Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik Corn Flakes (babáknak...

Melyik Corn Flakes (babáknak készített gabonapehely) nem tartalmaz tartósítószert, színezéket, adalékot, cukrot és kakaót?

Figyelt kérdés

Reggelire szeretném adni joghurttal másfél éves kisfiamnak.

Olyat keresek,ami gyorsan,könnyen elkészíthető és gyerekeknek való. Írjatok légyszi konkrét márkát!

Előre is köszönöm.


2011. júl. 26. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia, igaz nem corn flakes, de az aldiban lehet kapni nagyon jó zabpelyhet, elég olcsón(200 ft fél kg, kék papír tasakban van, mint a liszt)

Ezt beleteszed megmelegített tejbe, vágsz bele gyümit, teszel még bele fahéjat esetleg, nagyon finom!


de ha ír valaki olyan gabonapelyhet amit megfelel a feltételeidnek, annak én is örülni fogok:)

kisfiam most ezt a zabpelyhet eszi tízóraira, nagyon szereti,csak vízzel készítem még.

9,5 hónapos

2011. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet! Tejet még én sem adok neki,ekcémás. Ezt a zabpelyhet nem kell főzni? Könnyen le tudja nyelni a baba?
2011. júl. 26. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen le lehet nyelni, főleg amelyiket írtam, amit az aldiban lehet kapni.

Főzni nem kell, én mikróba szoktam melegíteni vizet, kb 1 dl-t(mondjuk néha felforr) aztán beleteszek 1-1,5 evőkanál zabpelyhet, és hagyom hogy megdagadjon(kb 5 perc)

nagyon puha lesz,persze csinálhatsz többet is, fiam barackkal, almával, kis fahéjjal nagyon szereti.

De magát a zabpelyhet nem kell főzni.

Majd kóstold meg te is, én is nagyon szeretem:)

És tök jó rostos:)

2011. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
OK,kipróbáljuk! :) Még egyszer köszönöm.
2011. júl. 26. 21:37
 5/13 xStefix ***** válasza:

A Milupa 7gabonás pépje is hasonló, szerintem azt is el lehet úgy készíteni, mint a zabpelyhet. Mondjuk én tejjel csinálom, úgy finomabb, mint vízzel, de lehet, hogy úgy is megenné a kisfiad.

Esetleg egy keveset tegyél szobahőmérsékletű natúr joghurtba, hátha főzés nélkül is jó lesz.. így még én nem próbáltam.

De arra figyelni kell vele, hogy se hideg, se túl meleg ne legyen, amibe rakod, mert vagy csomós marad a pép, vagy nagyon híg lesz. Olyan melegbe a jó, amit még meg bírsz inni/enni.

2011. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a baj a gabonapelyhekkel meg a müzlikkel, hogy magas a glikémiás indexük. 1,5 éves gyereknek biztos, hogy semelyiket sem adnám. A joghurtot is csak mértékkel, alkalmanként.

Ez a szimpla zabpehely, amiről az előző válaszoló írt, viszont jó, főleg ha nem kevered össze joghurttal, hanem csak gyümölccsel. Jó a joghurt+gyümölcs vagy a zabpehely+gyümölcs kombináció, de a zp+joghurtot hanyagold, pláne, ha már most ekcémás tünetei vannak. Eleve, a tejtermékek lecsökkentésével vagy kiiktatásával az étrendjéből próbálkoztatok már? Lehet, hogy azok okozzák az ekcémát. Te mire gyanakszol?

2011. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:
Mondjuk az én lányom is ekcémás, de ő nem ételfélére.
2011. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

DM-ben lehet kapni natúr kukoricapelyhet. Alnatura Corn Flakes.

Bio, igaz van benne némi nádcukor, meg tengeri só. De egy másfél éves gyereknek ennyi már nem árthat. Tejben, gyümölcslében hamar megpuhul.


A 6 hónapos lányom gyümölcsbe kap pár falatot tízóraira, a 3 éves lányom peddig tejjel eszi reggelire, néha vacsorára.

2011. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 10.03-as! Miért nem adnád a joghurtot másfél éves babának? Nem egészséges?? Az enyém egy éves kora után kapott először tejterméket,a szoptatás alatt 4 hónapig szigorú tejmentes diétát tartottam-nem múlt el az ekcémája. Ételallergia vizsgálat negatív-tudom,ez még nem megbízható eredmény.
2011. júl. 28. 12:52
 10/13 anonim ***** válasza:

10:03-as vagyok. Ha jól értem, te tartottál szigorú tejmentes diétát, hogy kiderüljön, szimplán az anyatejre is reagál-e. Ezért kérdeztem, hogy mire gyanakszol, tartottál-e másfajta "diétát" is, pl. diófélék mellőzése, bizonyos gabonafélék, déligyümölcsök, stb. mellőzése az étrendedből szoptatás alatt.


A joghurt tejtermék - ezért gondoltam, hogy bármennyire is egészségesnek tartják, nem mindenki számára az. Még ha nem is a tejtől ekcémás a pici, legalább ne terheld még jobban a szervezetét.

Lehet, hogy valami külső forrás okozza az ekcémáját?

Mitől gyengülhetett meg már ilyen pici korban az elsődleges védvonala?

2011. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!