Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, durva tapszer visszautasi...

SOS, durva tapszer visszautasitas kerdes 7 honaposnal?

Figyelt kérdés
7 honapos kisfiam napok ota egyre jobban visszautasitja a tapszert.Ma egesz nap nagy nehezen 320ml-t evett meg,amibol 120 suru tejpep volt. Hiaba kap bananosat,azt sem hajlando megenni,viszont ha szilarddal kinalom,akkor azt egybol eszi,minden gond nelkul. Mar 3 etkezes ki van valtva neki. reggel es este kene tapszert ennie,de most is kinkeservesen 100ml-t evett meg(ezelott 240 eket evett),aztan megkinaltam babapudinggal,abbol meg 250grammot bevagott.(azert ezt adtam neki,mert legalabb ez tejalapu) Az 500ml tapszer sincs meg naponta. Mit csinaljak??
2011. júl. 9. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia mi most vagyunk 6hósan, 5hós korától nem fogadja el a tápszert.Reggel este 250ml tejpépet eszik, nem erőltettem, ha nem kelett neki nem adtam!
2011. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is, kb 7 hós korában. Mindenképp vissza akartam szoktatni a tápszerre, mert még sokáig szükséges. Végül az lett a megoldás, hogy elaltattam vízzel (csak azt iszik), énekelve, az ölemben, éhesen, majd amikor elszunnyadt, a szájába adtam a tápit, és megette. Álmában. Kb 3 kétig kinlódtam, aztán visszaállt a rend. Most 10 hós, napi 700 ml-t eszik. A védőnő ajánlott még tápszer ízesítésként instant kakaót, vaníliás cukrot, fahéjat. Ezeket én nem akartam adni, de végső lehetőségként lehet, hogy kipróbáltam volna.
2011. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pici vaníliás cukor a tápszerbe nálunk bevált. Akkor jobban itta. Viszont kb. 10 hónapos korától már csak este hajlandó meginni a tápszert (most már tejet).

Nálunk sincs meg a napi fél liter tejalapú, de nem tudok mit csinálni. Erőszakkal nem tömhetem bele. Ürülj, hogy legalább a tejpépet eszi!! Az enyém azt sem ette!

8 hós korától már ehet joghurtot, túrót.

Ne stresszeld magad, h nincs meg az 500 ml tejalapú.

A szilárd kaját szerencsére megeszi, ez a lényeg! Nagyobb baj lenne, ha még azt sem enné. :)

De valószínű, hogy csak ideiglenes a tápszer elutasítása, majd fogja még ő inni!

2011. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!