Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kanyarójárvány külföldön!...

Kanyarójárvány külföldön! Veszélyes a 15 hónaposnál fiatalabb babákkal külföldre menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Most hallottam a rádióban, hogy Franciaországban meg Görögországban egyre több megbetegedés van, lassan járvány lesz, mivel ott nincs általános átoltottság a kanyaróra. Ezért az Országos tisztifőorvos nem ajánlja, hogy 15 hónaposnál fiatalabb babával külföldre menjen az ember, mert a turisták ide-oda hurcolhatják a járványt, megbetegedést. 15 hósan kapja az oltást, ugye.
2010. júl. 23. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lám-lám a sokat szidott magyar egészségügy mégsem olyan rossz és azok a kötelező oltások sem azok.


Melyik rádióban hallottad?

2010. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Monjuk mi tavaly éppan Görögországban voltunk akkor volt kicsi 5,5 hónapos,akkor nme volt suó erről, pedig állítóla 2008 óta van.

Idén is oda tervezzük, ráadásul az embeerek akárhova hurcolhatják, fél európa most megy nyaralni.


első voltam

2010. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kossuth rádióban, a krónikában.
2010. júl. 23. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egy újabb hisztériakeltés?! Nemrég arról volt szó, hogy a H1N1 influenzavírus okozta járvány is világméretű lesz stb. Persze, komolyan kell venne, de utólag az Egészségügyi Világszervezet is beismerte, hogy túlreagálták az egészet. És mivel sok volt a megrendelt vakcina az emberek felé azt kellett kommunikálni, hogy világjárvány lesz, ezért mindenki oltassa be magát.

Én biztos elmennék nyaralni (mint ahogy voltunk is) a kanyaró"járványtól" függetlenül.

2010. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó, nem kell mindenben összeesküvés elméletet látni.

Ezekben az országokban nincs védőoltás kötelezően kanyaró ellen, így minden évben van járvány- természetszerűleg. Mivel Magyarországon a kanyaró ellen kötelező védőoltás van, így nálunk nincs járvány.

Gondolj bele bárányhimlő, ROTA, Calici járvány nálunk is van minden évben, mivel ezek ellen nálunk sem magas az átoltottság. Semmi különös és meglepő nincs ebben.


És a tisztiorvos sem mondott hülyeséget 15 hónapos kor alatt nincsenek oltva a babák, ha elakarod kerülni az esélyét, hogy esetleg megfertőződjön ne menj oda. De ha nem érdekel, ha elkapja nyugodtan odaviheted.

2010. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem tudom, a tiszitfőorvos (ráadásul nem a régi kormány embere, ha azzal vkinek baja lett volna, hanem már a frissen kinevezett új) mondta, a WHO meg szóba se került, mint másik lejáratott intézmény a H1N1 kapcsán...

igazából ha már a gyanú felmerül, akkor is érdemes kétszer, ha nem háromszor meggondolni, minjen-e az ember vagy se. mert ha véletlenül igaz, és véletlenül csak pont az én gyerekem kapja el, és mondjuk nem tudom mi történik vele, akkor hogy fogok a lelkiismeretemmel elszámolni?

mondjuk személy szerint engem nem érint, mert egyrészt nem megyünk külföldre idén, másérszt a kislányom lassan 20 hónapos.

csak gondoltam, hátha jól jön valakinek ez az információ. :)

2010. júl. 26. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:

én ha kicsi gyerekem lenne igyekeznék, hogy elkapja a kanyarót. Kövezzetek meg! Szerintem sokkal jobb, mint az oltás, amiről már rengeteg rémhírt hallottam, Szerintem a gyerekbetegségekre szükség van, és a kanyaró elég enyhe dolog, emlékszem rá, mikor nekem volt.


