Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék segítséget kérni.6...

Gabchy25 kérdése:

Szeretnék segítséget kérni.6 hetes kisbabám szopi problémával küzd. Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Folyton belealszik néhány perc után. Korábban szépen szopizott,de most annyira felborult az etetése,hogy fogalmam sincs mennyit eszik. Mindennel próbáltam ébren tartani. Valószínűleg keveseket eszik, mert amint megébred éhes és sír. Próbáltam beszélni szoptatasi tanácsadóval,de nem lehet őket elérni. A védőnő szerint a hidegfront miatt alszik annyit. Vélemény?

2016. ápr. 19. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A miénk is épp 6 hetes és mostanában sokszor bealszik. Amit szoktam csinálni: a szopóreflexet életre keltem azzal, hogy az orcájához hozzáérek, finoman megnyomom. Vagy felveszem egy kicsit, felemelem, mint Simbát a majom, és aztán lehozom magamhoz ismét, böfögjön csak, attól felébred és eszik újra.:) Aztán, még azt is lehet, hogy elforgatod a mellbimbód balra vagy jobbra, attól is felébred a miénk és szopni kezd ismét.


Amúgy mérlegen mérd a súlyát, akkor tudod, mennyit eszik.


A miénk nem érzékeny a frontokra, szóval az tuti nem az oka ennek. A fejlődéspszichológus bnőm mondta, hogy szerinte ez a 6 hetes ugrás lesz, mert ott "csomagban" jönnek az új szokások a kicsiknél és arra bizony készülni kell!:)

2016. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást!:) Igen a felemelésnél felkel és követeli a cicit újra,de amint visszateszem már alszik is,akár szopi nélkül. 2 napon át folyamatosan mértem és össze-vissza mutatja mennyit evett. Légyszívesebben kihajítanám!

A mellemet sem tudom,hogy mikor fejjem így,mert ha túl korán fejem,akkor baromi sok tejet kell felreraknom.

2016. ápr. 19. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hetes múlt 2 napja, de nála is észre vettem ezt. Kihúzom a cicit de 5 perc múlva felébred, sír és kéri a cicit. :) Viszont a múlt héten végig ette a nappalokat, aminek az lett a vége, hogy 1 hét alatt 350grammot hízott. :)
2016. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!