Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a vírus idején születet...

Akinek a vírus idején született/születik majd babàja, az fogad majd látogatokat? Ha nem akkor majd leghamarabb mikor és kit?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa kérdés most, de az én babám születése is beleesik majd a vírusos időszakba. Azt tudom, hogy a kórházi látogatas az elmarad majd mindenképp. De aztán ki mikor és kit enged majd a pici közelébe?

2020. ápr. 18. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Azt, aki velem él egy haztartasban? Nem egyértelmű?
2020. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy fogad
2020. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, én 9 évvel ezelőtt szültem, Az első hónapban a szülők, testvérek kivételével senkit nem fogadtunk. Pedig nem volt vírus. Nem is jöttek, mert felfogták ésszel, hogy nem illik. Egyébként is korlátozás van, tehát amúgy se mehetnének. Ebben az esetben még a nagyszülők sem látogatni a kis unokát. Tehát csak, akikkel egy háztartásban élsz. Majd ha vége lesz a korlátozásnak, akkor mehetnek babalátogatóba. És ha ez 3 hónap múlva következik be, te meg holnap szülsz, akkor 3 hónapig a korlátozásra tekintettel nem fogadhatsz látogatókat.
2020. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Én áprilisban szülök. Nem lesz látogató, hazajövünk és az egy háztartásban élőkkel találkozik az újszülött jó ideig. Nem lennék vaskalapos egyébként, de jelen helyzetben nem kockáztatom a nulla immunrendszerével, hogy bármi bejusson. Sajnálatos, de ha 2 hónapig húzódik a súlyos helyzet, akkor annyi idősen látják majd élőben a nagyszülők, addig videó hívás és képek maradnak. Ez most a baba védelméről szól, nem a felnőttek érzéseiről. Aki ezt nem látja be, meg fog sértődni, ez van.
2020. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de elég egyértelmű, hogy nem találkozunk senkivel, csak akivel egy háztartásban élsz. 37 hetes vagyok, mindenki felfogja, hogy ez egy ilyen helyzet.

Amúgy úgy tervezzük, hogy be jönnek a kertbe és ablakon keresztül megmutatjuk, de ki nem megyünk, nekem is a szívem szakad meg, de ez van.

2020. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ahogy leírtátok. Csak egy kérdés volt, hogy nem-e én gondolom túl ezt. Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 18. 19:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj a lelki zsarolasnak,nincs latogatas ,amig ez a cirkusz le nem megy. Es utana se engedd fogdosni,puszilgatni.
2020. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Az itteni kórházba tudtommal csak az apa mehetett be. Többi családtag egy ajtóig és ott megnézhették a babát.

Legújabb szabály szerint az apa be se mehet, se vajúdasra, se szülésre, se látogatasra. Ha beindul a szülés, max a bejárati ajtóig kíserheti a kismamát. Még védőfelszerelésben sem mehet be az apuka.

2020. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tesóm és a párja nem dolgozik már 1 hónapja (külföld, állami támogatást kapnak a lock down alatt) és megkérdezte, hogy ha vár 2 hetet és nem mennek sehova addig, és nincs tünete, meglátogathat-e minket. Én igent mondtam.

Eleve nem hiszem, hogy bármit megkockáztat, hogy elkapja, mivel asztmás.

Az autójuk mélygarázsban van, nekünk van saját parkoló helzünk, nem kell senkivel se érintkezniük.

Ha felelősségteljesen csinálja az ember a dolgot, akkor nem olyan nagy a veszély. De mindenféleképp megváratom vele a 2 hetet, mivel nekünk ugye kórházba kell menni a szülés miatt és ő meg asztmás, nem akarom megfertőzni én őt.

2020. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
legalább majd nem ugat bele a látogato a dolgomba mert nem lesz ott. takarjam be ne takarjam be vegyem fel ne vegyem fel szoptassam ne szoptassam, ebből a szempontbol a virus csak hasznos.
2020. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!