Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy objektíven...

Honnan tudom, hogy objektíven szép-e a kisbabám?

Figyelt kérdés

5 hetes kislányomra mindenki azt mondja, hogy gyönyörű, nagyon szép.

Természetesen nekem, a férjemnek és a szüleinknek ő a legszebb a világon, de mi elfogultak vagyunk. A barátaink, rokonaink, kollégáink pedig nyilván nem mondanák nekünk azt, hogy csúnya.

Van valami ötlet, hogyan lehet kideríteni objektíven egy baba szépségét?



2020. máj. 16. 22:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha mindenki azt mondja, szép , akkor szép. Én azokra a babákra akik szerintem nem szépek, azt mondom, hogy cuki vagy aranyos vagy ilyesmit. És sok ismerősöm mondta, hogy ok is így szokták. Amúgy miért fontos hogy szép e?
2020. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ha külön megjegyzik, hogy tényleg nagyon szép gyermek. (Én legalábbis ebből tudtam) Igazából mindegy, csak egészséges legyen, és nyilván én gyönyörűnek látom :)
2020. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
mi az, hogy 'objektíven'? mindig szubjektum mondja, most is szubjektum kérdezi. Nincs ilyen hogy objektíven megállapítani valamit. A gyerek meg biztos, hogy szép, nevelgesd szépen, örülj neki, énekelj neki.
2020. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
3-as igazából kutatások bebizonyították, hogy van objektíven szép. Amit minden tesztalany szépnek lát. A teljesen szimmetrikus arc. Persze ilyen nem nagyon van, Szoval azért igazad van, de létezik pár ember aki megközelíti ezt.
2020. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Ismeretségi körömben van olyan baba aki sztem nagyon nem szép. Én nem is szoktam max azt mondani rá hogy aranyos, de sokan azt mondják szép. Szerintem egy anyukát senki nem akar megbántani azzal, hogy megmondja ha csúnya a gyereke. Viszont téged meg ne más érdekeljen kérdező. Nektek szép és ennyi
2020. máj. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

A fiam kifejezetten szép gyerek (nem vagyok elfogult :D ), akkor kezdtem rájönni, hogy nem csak nekem mikor vadidegenek is megjegyezték az utcán pl. Főleg, hogy fiúra nem feltétlen mondanak ilyet, de nála sokszor ki is emelték.

Aztán volt olyan ismerôsőm akinek a kislánya pár hónaposan is olyan volt mint egy szerencsétlen kisbéka, erre 2-2,5 évesen nem győzöm csodálni a szépségét.

És a szépség az ami a legmúlandóbb ezt ne felejtsük el, illetve azt se, hogy nagyon szubjektív.

2020. máj. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Az én kislányomra mindenki megjegyzi, hogy "de jó fej!" arra értve, hogy milyen érdeklődően néz mindenkit. Orvos, védőnő, szoptatási tanácsadó, még az ultrahangos is ezt mondta. Nekem ez sokkal jobban esik bárminél :) Plusz megjegyzik hogy milyen szép hosszú haja van. lassan három hónapos és kb 3 centi hosszú sűrű sötétbarna haja van :) tehát konkrétan azt nem mondták, hogy szép (pedig gyönyörű, hatalmas szemekkel!!! 😍), csak a haját és a személyiségét dicsérték. Mondjuk lehet hogy most bunkónak fogok hangzani, vagy lehet hogy mindenki így érzi, de amennyi babát láttam az elmúlt három hónapban, egyikre sem mondanám, hogy olyan nagyon szép, főleg nem szebb az enyémnél... 😁 persze mindenki azt gondolja, hogy a saját babája a legszebb. Ezt tényleg nem lehet objektíven eldönteni.
2020. máj. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodj meg, nem az. Illetve egy általános módon, ahogy minden újszülött szép, persze. De amúgy mindenki csak bókol.
2020. máj. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan. Nincs olyan, hogy objektíven szép.

Nagyon sokszor csak pislogok, amikor csoportokban egyhangúan dicsérnek egyes babákat, hogy jó-jó, nem ronda, de... hagyjuk már!

2020. máj. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez jó kérdés, valamelyik nap pont ezen témáztunk a férjemmel. 4 éves a kisfiunk, és gyönyörű egy gyerek, tényleg. Na de pont emiatt az "a saját gyerekét mindenki szépnek látja" elv miatt simán lehet, hogy nem is az, csak nekünk, meg a családnak... 😄 De aztán arra gondoltam, hogy engem is állítottak már meg vadidegenek az utcán, hogy de szép kisfiú. Babakorában is, meg mostanában is. Úgyhogy akkor valamennyire biztos az. 😅
2020. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!