Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak sokan napi szinten...

Miért adnak sokan napi szinten édességet, cukros péksütit a gyerekeknek, pláne reggelire?

Figyelt kérdés

Köztudott (?) tény, hogy reggel a legérzékenyebb az inzulin, ilyenkor lassan felszívódó szénhidrátokat és rostokat kellene fogyasztani, a fehér kenyér, péksütik, lekvárok, tej, kakaó és társai viszont gyorsan felszívódóak, megdobják az inzulint és nagyon megnövelik 2-es típusú cukorbetegség esélyét.


Ugyanez igaz a nasira, nyilván nem arról van szó, hogy soha ne kapjon egy gyerek édességet, de én azt látom, hogy jóformán minden kisgyerekes-babás ismerősöm napi több alkalommal ad ilyesmit: reggelire egy kis kakaó, ebéd után tejszelet, uzsira péksüti, a többiről nem is beszélve.


Minden tele van azzal, hogy rohamosan terjed a cukorbetegség a gyerekek körében, szóval nem hiszem, hogy a szülők ne tudnának arról, hogy rosszat tesznek. Az embereket nem érdekli a gyerekük egészsége, vagy mi az oka a rendszeres nasiztatásnak? :O


Semmi provokáció, tényleg csak csodálkozom rajta és nem értem.



2020. jún. 9. 09:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
35%
A prolik táplálják szarral a gyereket " oviban is azt kapja" minden mindegy alapon. Az enyém magánoviba jár, normális minőségi ételt (is) kapnak, de ha állami óvodába kényszerülne, akkor még inkább oda figyelnék, hogy legalább az otthoni étel minőségi legyen, ha már az ovis nem az,és valamelyest kompenzáljak! Amúgy meg azt fogja megszokni a gyerek amire rászoktatják. Az enyém imádja a spenótot, a lazacot meg a tengergyümölcseit, más meg nutellás kenyérrel meg dörmivel tömi reggelire, szegény gyerek. Ilyen szenny cuccok meg meki stb.max heti 1 alkalom.
2020. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%
Mi az idealis reggeli akkor?
2020. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

21

Kár,hogy nem mindenkinek futja magánovira meg lazacra. :)

Nekem nincs acs.betegségem sem elhízva nem vagyok.

Pedig oviban lekváros fehérkenyeren és kakaón éltem.

2020. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
Az a vicces, hogy a (jobb minőségű, már ha van ilyen) párizsi-lazac versenyben a lazac nyer ha a kilónkénti árat nézzük. 😂 Mi a gyerekünk betegsége miatt váltottunk teljesen étrendet, és nem drágább a bolti nasimentes, egészséges étrend, mint a hagyományos étrend naponta friss peksütikkel, tejszelettel, túrórudival, Danone pudinggal. Szóval a pénz ilyen téren kifogás lehet sokaknál. Nem arról beszélek, aki egy mákos tésztát nem tud az asztalra tenni a pénzhiány miatt sajnos. Hanem egy teljesen átlagos család étkezéséről beszélek. Nálunk a reggelik: zabpalacsinta, zabkása, tojás, zöldséglepény, néha kovászos kenyér, de van, hogy sült édesburgonya fürjtojással a reggeli. A 4 éves gyerek ezeket általában jóízűen falatozza, de igazából nincs is más választása, ha éhes, akkor megeszi. 😊
2020. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"Dietetikus,védőnő,gyerekorvos se ajánlotta, hogy 1,5 -2 éves kora előtt a gyerek teljes kiőrlésű termékeket egyen, mert a vitaminok felszívódását nagymértékben befolyásolja náluk"


Tudom, ezek azok a nagyon hozzáértő dietetikusok és védőnők, akiknek egyébként nincs komoly végzettségük, és még a világszinten elismert táplálkozástudományi szakértőket is képesek megcáfolni, lásd pl. ezek az okos védőnők szokták mondogatni, hogy a gyereknek KELL a hús, miközben már rég kiderült, hogy nem szükségszerű. Csak ők le vannak maradva.


Amúgy még Mo-n is csak 1 éves kor előtt nem ajánlják a tk. kenyeret, de ki ad egyáltalán kenyeret egy pár hós babának? :O

2020. jún. 9. 19:08
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Na ez az! Némeky dietetikus olyan étrendejet állít össze... ja a bölcsis, ovis menüt is azok állítják össze no comment.

Erdekes ilyenkor ek can fogadva a védőnő véleménye amúgy meg állandóan szidja a gyik népe...


Ne egyen teljes kiörlésű terméket. Naná inkább egyen mákostésztát hétfőn, grízes tésztát szerdán pénteken meg fánkot, attól biztosan egeszseges lesz.

2020. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván jól esett a gyereknek a mekis hamburger, nekem is jól esik néha, mégsem tolok le egy bigmacet reggelire.


A férjemmel megbeszéltük hogy ilyesmit csak akkor eszünk, ha már van valami értelmes reggeli és ebéd a bádogban, szóval csak uzsonnára, úgymond nasinak.


