdel, de a homlokán támaszkodik, nem tudom mi lesz ebből és mikor. Ha felemelné a fejét, négykézláb lenne. 6 hónapos a kisfiam.
2010. júl. 22. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A kislanyom augusztus 10 en lesz egy eves es par napja kezdett el maszni. A maszas elott probalt kuszni de nem kuszott aztan. Szerintem meg varj egy keveset, es majd o elkezd kuszni, vagy maszni ha akar.
2010. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pszichopedagógus vagyok. Nem jó, ha a kúszás vagy a mászás kimarad a gyerek mozgásfejlődéséből. Én azt ajánlanám, keress fel szakembert, ha 1-2 héten belül nem történik meg a kúszás. Az anamnézisben egyébként szokták kérdezni, hogy a gyereknél hogyan zajlott a mozgásfejlődés, ugyanis az utalhat valamilyen rendellenességre.

A kúszást segítheted neki, hogy hason fekvő helyzetből felhúzod a térdét oldalra, támasztod, és ezt felváltva.

De ne ijedj meg, nagyon sok gyereknél kimarad valamelyik fázis (kúszás mászás, ülés, stb), és a későbbiekben nem lesz náluk semmilyen probléma. De biztos ami biztos, és a gyermeked érdekében jobb, ha végigmegy a szakaszokon.

2010. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne felkeresnie neki dokit? 6 hósan nem szentírás h kússzon vagy másszon! Az én babám sem kúszott! Mászott! És most már kúszik is 11 hós. Elvittem egy gyógytornászhoz 7-8 hósan de soha többet nem vittem aztán mert akkora baromságokkal állt elő h a dokink is mondta vissza ne vigyem!!
2010. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

kisfiam 19 hónapos, teljesen kihagyta a kúszást, egyszer sem láttam kommandózni.:)

Ő négykézlábon állt sokat, aztán egyszer csak mászni kezdett 8 hónaposan. Remélem nem származik hátránya ebből, eddig minden a legnagyobb rendben, 13 hónaposan kezdett járni és másfél éves kora óta gyönyörűen beszél.

üdv

2010. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég, félévesen még semmi ilyesmit nem KELL csinálnia! Miért kellene ezért orvoshoz vinnie?

Egyébként a legtöbb gyerek vagy kúszik, vagy mászik. Nem kell neki mindkettőt. De olyan is van, hogy teljesen kimarad a kúszás-mászás, csak gurulva közlekedik. Gond akkor van, ha semmilyen módon nem próbálkozik a helyváltoztatással.

2010. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az enyém nem kúszott, csak mászott, igaz azt 8 hósan kezdte. ill. nagyon nagyon nagyon keveset kúszott, azt is hátra.
2010. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!