" Az oltás kockázatai [szerkesztés]

A természetes kanyaróbetegség és az MMR-oltás komplikációinak összehasonlítása[32][42][44] Tünet, vagy betegség Komplikációs arány

kanyaróban Komplikációs arány

nach MMR-oltás után

Kiütés 98 % 5 %, enyhe

Láz 98 % 3-15 %

A vérlemezkeszám leesése 1/3000 1/30 000-1/50 000

Agyvelőgyulladás 1/1000 < 1/1 000 000 (bizonytalan)

Letalitás 1/1000-1/20 000 0


Az oltás leggyakoribb kísérő jelenségei: láz, levertség, fejfájás, és helyi oltásreakció bőrpírral, duzzanattal és fájdalommal. Ezek enyhe tünetek. Ritkák az olyan súlyosabb reakciók, mint az allergia. A vérlemezkeszám leesése, és az agyvelőgyulladás nagyon ritka, és vitatott, hogy valóban oltási kanyaró okozta-e az ismert eseteket.[42] Lázgörcsök jelentkezhetnek; ijesztő, de hosszú távon nyom nélkül elmúlnak.[45]


Mivel az oltóanyag fertőzőképes vírusokat tartalmaz, fennáll az oltási kanyaró veszélye. Ez a kanyaró a tipikus tünetekkel jelentkezik, és enyhe lefolyású. Ezekben az esetekben fertőzéstől nem kell tartani.[32]


A további mellékhatások vitatottak. Jelen ismereteink szerint nem lehet kizárni az asztmát, az allergiákat, és a cukorbetegséget, vagy a Crohn-betegséget. Andrew Wakefield angol sebész szerint az MMR-vakcina higanytartalma miatt felelőssé tehető az autizmus elterjedéséért. Habár Wakefield feltételezését kutatásokkal cáfolták,[46][47][48] és az újabb MMR-oltóanyagok nem tartalmaznak higanyt, a hisztériát nem lehetett megállítani. Az autizmustól félő szülők gyerekeiket természetes fertőzéssel akarják immunizálni, ezért oltatlan gyerekeiket kanyarós gyerekek közé viszik, remélve, hogy elkapják a fertőzést.[49]


Bár a kanyaró elleni oltóanyagot a szakértők biztonságosnak és szükségesnek tartják, több publikáció szerint a mellékhatásokra nem fordítottak elég figyelmet, és a vizsgálatok egy része nem volt megfelelő.[46]"

2010. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sikerült megcáfolnod saját magad kedves utolsó

"Habár Wakefield feltételezését kutatásokkal cáfolták,[46][47][48] és az újabb MMR-oltóanyagok nem tartalmaznak higanyt, a hisztériát nem lehetett megállítani."


Direkt inkább nem fertőzöm meg a gyerekem.

Bár a kérdés eleve kicsit pánik keltő szerintem, hiszen a kérdezőt nem is érinti, de egyébként ha valóban erre hivatkoztak, hogy "a turisták ide-oda hurcolhatják a járványt", akkor szerintem nyugodtan mehet mindenki nyaralni, hiszen mi is Europában vagyunk, itt is találkozhatsz turistákkal. Gondolom ha nyaralni mentek, akkor nem a helyi iskolákat fogjátok meglátogatni, ahol a gyerekek egymásnak adják át a járványt, hanem maradtok a szállodában, meg a szervezett programokon, ahol nem nagyobb a veszélye ennek, mint akármely más fertőző betegségnek.

2010. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És aztán ha túl volt a kanyarón, kereshetsz egy olyan közösséget ahol a mumpszot is összeszedheti aztán jöhet a rubeola és ki is váltottad az MMR-t. Merthogy az MMR ezek ellen is véd.
2010. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem szándékoztam pánikot kelteni, hanem segíteni. nagyon sajnálom, ha ez valaki számára félreérthető lett volna. Attól, hogy engem nem érint, még felhívhatom rá más figyelmét, puszta önzetlenségből (általában segítőkész ember vagyok.)


Az MMR kötelező oltás, így senki nem kerülheti el, akinek gyereke van, különben a gyámhatósággal gyűlik meg a baja. Mostanában, talán a H1N1 miatt nagyon fújnak néhányan a kötelező oltásokra. Ez szívük joga. Csak azt ne felejtsük el, hogy amióta vannak az oltások, milyen kicsire csökkent a gyermekhalandóság, és mekkora volt régen.

2010. júl. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!