Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kisfiam és szeretnéne...

1 éves a kisfiam és szeretnének a 2. Babát. Kis korkülönbséget szeretnénk. Akik ugyan így vannak le írnátok, hogy milyen az élet 2 pici gyerekkel? Hogy telnek a napok? Mik a nehézségek?

Figyelt kérdés
Köszönöm :)

2020. márc. 9. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még csak néhány hetes a kicsi.

19,5 hónap van köztük.


Rendkívül féltékeny a lányom.

Főleg a szoptatásra ( végigszoptattam a terhességet vele)


Amúgy a kicsi nagyon belesimul a családba.

Nehézség, hogy a nagy nem beszél.....

2020. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nehéz össze egyeztetni a dolgokat a gyerekekkel? Altatás stb.?
2020. márc. 9. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem most 3 picim van. Egy 2 hónapos lány, egy 17 hónapos fiú és egy 2,5 éves lány.

Nagyon szeretem, olyan jó látni, hogy a nagyok imádják egymást. Annyi a nehézség, hogy sok energia kell hozzá, de ha jó a napirend, akkor ők töltenek fel, ezért az energia pipa.☺️

2020. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú ügyes vagy 😊
2020. márc. 9. 17:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes a kicsi, pont 2 éves a nagy. Szerencsére egyáltalán nem féltékeny (egyelőre), teljesen jól elfogadja, hogy sokszor kell szoptatnom, pelenkáznom a testvérét, aki sokat van kézben, rajtam alszik stb. Zökkenőmentes volt az érkezés, már terhesség alatt is szerette nagyon. Betakarja, puszit ad neki, játékokat mutogat neki, hogy nézze. Nehézséget talán a déli altatásban látok, valamint, hogy a kicsinek egyelőre minimális a napirendje és nagyon nehezen tudunk emiatt a lakásból kijutni. Épp a növekedési ugrás miatt pl. ma egész nap óránként szoptattam. Meg nem jó érzés, hogy épp elkezded a nagyot pelenkázni, mikor a kicsi rázendít és hallgathatod pár percig, mire odajutsz fel tud venni őt és vele tudj foglalkozni. Vagy fordítva, ha épp a kicsivel foglalkozol és a nagy szeretne nagyon valamit. A takarítást/főzést/magaddal való foglalkozást sem egyszerű két picivel összeegyeztetni.
2020. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
5, 4, 2 és 1 évesek a gyerekek. Sosem volt féltékenység, nem is vitatkoznak semmin. Imádják egymást. 😊 Nálunk a napirend nagyon fix, amikor csak a nagy volt, akkor is úgy alakítottuk ki, hogy stabil legyen, a kicsik pedig hipp-hopp beleépültek az életünkbe. Nem csinálnám másképp.
2020. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek vagytok csajok, nekem 1 fiam van még csak de néha vele is azt érzem hogy nehez mindent jól alakítani de sajnos ő nem jó alvó és ez a fő gond.. Éjjel is és nappal is. De már azért az is sokat javult 😊
2020. márc. 10. 07:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Most alakul a napirend..

Próbálom összesimítani...



1 kicsivel én is úgy éreztem h teljesen le vagyok terhelve


Most nem is értem mi volt olyan bonyolult..


Mint amikor nem volt gyereked és lett

És nem érted mit is csináltál előtte.. vagy miben fáradtál el..

Vicces, de így érzi az ember

2020. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ebben van valami utolsó :)
2020. márc. 10. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!