Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biopont kukoricapehely és a...

Biopont kukoricapehely és a Spar zabpehely tartalmaz glutént? Hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs ráírva. A védőnő szerint ezekkel el lehet kezdeni a gabonafélék bevezetését (másfél hónapja kezdődött a hozzátáplálás, ma már húst is evett a babánk). Csak simán össze kell turmixolni a gyümölcsökkel vagy előtte be kell áztatni valamibe?

Olvastam, hogy a zab mindenképpen tartalmaz glutént. Akkor miért javasolják már 6 hós kortól?

Pl: [link]


2010. júl. 27. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A kukoricában tutira nincs glutén. A zabban minimális a gluténtartalom.

Egyébként 4-7 hónapos kor között kell elkezdeni a glutén bevezetését. Minél később találkozik vele a pici szervezete, annál nagyobb az esély a lisztérzékenység kialakulására, ugyanis addigra már a vékonybélbolyhok nem tudják tolerálni. (Mi 6 hónaposan kezdtük, öcsém lisztérzékeny, ezért veszélyeztetettek vagyunk.)

2010. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
6 hós múlt a babánk:) Én azt olvastam, hogy 7-8 hónapos korban kell a glutént elkezdeni. Még utánajárok ennek egy kicsit:) a kukoricapelyhet hogy készítsem el?
2010. júl. 28. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!