Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudja erti a hol a xy...

Mikor tudja erti a hol a xy kerdest?

Figyelt kérdés
Van neki simogatos konyve es mar regota gyakorolom vele h cica, boci, malac... es simizi, tapizza. De a mai napig ha kerdezem h hol a cica nem mutat ra. Es ugy erzem nem erti amit mondok neki. Ezeket mennyi idos kortol “illik” tudnia egy gyereknek?

2020. febr. 29. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Mennyi idős? Az én fiam 13 hós. Nem érdeklik a könyvek, tépi, rágja őket. Az állatokra mind azt mondja hogy vau-vau. Lehet azért mert eddig csak azt hallotta élőben. Ha kiteszek elé 2 állatot, nekem sem mutatja meg a cicát, hiába tanítom. De a zoknit ha leveszi és Megkérdezem hogy hol van, hiba nélkül megmutatja, akkor is ha eldugta valahova.
2020. febr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Az én lányom 1 éves, kb 1 hónapja rámutat egy két dologra ha kérdezem hol van, de nem mindig van hozzá hangulata. Ilyeneket tud hogy hol a kutya, hol van a saját pocakja, füle, ha megkérem akkor bedobja a kukába ami épp nála van, vagy a szennyesbe beledobja a ruháját amikor viszem fürdeni, ilyesmik. De néha meg tojik rá mit mondok neki😅
2020. febr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
11-12 hónaposan, de csak azokat a tárgyakat mutatja meg, amiket szeret pl lámpa, anya, a kutyánk, annipanni a boribonos könyvben, autók.
2020. febr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10-11 hónaposan ha megkérdeztem, hol a vau vagy cica (plüss állat), megkereste. Most egyéves és a könyvébe ha meglátja a kiskacsát, akkor mondja, hogy "hápháp".
2020. febr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam olyan 10-11. hónap között kezdte megérteni a ilyen kérdéseket. De akkor még csak 1-2 dolgot tudott és nem mutatott rájuk, hanem “csak” egyértelműen rájuk nézett. (Ilyen volt pl apa, karácsonyfa-akkor volt ennyi idős) ebben az időben tanult meg 1-2 jatékot is ilyen formában. Kérdeztem hol a maci vagy a kisautó akkor a megfelelő dobozból elővette azokat.

Olyan 11 hónaposan kezdett karral rámutatni dolgokra, és 12 hónaposan a mutatóujjával. Most lesz 1 hét múlva 13 hónapos. Már szinte mindent ért amit mondunk.

Pl.:

Igyál, akkor előveszi a cumisüveget és iszik, ha mondom csüccs le, leül. Mondom gyere fogd a kezem odajön és megfogja, megsimogat ha kérem. Megmutat bútorokat, játékokat, személyeket, nehany testrészét.

Ha pedig elkérek valamit odaadja, odahozza, ha kérem hogy mondjal valamit akkor gagyorászni kezd. Kezd úgy általánositani, hogy ha azt mondom könyv akkor tudja hogy nem 1 könyv létezik, hanem minden hasonló dolog az vszeg könyv.

(Viszont szava nincs, minden vau vau egyenlőre) 🤷🏻‍♀️


Kérdező neked mennyi idős a gyereked? En ugy vettem észre hogy a nagy fejlődés (nálunk) 11-12 hónapos kor között volt a megértésben. A mutogatás kialakulásával pedig sok egyeb dolog is jött.

2020. febr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom 11 hónapos volt láttam rajta, hogy érti, de csak ránézett az adott dologra.

12 hónapos volt, amikor meg is mutatta.

2020. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!