Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a jatektevekenysege a...

Milyen a jatektevekenysege a 8-9 honapos babatoknak?

Figyelt kérdés

Es h egyutt jatszataok mit csinaltok

Nekem kicsit nehezebb mert meg csak kuszik nem ul de kivamcsi lennek



2020. márc. 27. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Beleültetem az ölembe és tapsolunk/csip-csip csókázunk, labdát gurigatjuk, kis autót tologatunk, matatófalat taperoljuk, ruhacsipeszeket pakolgatunk, plüssökkel játszunk, kimosott ruhákat dobáljuk :-D


9 hónapos (mászik, ül)

2020. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam ugyan már kicsit nagyobb, de ebben az időben főleg pakolt. Mindenhonnan, mindent. Lepakolt a polcról, kipakolt a fiókból és dobozokból. Ő is mászott, ült. Néha fel-felállt, úgyhogy amit ért azt pakolt. Amúgy mindent ütögetett, összeütögetett tárgyakat, játékokat. Szerette kinyitogatni, bezárni az ajtókat, ilyesmi. Ami lekötötte jobban azok a hétköznapi tárgyak, meg a zenélős játékok és a csiki-csuki játék. A többi dolgot még főleg csak szájba vette, rágta, ilyesmi. Ja és nagyon szeretett könyveket lapozgatni.

(Teljesen rendben fejlődött, fejlődik azóta is)

2020. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos:

„Pakolás egyik dobozból ki, a másikba be". Teszek ki üres dobozokat és könnyű műanyag labdákat a lányom mellé, hogy kedvére pakolhasson. Megkérem arra is, hogy abba a dobozba pakolja a színes tárgyakat, amelyikbe én szeretném! Választok dallamot játszó játékot, hiszen szereti újra és újra meghallgatni ugyanazt a zenét. A foglalkoztató asztalok felfedezése (sok gomb, billentyű) szintén leköti a figyelmét.


A konyha izgalmas terület a lányom számára, a veszélytelen konyhai eszközöket (fakanál, műanyag tálak, műanyag poharak) már a kezébe adom, amíg én elvégzem a dolgaim! A bújócska és kukucskálós játék szintén a kedvencek közé tartozik és segíti a fejlődését is egyben. Az állatos ujjbábok segítségével pedig az állatok hangját is gyakoroljuk!


A fürdés egyre izgalmasabbá válik, hiszen már képes önállóan ülni a kádban. A vízen úszó műanyag állatok, játékok, vízimalom, színes fürdő műanyag poharak, vízhatlan könyvek nagy kedvencei lettek.

2020. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A játékai közül (rágókák, labdák, műanyag autók, állatkák stb.) válogat, megrágja, nézegeti őket. Szereti, ha valami csörög, azt rázza sokat. Üres Sudocrem-es dobozba rizst tettem, azt nagyon szereti rázni. Már sok helyen feláll, főleg a kiságynál. A játékokat tartalmazó műanyag dobozra (fejtetőre állítva) is rátámaszkodik. Kimászik a szobából, át a konyhán, nappalin, be a másik szobába. A teregető lavórt rázogatja, pörgeti. Próbál sok helyen felállni. Pet palackot zörget, vagy nylon zacskót. Sokmindent bevesz a szájába, könyvlapozgatás kizárva :). Sokat énekelek neki.
2020. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!