Annyira nem értem, hogy miért hozzátok fel azt, hogy az oviban úgyis sz.art kap, akkor tök mindegy. Legalabb akkor otthon egyen normalisan, es amugy ott se minden nap édesség a reggeli.


Azt totál megértem, hogy nincs idő reggel palacsintat sütni, bár igazából este be lehet keverni, így reggel 10p alatt kisül 8 db mini palacsinta, de hétvégén már simán el lehet készíteni.


Nem azt mondom hogy soha ne egyen csokit, fagyit, sütit, de a péksütemény az nem reggeli, max tízórai. Amugy tök jó hazi hamburgereket is lehet itthon csinalni, pl rantott húsosat vagy rantott sajtosat, tele sok zöldséggel. Meg mióta ismerek egy jó házias hamburgerezot, nagyon ritkán vágyom csak a mekire.


Jó, egyébként nekem napi rutin a főzés, megszoktam már, de én amugy nagyon biztatok erre mindenkit, mert nem jó, ha mindent készen vesztek egész héten.

2020. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%

Igen.Bevallom őszintén egyértelműen többre tartom az általam megkérdezett szakemberek véleményét(akik nem bolhapiacon vették a bizonyítványukat), mint egy név nélküli kérdést kiírójáét.Lőjél fejbe érte, de ők évtizedes tapasztalatok alapján ajánlották amit.(Innen üzenem a 26-os válaszolónak, hogy a minőségi étkezés mellé tanuljon meg kritikusan és kétkedőn olvasni kérdéseket, és ne higgye el hogy valóban minden alkalommal a védőnő a buta, persze mivel emberek vagyunk, sokfélék is így nyilván van kevésbé toppon lévő védőnő is.Illetve én minden olyan kérdésnél ami védőnőkkel kapcsolatos nem győzőm hangsúlyozni mennyire szerencsém van az enyémmel, megadta a saját számát,bármikor hívható,lelkiismeretes és a többi)

Na de térjünk vissza a kérdezőhöz.Igen, húst is adok a gyerekemnek nem vagyunk vegetáriánusok.Ha azok lennénk akkor is kapna, mert majd döntse el maga ,hogy szeretne e húst enni vagy sem.Emellett ha már mindenevő az ember akkor egyen mindent a lehető legjobb minőségben amit elér(kinek mi az).Nem írtam mert nem tartottam fontosnak(meg talán jónak sem), de a 2.5 éves gyerekem életében először egy hete evett pld kakaóscsigát az előző válaszban már írt fele ilyen fele olyan lisztből házilag készítettet, ahogy a szomszédtól kapott szelet csokikból várat épít, mert lövése sincs mire is való.Amúgy evett már csokit,90-100% mindig van itthon, mert mi ilyeneket eszünk, mást nem.Nem eszik feldolgozott húskészítményeket, mert mi sem.Itthon készítjük a felvágottnak valót is.Ezzel kerülve a lehető legtöbb E betűs összetevőt.Nem iszik szörpöt meg társait csak vizet.Meg még sorolhatnám.Így is sok a szemét ami bekerül felszívódott vegyszer vagy épp az antibiotikumos táppal táplált állatok húsa által.

Szóval épp valamelyik nap említettem a páromnak, hogy bármennyire hiszek abban hogy ez a fajta táplálkozás a helyes én most már ovira felkészítve lassan adni fogok ezt-azt neki, mert semmiképp se szeretném, hogy ne ismerje azokat a dolgokat, amikkel a többi gyerek akár heti 2-3x is találkozik.Nem akarom ,hogy ufónak számítson, mindamellett hogy kifejezetten szerencsés vagyok, mert mindent megeszik.Ritkán tesz bármit is vissza, hogy neki nem kell.Ez viszont szerencse,mivel a hasonló gondolkodású ismerőseink gyerekei között is van aki fényevő és pontosan tudom, hogy mekkora harc a kajálás náluk és még sorolhatnám.Azért nem teszem, mert hiába írnék bármit arra volna vissza válasz, hogy miért nem írom, gondolom jól.Engem meg igazából ez a része nem érdekel.

Szóval őszintén szólva szerintem én, mint anya épp a saját magam által elképzelt egészséges étkezés miatt, sokmindent elbaxtam.Nem kellett volna mindentől ennyire távol tartani, mert én emlékszem hogy tudtam mire való a CSOKI gyerekként.

2020. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
16%

Erre csak azt lehet mondani, majd ráér megtanulni idősebb felnőtt korában ezeket, amikor majd jó eséllyel cukorbeteg lesz és diétát kell tartania.

Ma még nincs erre berendezkedve a mai, rosszul szocializált világ!

2020. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
50%
Legalább is ez derül ki sok válaszból, hiába mondjuk meg előre, hogy mi várható akkor ha mindig "ilyeneket eszel".
2020. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!