Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt csak én utálom?Rászólhatok...

Ezt csak én utálom?Rászólhatok más gyerekére ilyenkor?

Figyelt kérdés
Játszótérre viszünk le játékokat(homokózó cucc,labda, kismotor) Ahogy odaérünk és lepakolunk, jön egy gyerek,általában ismerős de akkor is, és jobb esetben elkéri vagy csak elveszi valamelyiket. Kicsim másfél éves, még egyedül van nem szeret osztozkkdni,nem szereti ha más játszik a játékaival,sír is miatta,de ő se veszi el másét. És nyilván azért vittük le ezeket mert ő most azokkal akart volna játszani. De úgy látom h a többi anyuka úgy van vele,h mindenki játszhat mindenkiével,és nem szólnak az övékre h ne vegye már el.Egy 3éves kislány rendszeresen elveszi azt, amivel az enyém játszana és a miénk amúgy is. Én meg így nem merek rászólni, hát ott az anyja vegye már észre magát? Szóval én úgy vagyok mindenki játszon a sajátjával csak akkot cseréljenek ha azt mind a két gyerek akarja.

2020. jún. 8. 12:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%

Járunk mi is játszóra, 3 és fél éves a fiam.

Viszont ebből nincs gond, ami a homokozóban van azzal mindenki játszik.

Az én fiam is a másik gyerekével és fordítva.

Persze, ha mondjuk kis motor vagy valami járgány van, amivel játszani szeretne, azt el kell kérnie a másik gyerektől.

2020. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
84%
1-2 hónap múlva a tiéd fogja kérdés nélkül elvenni a másik játékát.Mi nem vagyunk nagy játszótérre mászkálósak, de egy-egy alkalommal ha elmegyek vele akkor mi is viszünk magunkkal többfajta játékot.Aztán úgyis mindenki a másikéval akar játszani, meg főleg azzal amelyik a másik kezébe van.A vita és üvöltés elkerülése végett folyamatosan mondva van hol ennek, hol annak a gyereknek, hogy jó várj míg Jucus kiönti a formát és utána kérd el, nem szabad elvenni had használja kicsit és a többi...Soha semelyik szülőtől se hallottam és én magam se szóltam még más gyerekére mert mondjuk az enyém lapátját, formáját,vödrét vagy más játékát használta.Annyi volt részemről és a másik anyukák részéről is a lényeg, hogy egymásba kárt ne tegyenek.Aztán megállapítottuk, hogy tök jó hogy mindig az kell amivel valamelyik épp jól el játszana.:D Ilyenek a gyerekek.
2020. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
30%
En vagy raszolnek a gyerekre vagy nem mennek jatszora, ha ilyen hippikozosseg az egesz. Esetleg menjetek mas idopontban, nalunk reggel 8 korul meg nem nagyon vannak a jatszoteren, aztan delben is ki szokott urulni, gondolom mindenki ebedel.
2020. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Én is utálom és szólok is érte. Kicsit sem érdekel, hogy a gyerek anyja mit reagál rá. Nevelje meg a sajátját. Nem azért veszek ezt azt a gyerekemnek, hogy más kéretlenül elszedje tőle és ne az enyém játszon vele. Meg kell tanítani minden gyereket az illemre, nemcsak kivágni a játszóra, hogy addigis nyugta van az anyjának.
2020. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
45%

4-es válaszoló.

Nevelje meg? Miért neveletlen az a gyerek, aki játszani szeretne más gyerek játékával?

Oviban vagy bármely más közösségben is gondolom minden gyerek a sajátjával játszik?

2020. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Örülök h nem vagyok egyedül. Nem vagyok oda a játszótérért,de imádja a hintát, csúszdát,és azt meg szeretném hogy találkozzunk gyerekekkel.Ha az enyém is kezd ilyen elvevős lenni én nem fogom engedni neki.
2020. jún. 8. 13:03
 7/41 anonim ***** válasza:
51%

Kicsit túl van misztifikálva ez az 'én játékom' meg a 'te játékod'.

Inkább azt kellene megtanítani neki, hogy más gyerekkel is jól eljátsszon, minek birtokolni egy lapátot?!

2020. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Én a homokozójátékot benne hagyom a homokban, aki akar, játszhat vele, míg ott vagyunk. Ha látható, kihez tartozik a homokozójáték, akkor el szoktuk kérni, ha nem, akkor csak úgy játszunk vele. Ha kvázi a gyerekem kezéből venné ki a másik a játékot, akkor rászólnék. Ha nem azzal játszik az enyém, akkor nem.

A motort, labdát szerintem nem illik csak úgy elvinni, el kéne kérni. Megkérdezném a gyereket, aki elveszi, hogy: szeretnéd kölcsönkérni a labdánkat? Aztán mondanám a gyerekemnek, hogy "nézd, kölcsönadjuk a labdát ennek a kisgyereknek. Játszik vele, aztán visszahozza."

2020. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
5ös,az oviban minden közös,ott nincs saját, igy arra lehet mondani h az a szabály h kicsit mindenki játszon vele. Muszáj átengedni másnak is. Pl a játszótéren nálunk egy hinta van,az enyém érti,h az nem a miénk és azért nem sír ha más ül benne, megvárjuk míg kiszáll. Szerintem nem a gyerek a neveletlen hanem a szülő bamba,ha nem látja,h a gyereke úgy akar valamit elvenni,h meg se kérdezi csak elveszi,es a másik,akié a játék nem akarja odaadni.
2020. jún. 8. 13:08
 10/41 anonim ***** válasza:
55%
Nem azt mondtam, hogy ne kérdezzen.
2020. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!