Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtetek mesélni a...

Mikortól kezdtetek mesélni a babátoknak? Sokat mondókáztok és/vagy énekeltek neki?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első pillanattól kezdve, amikor könyvet vett a kezébe, mindig mutogattam neki a képeket és ha volt szöveg, el is olvastam neki. Énekelni szeretek, azt sokat szoktam, nem kifejezetten neki, hanem csak úgy, már a születése előtt is állandóan énekeltem itthon. Mondókázni annyira nem.
2020. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos a kisfiam. 2 hónapja minden nap mesélek neki. Mióta elmarad hason. Lehasalok melle és mesélek, közben lapozom ő meg nézi a könyvet. Mondókázni az első naptól, hogy hazajöttünk.
2020. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Utálok mondókázni meg énekelni, egyszerűen nem érzem magam jól a bőrömben tőle. Mesélni se nagyon szoktam, hét hónapos. Megmutatni a könyvben a csirkét, az nem mese. Énmesék valóak ekkora babáknak, olyat szoktam neki mondani lefekvés előtt.
2020. jún. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
KB. 8 hónapos koráig mindig volt ének, mondóka, mese. De ahogy nőtt, egyre jobban nem érdekelte. Most tölti a hármat, mostanában kezdi el újra érdekelni.
2020. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én verseket mondok neki, már egy csomó verset tudok fejből,egészen születésétől kezdve. Hol jobban,hol kevésbé érdekli. 😀

Mondókázni is szoktam, ez kb 7-8 hónapos korától érdekli.

A mese még nem foglalja le.

2020. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Megmutatni a könyvben a csirkét, az nem mese."

Dehogynem, ha hozzáteszed, hogy az a csirke hol lakik, mit csinál, kivel beszélget stb. az már mese :) Nem csak az a mese, amikor felolvasol egy komplett történetet. Az is lehet mese, amit rögtönzöl egy adott képről.

2020. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de amit te írsz az nem is megmutatás.
2020. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez csak szőrszálhasogatás... Leírta az egyes, ha volt szöveg el is olvasta azt is. Ha nem, megmutatta a képet. Ez pontosan azt jelenti hogy mesélt neki. Ha meg épp olyan volt az oldal, ahol csak kép volt megmutatta, hogy nézd ez a csirke. Azért mert te utalsz ilyen dolgokat csinálni nem kell ám leszólni mást, mert láthatóan se rutinod, se fogalmad nincs róla...
2020. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!