Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kleopátra névről mi a vélemény...

Kleopátra névről mi a véleményetek? Adnátok nagyon egyszerű, semleges vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem tetszik, ennyi erővel lehetne Jane d'Arc vagy Nemeszisz is. Nyilván mindenkinek az egyiptomi uralkodó fog eszébe jutni, aki ráadásul nem is feltétlen egy pozitív karakter, meg eléggé beleolvadt a karakterébe, hogy egy szajha volt.
2020. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Kutyanév
2020. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Pl Szabó Kleopátra. Borzasztóan hangzik
2020. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz kimondani, nem tetszik amúgy se.
2020. jún. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Megfelelő környezetben, hozzá illő nemzetiségű vezetéknévvel biztos, hogy szép név, de egy magyar Kovács, Szabó, Kiss, Tóth, stb. mellé nagyon erőltetett. Nekem a Lakatos Dzsesszika kategóriába tartozik.
2020. jún. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki az egyiptomi fáraóhoz köti.

De érdekes, hogy vannak olyan nevek, ami hiába "híres uralkodó neve" mégis elfogadott, van ami nem. Az ókori nevek általában nem elfogadottak, miközben a középkori uralkodók nevei divatosak voltak (Magyarországon magyarosítva pl. Lajos, Erzsébet, Mária, Károly, Anna, László, György...)


Nekem a Nefertiti jobban tetszik, mint a Kleopátra, de egyiket sem adnám.

2020. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem rossz név, nem is hangzik annyira külföldiesnek; viszont ha nem lesz annyira szép, akkor lehet, hogy azért fogják szétszivatni, hogy nem annyira szép, és mégis Kleopátrának hívják; ha viszont meg tényleg túl szép, akkor meg lehet, hogy irigységből.

Amúgy láttam több ilyen illusztrációt/rekonstrukciót, hogy hogy nézhetett ki Kleopátra; kétféle ábrázolást is láttam belőle, egyiken szép volt, másikon egyáltalán nem szegényke. Na, mindegy, ez nem is feltétlneül tartozik ide.

Viszont még annyit mondanék tehát, hogy ilyeneket simán beszólogathatnának neki, meg pl utálhatják, hogy "Királynőnek képzeled magad, mi??!!" Szóval én inkább nem adnám ezt a nevet; inkább próbálnék keresni valami hasonlót.

Pl esetleg Leonóra? És pl akkor lehetne Leának becézni, de vannak még ennek a névnek változatai; pl Eleonóra, Leona, Leonetta, meg simán Leának, vagy simán Liának is lehet nevezni valakit. Vagy pl ilyet lehet Liliánából, Liviánából, Olíviából, Auréliából, Júliából, Kornéliából, Cecíliából, már olyan is van, hogy Kamília, ami a Kamilla egyik változata, ezek is szépek; stb.

2020. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

*szal mert azt hinnék mondjuk pl ,hogy nagyra van magával, meg ilyen "elkényeztetett kis hercegnőnek" gondolhatnák, csak azért mert egy uralkodó után kapta a nevét; és meg se akarják a személyiségét ismerni, csak így hepp-ből kiközösítik. Szóval nem kéne talán ennek táptalajt adni.


A másik dolog, hogyha te pl , vagy a párod, valamelyikőtök ragaszkodik ehhez a névhez, akkor mehetne ez második névnek; szerintem második névnek nem annyira feltűnő, meg még lehet jó is. Meg most egyébként nekem eszembe jutott a Kiara név is , ő meg az Oroszlánkirályban hercegnő például , vagy Inuyashában meg Kirara az a nagy cica; na, szóval ez pl elterjedtebb; de nekem mondjuk ez a név egy kicsit "ragyog", tehát nekem pl ez se a kedvenc nevem tehát egy magyar embernek. De amúgy viszont pl a Kinga tetszik nagyon, az pl kedvenceim közé sorolható szerintem. Ez ilyen kis egyszerűbb, mégis szép, ilyen bájos, kedves. Egyébként a Kiara is bájos, de magyar embernek nem adnám.

2020. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
*És akkor pl ha második névnek, akkor pl mondjuk eldöntheti, hogy feltünteti -e a tablóján mondjuk ballagáskor. De egyébként szóval szerintem egy tablón meg tök menőn nézhetne ki. Egyébként láttam már olyat is, hogy valakinek nincs második keresztneve, de kitalált magának egyet, és kérte, hogy írják majd oda a tablóképe alá; és odaírták neki.
2020. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzalmas ...
2020. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!