Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babád hányszor...

4 hónapos babád hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Igény szerinti tápszeres a fiam, kb 3 óránként eszik nappal, éjjel 1x eszik este 9-től reggel 7-ig. Így kb napi 7-re jön ki.

Már 2 hónapos korában is mondta az orvos, hogy át kéne állni a napi 6-ra, mostanra gondolom a napi 5 lenne az ajánlott. Hozzátáplálást később fogjuk csak kezdeni, de abba nem kavar be, hogy ebéd és vacsi között 2x eszik?


2020. ápr. 24. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Most öt hónapos a lányom de egy hónapja is ez volt a helyzet: 5x eszik. (tápszeres). Éjjelt végigalussza, nem kel fel semmiért. 6 00, 9 30, 13 00, 16 30 és 19 30 kb az etetések ideje, plusz-minusz fél óra mikor hogy éhezik meg. Még nem táplálok hozzá. De 2 hónaposan állt rá a napi 6x étkezésre, 3.5 hónaposan a napi 5x re.
2020. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez sok.

4 hónaposom eszik 10kor gyümölcsöt, 13,16,19 ora tápszer.

Ezek plusz minusz fél óra de szinte fix időpontok,és akkor eszik még 6-7 között es egyszer éjjel ha felkel,de nem mindig.


Ez 5 vagy 6 étkezés és ebből 1 gyümölcs.El se tudom kepzrlni ebbe még 1-2 etkezest hogy szuszakolnék be max ha éjjel is 3 orankent kellne enni.



Ebéd és vacsi között ketszer eszik - ez mit jelent?

Ha hozzátaplalsz akkor nem a tapszer melle eteted,hanem fokozatosan kivaltasz wgy etkezestves akkor tapszer helyett gyumit eszik majd.

2020. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém még úgy is csak hatszor eszik, hogy anyatejes és éjjel is eszik. Valószínűleg az "igény szerint" az, ami nálad felborítja. Próbáltál már valami rendszert vinni bele? Annyit eszik, amennyit bír, vagy előre kiméred az adagot? Miből gondolod, hogy éhes? Mert egy időben pl én is azt gondoltam biztos éhes és azért sír mondjuk 2,5 óra után, de aztán kipróbáltam, hogy mással vidítom fel és akkor vettem észre, hogy simán kibír négy órát is. Nyilván ha nem hagyta abba a sírást, akkor megetettem, de néha nem is az volt a baja
2020. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van rendszer, ő alakította ki magának. Max 30 perc eltéréssel, de így eszik: 7:30-10:30-13:30-16:30-19:00-21:00 és egyszer hajnalban 1 és 4 óra között. Mindig a szokásos adagot csinálom meg neki (120ml), van amikor megeszi, van amikor hagy belőle. Több nem megy le neki, próbáltam már. Ha sír nekem sem az az első, hogy cumisüveget nyomok a szájába, 1-2 percig elnézeget kézben, de utána ugyan úgy sír.
2020. ápr. 24. 13:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én őszintén szólva nem szoktam foglalkozni azzal, hogy mennyit és mikor kéne ennie a gyerekemnek. Szépen növekszik, normális tempóban, nem érdekel az orvos szerint mikor kéne ennie.ha amúgy minden rendben vele akkor szerintem hagyjad, ha ez nektek bevált
2020. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok mint az utolsó.Azt sem tudom hányszor eszik egy nap.Össze vissza.Van hogy 120ml eszik meg van hogy csak 90ml.4,5 hónapos.
2020. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én se foglalkoztam vele h hogy kene, 5 hónaposan is volt h 6-7x evett, függött az időjárástól, a fogátol. Pedig már evett Gyümit és akkor kezdtük a főzeléket.
2020. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!