Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamat miért csak az apja...

Kisfiamat miért csak az apja tudja megnyugtatni, ha nagyon sír?

Figyelt kérdés
Hozzá kell tennem, szinte soha nem sír. De néha éjjel felriad kétségbeesett zokogással. Általában azonnal elhallgat ha felveszem, de már újszülöttként is volt, hogy én csinálhattam bármit, nem nyugodott meg. És ez ma is megismétlődött. Szívettépő zokogás. Nem tudok másra gondolni, mint, hogy rosszat álmodik ilyenkor. Én hiába ringattam, sétáltam vele, semmi. Apjának átadtam, abban a pillanatban elhallgatott. Lehet, hogy olyasmit álmodott ami vele volt kapcsolatos, vagy annyira megijedt, hogy csak a nagy és erős apa volt elég biztonság? Mik lehetnek ezek az éjjeli megébredések? Most 4 hónapos múlt egyébként és kb havi 1-2 ilyenje van. Eddig 2x vagy 3x én egyáltalán nem tudtam megnyugtatni.

2020. jún. 5. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet,hogy te ilyenkor feszült,stresszes leszel (ami teljesen érthető és normális) a párod pedig nyugodtabb tud maradni ,és azt érzi. Vagy csak az apukája hiányzik neki ! Normális dolog szerintem
2020. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát az biztos. Bennem az ütő megáll, mikor így felsír. A férjem meg életre leheli magát legmélyebb álmából 😀
2020. jún. 5. 23:42
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek érzi a Te állapotodat, azért nem nyugszik meg nálad. Valószínűleg apa nem panikol és nem randul görcsbe a gyomra mikor felsir éjjel a pici. 😊
2020. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokszor kelt éjjel így a babának.Mindig jó voltam neki az este 10 -11 idősávon kívül.Akkor viszont csak és kizárólag az apja tudta megnyugtatni.Lövésem sincs miért,mert semmivel sem voltam nyugodtabb,pihentebb éjfélkor vagy 1 órakor vagy még később 🙄
2020. jún. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Mikor sír, használd a stop módszert. Mondd ezt magadba, közben próbálj megnyugodni és utána menj oda hozzá. Hátha kicsit oldódik a feszültség benned és nem érzi a baba.
2020. jún. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is a te feszültségedet érzi és ezért nem nyugszik meg.

Oooo hányszor volt nálunk is hasonló eset, hogy előbb nyugodott meg apánál, meg a nagyinál, mint nálam.. Akkor megviselt, szaranyának éreztem magam. Aztán egy alkalommal 4 teljes órát setalgattam vele éjjel, mikor megelégeltem és felébresztettem a férjemet, akinél kb 30 másodperc alatt megnyugodott. Ekkor értettem meg mennyire át tudja venni a rajtam érzett feszültséget.

2020. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan pánikba estem, mikor felsírt a fiam babakent. Ilyenkor mindig az apja tudta csak megnyugtatni. Elég rossz érzés volt, hogy anyaként úgy éreztem kész csődtomeg vagyok,hogy még a saját gyerekem se tudom megnyugtatni.
2020. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is csinált ilyet, mi csak létszámellenőrzésnek hívtuk, mikor én bementem, ugyanúgy sírt tovább, apa bejött a szobába és 2 perc múlva már semmi baja. Mindenki megvan, alhatunk tovább 😁
2020. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as hát ez jó 😂😂

En azon aggódom mi lesz ha ez egyszer akkor jön rá, mikor a ferjem éjszakás. Fel 7-ig üvölteni fog? 😀

2020. jún. 7. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!