Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! A 10 honapos kislanyo...

S. O. S! A 10 honapos kislanyom leesett az agyrol mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Az elöbb leesett az agyrol a kislanyom,es beverte a fejet az üvegasztalnak a vaslababa.Nagyott durrant szegeny.Nem vesztette el az eszmeletet,sokaig sirt es most alszik.Mire kell ilyenkor nagyon figyelni?
2010. júl. 28. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
eszméletvesztéás hányás ne legyen.kisfiam is ma esett le pont,ö 1éves mulott 7végén.:(
2010. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Par napig lesz egy pup a fejen, ne nagyon fesulgesd vagy simogasd.

Amugy ha utanna maganal volt, nem szedelgett es nem hanyt akkor nincs semmi gond, ne aggodj.

2010. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nagyon figyelj oda mennyit alszik meg,hogy hány -e.meg,hogy nem -e vérzik e az orra.nekem mindig ezt mondja a védőnő.
2010. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha azonnal sírt, de sikerült megnyugtatni,nem valószínű,hogy bármi baja lett. Mikor megnyugodott nem láttad furcsának a szemét?K Nem szédelgett? Nem hányt? Nem volt nagyon sápadt? ha nem, akkor az ijedtségen kívül és a közvetlen fájdalmon kívül nem hinném, hogy bármi baja lenne :) Egyébként ne okold magad, a legtöbb kisgyerekkel megtörténik ilyen baleset, meg még fog eleget koppanni, ha megtanul felállni, elkezd járni. A kutacsuk ebben a korban még rezgéscsillapítóként védi az agyat a komolyabb agyrázkódástól, nyugi!
2010. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek kicsit megnyugodtam.Parszor mar leesett az agyrol de ekkorat meg nem koppant.El is tüntetem inenn ezt az asztalt.Raadasul en is mellette voltam es ugy esett le.Igen sirt kb 5 percet aztan azonnal elaludt.Hanyni nem hanyt.
2010. júl. 28. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, hogy nekem nincs még gyerekem, de amikor a fél éves unokahúgom leesett a pelenkázóról, akkor egyből kocsiba pattantunk és irány az ügyelet (pont a nővéreméknél voltam). Az ügyelet azonnal beutalta a kórházba megfigyelésre és kivizsgálásra. Szerencsére nem lett semmi baja, de több napig bent tartották megfigyelésre. Nem akarlak megijeszteni, de Neked is ezt javaslom. Inkább menjetek feleslegesen, mint hogy egész éjjel azon aggódj, hogy lett-e/lesz-e valami baja a babának.
2010. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne halgass arra,aki azonnal kórházba vitetné. Az előzőek jól írták.
2010. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudnam elvinni a korhazba,mert hiaba vinnem el nem tudnam elmondani mi törtent az itteni nyelvet abszolut nem beszelem.Szepen alszik most a kislany,egesz ejjel figyelni fogom.
2010. júl. 28. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Engem most lehet, hogy lepontoz a sok megértő anyuka, de azt írod már többször is leesett a 10 hónapos kislányod. Szóval szerintem akkor azért csak tenni kéne valamilyen biztonsági intézkedéseket, hogy ez többet ne forduljon elő. Ok, hogy most épp nem lett semmi baja ha szerencséje van, de azért jobban oda kellene figyelned, ha rendszeresen leesik!

Egyébként én is rögtön elvinném, biztos ami biztos. Mit csinálsz, ha éjszaka közepén kezd el hányni, meg bevérezni az orra, akkor hova rohansz vele?

Szerintem az sem "kifogás", hogy nem ismered a nyelvet, ha ilyen történik, akkor én kézzel-lábbal elmutogatom, hogy mi történt!

Remélem semmi komoly baja nem történk a babádnak! Vigyázz rá egy kicsit jobban!

2010. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

már nem fog vérezni az orra, az koponyaalapi törés esetén vérzik, de rögtön. ha ma vérzik, az már nem az eséstől van!

agyrázkódás tünetei: hányás, fejfájás, gyereknél furcsa, magas hangú szűnni nem akaró sírás, szédülés, dülöngélés, kettőslátás (pl. mellényúl dolgoknak).

az én lányomat is benntartották, tök fölöslegesen egyébként, 2 nap alatt összesen 5 alkalommal nézett ránk a nővér, amikor kaját hozott, és 2x vizitnél a doki, aki meghúzkodta a végtagjait. pedig fejre esett az enyém is... úgy kellett kikönyörögnöm egy koponya-röntgent, legalább azt tudjuk, hogy nem repedt meg a kis kobakja. na erről ennyit.

ha furcsán viselkedik, vidd el, és legfeljebb lerajzolod, elmutogatod, hogy mi történt, meg fogják érteni!

2010. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!