Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet hogy nem alszik az...

Hogy lehet hogy nem alszik az ujszulott?

Figyelt kérdés
2 hetes kisfiam abszolut nem akar aludni. Nappal osszesen talan 4 orat ejjel kb ugyanennyit. Nappal tagranyilt szemekkel nezelodik Ejjel meg csak sir. Nagyon hasfajos is amire kap cseppeket. Egesz ejjel a mellemen log amit kb 30 perc utan megun es utana mar csak kettot szopizik es eltol magatol. A cumit is folyamatosan kikopi. Mar nem tudom mit kezdjek vele mindent kiprobaltam. Hordozom, nyugtazgatom, masszirozom es megsem nyugszik. Talan valami idegrendszeri baja lehet?

2020. febr. 11. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem... csak kólikás... sajnálom. Kb 3 honapos korára kinövi addig meg kitartást. Én sem értettem.hogy tud egy néhány hetes 5 órát üvölteni non stop de sajnos tud.
2020. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom beszakad a dobhartyam! Ma is egesz nap ordit. Nem tudom ezt hogyan fogom kibirni
2020. febr. 11. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a lánykámról írtál volna. Pont ilyen volt. Jól csinálod, hordozd, ringasd, tornáztasd(nekünk még az adamo jellegű hinta segített még egy picit).Hasfájásra mi később a védőnő javaslatára adtuk neki a Gripe Watert, 1 hónapos kortól adható. Kitartás!
2020. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen! Remelem hamar tul lesz rajt.
2020. febr. 11. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájásnál akkor nyugszik meg ha a karodra veszed úgy hogy a baba hasa van a karodon, gyakorlatilag ahogy a tigris a fán. Ettől egy hasfájós baba megnyugszik. Illetve attól is tud folyton sírni hasfájósan ha túl sok inger éri és elfàrad benne. Nem kell neki sok színes játék. Célszerű a háttérben szóló tvt, zenét akármit néha lekapcsolni egy-egy órára.

Estefelé minden újszülött nyugtalanabb, lehet segíteni azzal hogy nem feltétlenül minden nyugtatási mód cici/szoptatás, cumi hanem hordozókendő vagy hasonló. Azt is ki lehet próbálni hogy az apukáján van esténként valamennyit (ha elérhető az apuka). Ha ez nem megoldott akkor egy gyors zuhany, vagy pólócsere hogy ne legyél tejszagú. És valahogy le kell nyugodj, mert attól is tud hasfájósan sírni a baba, ha ideges vagy vagy szorongsz.


És van front, van telihold amitől tudnak sírni. De célszerű lenne a védőnőt vagy a gyerekorvost kikérdezgetni, hogy mikor vidd dokihoz mert a sok sírás bajt is jelenthet.

2020. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szélcsövet próbáld meg! Hátha használ.
2020. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

A mi babánk is extra hasfájós volt. Szűk volt a végbele is, már a második napján 4 órát ordított a magzatszurok miatt, mire kijött neki. Friss császárral addig mászkáltam vele fel-alá hajnalban a kórházban...



A leghasznosabb nálunk a hajszárító volt. Rengeteget melegítettük a kis pocakját. Nagyon sokszor... Csak ez nyugtatta meg.

Csak már félve írom le... Sokan a balesetveszély miatt nem ajánlják. De folyamatosan ellenőrizni kell a baba pocakját, nehogy felforrósodjon. Csak ésszel.

2020. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok tippet leírtak már.

Ami még eszembe jutott, hogy tejed van elég? Nem eszel olyasmit amitől fájhat a hasa?- sajnos akár a tejtermékektől is lehet.


Kitartás!

2020. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm Mindenkinek a valaszat! Tejem van, nagyon sok viszont eleg vizesnek latom. Semmi fuszereset nem eszek, Csak vizet iszok. Napok ota a mosogepet sem inditom be,zene ,TV nem szol. Latogatok meg nem voltak. Ma talan Kicsit tulzasba vittem az Antiflat nevezetu cseppeket de azota legalabb nyugis -igaz meg mindig nem alszik. Hasra sajnos nem tehetem mert olyankor megjobban ordit. Apat mar sikerult leuldozni az emeletrol, en is teljesen kivagyok. Nappal takaritok, intezkedek plusz ordit a gyerek Ejjel meg ugyancsak ordit. Alig van idom enni, 1.5 napja nem zuhanyoztam, 2 hete nem alszok. Megprobalok kitartani de nagyon nehez... Jo ejt Mindenkinek!
2020. febr. 11. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Na állj!!!

Mi az hogy apa félrevonul ha a bébi sír?-sajnos ez egy ilyen buli, vegye át a babát, és egyél zuhanyozz le, szedd össze magad, mert az a picur ki van szolgáltatva neked. Ha te ideges, kimerült vagy, úgy nem fogsz tudni segíteni neki.


Másodszor, a takarítás le van kakálva, amikor a 2 hetes babád üvölt.

Rendelj ebédet, és 3 napig vagy akár egy hétig ne csinálj mást, csak bújjatok össze a babáddal egész nap, tedd cicire és ismerjétek meg egymás minden rezdülését, így arra is könnyebb lesz rájönni hogy mi a baja, és amikor alszik, te is aludj vele egy órát.

2020. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!