Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy látnak...

Lehetséges, hogy látnak valamit, amit mi nem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, én nagyon nem hiszek semmi természetfeletti dologban, számomra lehetetlen, a lélek nem létezik, csak az agy munkája, így ha meghalunk, csak az emlékünk marad utánunk.

Azonban 3 hónapos babámon nagyon furcsa dolgot vettem észre. Esténként, amikor van neki a "nagy sírása" (ami sok babánál is van), sokszor úgy sír, hogy nyitva a szeme és olyan helyekre néz közben ahol (számunkra) semmi nincsen. Mondjuk egy üres sarokba, és kétségbeesetten sír. Vagy ha felveszem, akkor mögém néz és ugyanúgy csinálja. Szerintetek mi lehet ez? Vagy minden baba így csinálja?

Napközben nem így csinálja, hanem minket néz és nyavajog :) vagy csukva a szeme.

Egyébként egy éve még macskánk volt (sajnos elpusztult), ő is ugyanebben a szobában nézegette a sarkokat nagy kerek szemekkel...


2020. máj. 21. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Majdnem a szemben lévő házban meghalt egy férfi és öcsém úgy félt a háztól,hogy az valami elképesztő volt.Nem tudott róla,hogy meghalt,de állandóan sírt és azt mondta hogy "Zoltán háza nem szép"(mondott mást is,de már nem emlékszem),persze öcsém még nagyon kicsi volt.


Véleményem szerint nincs semmi. Eleve a ház már akkor sem volt jó állapotban,de nem mondott hasonlót előtte. Szerintem valamelyik mesében lévő dologtól félt és így a háztól is.

2020. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem látnak semmi természetfelettit. A nagy sírás meg hasfájás, adj neki Espumisant.
2020. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
A kisbabáknak minden új. Egy árnyék, egy mozgó valami, azt nézik.
2020. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a hasa fáj, három hónap alatt csak kiismertem már a gyerekem. Ilyenkor este amikor sötét van akkor sokat sír, de kézben meg cicin megnyugszik. Ezért gondoltam hogy lehet hogy fél valamitől?! Ezt a házat is használtan vettük három éve, mert meghalt a bácsi, aki itt élt. De ő a kórházban halt meg, nem a házban.
2020. máj. 21. 07:57
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

a 3 hónaposnál nem gondolnám, ő még akármilyen foltra, mozgásra, árnyékra felfigyel és próbál fókuszálni.


3 év körüli volt a gyerekem, amikor egy sötét bácsit látott állandóan a lakásban (aki pont olyan, mint apa, csak nincs színe). A bácsi vagy az előszobában sétált, vagy a gyerekszobában állt a (fiókos) szekrény előtt a sarokban és figyelt.

Volt, hogy társasoztunk, a gyerek meg meredten figyelte az előszobát. Máskor kiszaladt megnézni a bácsit.

Azt mondta, különösen nem zavarja, de néha ijesztő, fél tőle. Mondtam, ha így van, akkor kérje meg, hogy menjen el. -ennyit tehettem.

7 éves körül volt, amikor mondta, hogy már régen látta, hiányzik neki.

Most 9, azóta nem emlegeti.

2020. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
A lányom 6 hónaposan már mászott, nagy érdeklődéssel jött ment a lakásba.Egyszer a konyhába ,,randalírozott" és ránézett az asztal melletti székre, elmosolyodott és mintha valaki rászólt volna abbahagyta a ,,rosszalkodást". Volt több ilyen eset is.De ettől állt fel úgy igazán a hátamon a szőr.Viszont azért nem hiszem, hogy valóban látott volna bármi természetfelettit, bár ki tudja:)
2020. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy a kórházban halt meg a bácsi még a házában fog kísérteni, nem a kórházban. Màr ha léteznének szellemek, de nem léteznek.
2020. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszek ilyen dolgokban, de attól mert valamiben nem hiszünk, nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Nekem anyum meghalt amikor 13 éves voltam. Unokatesóm 3 éves volt, sírva kelt fel éjszakánként, szólt keresztanyámék, hogy "Anya, szólj már rá X nénire, hogy ne cigizzen az ágyam mellett." Kicsi volt, alig ismerte anyumat, mert halála előtt már éveket kórházban töltött :(


Nekem azon a napon indult be a szülés, szinte ugyanazon órában, mikor anyum meghalt, csak 12 évvel később. Érdekes dolgok vannak.


Csak annyit tudok mondani, hogy vedd fel olyankor amikor sír, nyugtasd meg. Mivel mi nem érezzük amit esetleg ők igen, mást nem lehet tenni. De kötve hiszem hogy lenne túlvilág, lennének szellemek.

2020. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyik ismerősöm gyereke felismerte fényképről az előző lakót, hogy ez a bácsi szokott a házban sétálni...
2020. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Anno amikor öcsém kicsi volt, egy év körüli, fürdés utáni pelenkazasnal mindig mutatott a sarokba, hogy “bácsi, bácsi”. Tök para volt.
2020. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!