Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha még nem jár önállóan, hány...

Ha még nem jár önállóan, hány hónaposan érdemes szakember segítségét kérni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos, és még nem jár önállóan. Tudom, hogy ez még normális és nem vagyunk elkésve, de akkor is zavar egy kicsit, hogy az ismerősi körben van 10 másik baba, abból 8 már ennyi idősen járt, az egyik 13 hónaposan indult el, egy pedig később, de ő mindig le volt maradva mozgásban.


Szóval hiába tudom, hogy a nagy könyv szerint még belefér, hogy nem jár 13 hónaposan, de mégis látom, hogy a többség bizony már lépeget ilyenkor. Ezért minél előbb, elővigyázatosságból szeretném megmutatni szakembernek, hogy nincs-e gond, nem kell-e neki külső segítség, mi lehet az oka a lassabb elindulásnak?

Szerintetek meddig várjak még? Keressek fel most valakit (pl. dévényest) online konzultációra, vagy még várjak? Ha igen, hány hónaposan jön el az a pont, hogy most már tényleg segíteni kell neki?

Tudom, hogy a "végső határidő" járásra 18 hónap, de addig semmiképpen nem szeretnék várni ezzel.


Amúgy a mozgásfejlődése eddig rendben zajlott, bár mindig kicsit lassabb volt az átlagnál, de a határidőbe mindig belefért.


5,5 hónaposan forgott, 7,5 hónaposan kúszott, 9,5 hónaposan kezdett mászni, ülni és felállni, 11 hónapos kora óta bútorok mellett, kapaszkodva magabiztosan lépeget. Csak ebből nem sikerült előrejutni, most tehát 13 hónaposan itt tart: mászik (gyorsan, sokat), minden mellett feláll kapaszkodva, és minden mellett lépeget kapaszkodva.


2020. máj. 4. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Most a legutóbb egy szakember azt mondta nekem, hogy ha a mászás elkezdésétől fogva 5 hónap múlva nem teszi meg az első lépéseket, akkor érdemes ránézni, hogy van-e ok.

Ez egyébként összecseng azzal, hogy a neurológusunk szerint 13 hónapos korig kell legkésőbb elkezdeni mászni és így jön ki a 18 hónapos határ az önálló járásra.

Tehát ráértek.

2020. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

*A személyes tapasztalat lemaradt:

első gyerekem 13 hónaposan mászott, akkor kezdett bútorok mellett kapaszkodva és 18 hónaposan indult el.

Második gyerek 8 hónaposan kezdett mászni, akkor állt fel és azóta lépeget kapaszkodva. Most lesz 14 hónapos és kb. 2 hete megy egyre többet és többet.

2020. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mármint önállóan megy egyre többet
2020. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem inkább örülj neki, hogy sokat mászik. Ráér még járni.
2020. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindent brutálisan hamar csinált, 7 hónaposan már ült, állt és elkezdett mászni. Most lesz 1 éves, de még csak pár napja tette meg az első önálló lépéseket. Én is aggódtam, hogy miért nem akar menni.
2020. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányom 15 hónapos és még önállóan állni sem tud. Védőnő javasolta, hogy nézessük meg gyógytornásszal.
2020. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem kb. ilyen ütemben csinált mindent mint a te fiad. Mindketten 15 hónaposan kezdtek el jarni önállóan. 13 hónaposan kb. ennyit tudtak mint a tied.
2020. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 15 hónaposan járt, a második és harmadik 10 hónaposan, a negyedik 14 hónaposan.

Simán belefér, nyugi.

2020. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11 hónaposan kezdett el mászni, 16,5 hónaposan tette meg az első önálló lépést és 18 hónaposan kezdett magabiztosan járni. És nincs semmivel elmaradva. Nézesd meg nyugodtan dévényessel, mi is elvittük és másszon minél többet.
2020. máj. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!