Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 4 hónapos és alig...

Lassan 4 hónapos és alig alszik, sokat sír, nem bírom már, ez normális, vagy kitől kérjek még segítséget?

Figyelt kérdés
A picim 2 hónapos korában egész jól aludt, de 2,5 hósan minden elromlott. Éjszaka fél órákat alszik, ébredéskor valamikor sokat eszik, valamikor csak párat szív, valamikor vigasztalhatatlanul sír. Ha én fekszem, nem fogadja el a cicit, tehát egész éjszaka ébren ülök. Ha átrakom a kiságyba, 30-50 p múlva kel. Franciaágyat nem szereti. Lehet kevés a tejem, de gyarapszik és a tápszert kiköpi, mind kanállal, mind üvegből. Nappal is sokat sír, alig alszik és nem ágyban, hanem tartanom kell v kocsiban. Védőnő stb azt mondják, hogy front vagy növekedési ugras,de ezek hónapokig tartanak???? Ráadásul nem is eszik többet azóta. Én nem bírom, fáj a fejem, nem hagy enni, tönkremegyek. Hasfájás elleni szereket pár hónapja próbáltuk, nincs változás. Tényleg normálus, hogy valamelyik baba állandóan alszik, valamelyik meg sosem, és tönkreteszi pl az anyját?
2020. márc. 8. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megfordult egy kicsit a rendszer nála, érthető hogy kikészültél az is. Próbáld meg hogy nem veszed fel este ha sír, csak mikor szopiztatod. Feküdj mellé, simogasd, hallja a hangod, suttogásod, nyugtatgatásod.

Viszont a legtöbbet az segítene rajtatok, ha van segítség pl bármely nagymama, párszor 1-2órát felügyelhetnének rá, míg te szusszansz egyet 1-1 délután.

2020. márc. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Pármilliárdan már kibírták, Neked is menni fog. ;) a babázás ilyen. Érdemes lenne napirendet bevezetni. Nekünk sokat segített a Suttogó titkai. Sokan megszólják ezt a könyvet, pedig jó a rendszer, amit ajánl. Ha nincs időd olvasni: 4É. Étkezés, ébrenlét, édes álom, én. A ciklusok 3 óránként ismétlődnek. Sok babának biztonságot ad az állandóság, kiszámíthatóság. Ha "tudják" mi után mi következik. A babád valószínűleg alváshiánnyal küzd. A fáradt baba meg vigasztalhatatlanul üvölt. Jó lehet még a hordozás is.
2020. márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen normális. Én az első 4 hónapot konkrétan egy fotelban töltöttem. Olyan fáradt voltam hogy alig emlékszem az első időszakra. Állandóan sírt, csak a mellkasomon tudott megnyugodni és aludni (én viszont nem tudok ülve aludni). Miután elmúlt az egész napos sírás, utána jobb lett. De még mindig sírós, nyűgös baba volt. Viszont utána végre hagyott aludni (egy darabig). Ő akkor kezdett egyre jobb kedvű lenni mikor elkezdett kúszni, onnantól hogy tudott helyet változtatni egyre jobb lett a helyzet és egyre vidámabb és kiegyensúlyozott lett. Szóval tudom most nem hiszed el, de el fog múlni, túl fogtok jutni ezen.
2020. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a második gyerek ébredt 1-2 óránként olyan fél éves koráig, de még 2-3 éves koráig 4-5x kelt éjszaka (és akkor már nappal sem aludt). Olyan 3 hós korában adtam fel, hogy folyton visszarakjam a kiságyba, mert nem bírta a derekam. Így köztünk aludt, és kb. önkiszolgált, én meg sokszor már akkor visszaaludtam, amikor még cicizett. Nagyon sokat számított akkor még plusz fél óra alvás is nekem, így folyton szédültem napközben meg összekevertem a szavakat.

Ja és az első gyerek simán aludt a kiságyában 3 hós korától este 7-től reggel 5-6-ig, szóval nem ere számítottam, és vele még azt hittem, milyen ügyes vagyok :)

2020. márc. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lányom ilyen volt, az első négy hónapjáról annyi emlékük van, hogy hihetetlen fáradtak vagyunk. :( Volt, hogy a hideg rázott, annyira fáradt voltam. Nekünk a fordulatot azt hozta, hogy bevezettük a feljebb ajánlott négy é módszert, és szépen lassan széthúztam a szoptatás ok közötti időt három órára (addig minden nyikra mellre tettem, úgy gondoltam, ha sír, akkor mindig
2020. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
éhes).
2020. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még reménykedek, hogy túléljük. Kendőben 5p sírás után 20p alvás, aztán jön a sírás. A 4é -nek utánanézek.
2020. márc. 8. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy mutasd meg gyógytornásznak. Lehet, hogy valamelyik izma feszesebb a kelleténél és az fáj neki. Vagy még a hőmérséklettel lehet gond. A lányom pl.nagyon nem bírta a meleget. Ha egy picit is melege volt, már ordíott, mintha nyúznák.
2020. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!