Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazság evvel kapcsolatban?

Mi az igazság evvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja hogy a baba azért ragaszkodik anyira a közelséghez mert még pici és arra van szüksége,

Van aki azt mondja hogy az anyukák szoktaták arra hogy pl komfortszopival aludjon el,

Melyik az igaz? Az anyuka rontja ezt el vagy igen is a kicsinek szüksége van arra hogy érezze a közelségét?


Hány hónapos korig van ez a nagyon ragaszkodás a piciknél?


2020. máj. 2. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Gondolj már bele!9 hónapig az anyja hasában van.Hallja a szívverését,meg mindent.Persze hogy kell az anya közelsége!
2020. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Gondolj bele egy kicsit, és magadtól rájössz. El sem tudod képzelni, hogy milyen érzés (bár mindannyian átéltük), hogy egyszer csak egy nagy ijesztő világba csöppensz az addig zárt, meleg, éhség nélküli helyről... az egyetlen megnyugvást a testközelség jelenti ilyenkor... és a szopi is vele született nyugtató reflex is... szerintem amíg tudja, az anyuka tartsa magához közel a babát, hogy ne féljen, és bizalommal legyen később a világ felé, hiszen anyukájához mindig mehet, ha fél, vagy éhes, vagy fázik.

Nekem két hónapos múlt a babám, de mindig rögtön segítek rajta, ha baja van, és én is imádom, ha magamhoz ölelhetem, és kevés jobb érzés van annál, ha komfortszopi közben alszik el a kezemben.

2020. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem babafüggő is.


Az én lányom pl havi 2x aludt el cicin és nagyon ritkán komfortszopizott 3 hós korától.

Igaz, cumit elfogadja.

Ha végzett a szopival, tol el magától.


Köztünk nem tud elaludni, pedig más babák meg nem tudnak anélkül, hogy ne a szájukban lenne az anyukájuk melle.


Szóval nem hiszem, hogy csak szoktatás kérdése.

2020. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Enis avval vagyok hogy amég ő maga kéri hogy vele legyek és komfortszopival altassam adig így lesz.


De viszont volt olyan aki azt mondta hogy ezt én rontottam el nem kellene így még úgy csinálni.

De mit tehetem volta mást szüksége volt rám és még szüksége van rám addig megkapta a közelségét ha erre vágyik.


Csak az érdekelne hogy meddig van náluk ez a nagyon ragaszkodás? Pár nap múlva 3hónapos lesz.

2020. máj. 2. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy nyílik neki a világ, úgy hagyja el egyre jobban. De a cicin alvás akkor is megmaradhat. Nekem 8 hónapos a kicsi. 3 hónapos kora után egyre kevesebbet lógott rajtam, de még most is cicin alszik el és vannak nyűgös napjai, amikor anyás. Lassan meg jön majd a szeparácios szorongás. Kíváncsi leszek.

Amúgy ha az a baj, hogy nagyon lefoglal, próbáld hordozni. Nekem hatalmas segítség volt

2020. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
A nagyon ragaszkodás és az állandóan, ha kell, ha nem mellre téves között azért van különbség. Utóbbi senkinek nem egeszseges, aki alkalmazza, az csak el akarja hinni, hogy ő pótolhatatlan. Majd miután ettől függő lesz a gyereke, még igazolja is saját magát, hogy ugye mennyire szükség van rá, talán még mártírkodik is, hogy ezért nincs ideje se másra, se magára, se a párjára stb. Ha régen is "komfortszopiztattak" volna nagymamáink pl, nem tudom ki mosott volna ki kézzel, ki kapált volna a földeken, ki főzött volna meg.. Gondolkozzatok már mennyi hulyeseget beszéltek. A melletek nélkül nem tudtok biztonságot nyújtani a babátoknak? Megnyugtatni? Az elég nagy baj....
2020. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az "elrontod a gyereket" és a 3 óránkénti szoptatás első világháborús találmány. Amikor nem embereket, hanem katonákat, gyilkológépeket akart a hatalom.
2020. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6 Igen mert az sokkal jobb ha a cumi van a a szájába dugdosva. Nem nagyanyáink korában élünk. Megtehetjük hogy ne mű dolgokkal elégítsük ki a gyerek igényeit. Akkor miért is ne tennénk?
2020. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!