Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos kisfiam...

5 és fél hónapos kisfiam délután leesett az ágyról. Akik jártak már így mit csináltak? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kisfiamat délután leraktam aludni, a nagyágyra, ami kb 50 cm magas. Gyorsan kivittem a szennyest, meg kidobtam a pelusát, mire visszaértem már csak azt láttam, hogy épp esik le, de érkezésem már nem volt elkapni. Kobakjára esett, hatalmas sírás. Én is iszonyatosan megijedtem, azt hittem kész itt a vége...

Megvigasztaltuk, és a cicit is szépen elfogadta, el is aludt. Azóta semmi jelét nem látom annak, hogy fájna neki, vagy rossz közérzete lenne. Ugyanolyan aktív, mosolygós baba, mint eddig.

De nem hagy nyugodni a gondolat, hogy mi van, ha mégis baj van?

Mindenképpen vigyem el orvoshoz? Vagy ha nem látom jelét, hogy az ijedtségen kívűl nagyobb baja lenne, akkor tényleg semmi gond?


Nem olyan válaszokat várok, amikben negatív mondani valót kapok. Felelőtlen voltam, tudom. Hibáztatom is magam rendesen. Egy életre megtanultam, hogy egy percre sem... egyszerűen nem értem, hogy került ilyen gyorsan az ágy szélére. Eddig csak hintázott négykézláb, és általában hátrafele tolatott, de azt is csiga tempóban. Én meg siettem nagyon, az ágy meg 2x2 méteres... nem értem. De szörnyű érzés, az, hogy láttam, ahogy leesik, és hogy miattam... :((


Mit csináljak? Aki volt hasonló cipőben, mindenki dokihoz vitte?


Amúgy vidéken lakunk, itt semmilyen ügyelet nincs, a legközelebbi gyerekkórház 50 km-re van, vagy Pesten... Akkor már inkább Pestet választanám...ezért nem "rohantunk" rögtön.


Köszi a válaszokat!


2010. júl. 31. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Minden hétre jut hasonló kérdés, nem te vagy az elős anyuka, akinek leseki a gyereke az ágyról és nem is az utolsó... Ne vádold magad, a babák néha koppannak, sírnak, majd megvígasztalódnak :) Nekem 4 gyerekem van és bizony én sem tudtam egyiknél se elkerülni, hogy le ne essenek... Persze, megijednek, meg fáj is, de az sokkal rosszabb, hogy érzik a mi ijedtségünket... Egyébként az, hogy sírt és nem vesztette el az eszméletét, már jó jel,. ha délután jól volt, nem volt sírósabb a szokottnál, nem hányt, nem vérzett a füle, orra, akkor nagy valószínűséggel nincs komoly probléma, ebcsont beforr :) Ja! Hogy a kérdésedre is válaszoljak: egyik gyerekemet se vittem soha egy sima esés után orvoshoz.
2010. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond. Tapasztalatom szerint minden baba leesik egyszer valahonnan. Az én lányom is az ágyunkról esett le. Ordított egy sort, én majdnem infarktust kaptam. Pár perc múlva én sírtam, ő meg rámnevetett. Ennyi volt...
2010. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is higgadj le. Ne állíts magad elé teljesíthetetlen dolgokat, nincs olyan, hogy többet egy percre se, te sem tudsz minden másodpercben mellette lenni, akármennyire is szeretnél.

A gyerekeket elég jól rakta össze a természet, semmi baja nem lesz, ennél még nagyobbakat is fog esni, és az sem fog gondot okozni. Sőt elő fog fordulni, hogy úgy esik el, hogy ott vagy, mégsem tudod elkapni.

Ez majd mindenkivel előfordul, ha ostorozod magad, nem lesz jobb.

Ha nincs gond, nem aluszékony, nem hány, és nem tűnik bágyadtnak, akkor kutya baja.

Ne aggódj!

2010. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is esett le, szaladtam vele a dokihoz, de szerencsére semmi baja nem

lett. Holnap még figyeld nem - e hány vagy fáradtabb a szokásosnál de ha ma jól volt akkor semmi gond nem lesz!

Én azóta csak a kiságyban, a földön pléden, vagy a kanapèn altatom úgy hogy ő belül én kivül dexa lábrésznél párnákat rakok a földre ha oda legorgolódna puhára essen és volt hogy a párnámon landolt pedig vele aludtam! Még csak eztán fog neked is bele lendülni a forgolódásba, már nem marad ott ahová leteszed! :)

Most 16 hónapos, olyan parám van hogy ajtót kulcsra zárom kulcsot kiveszem mert ki tudja nyitni és kimegy!

2010. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!


Nem hányt, nem vérzett, nem aluszékony, nem nyűgös, kutacsa normális, és rögtön felsírt...


Akkor remélhetőleg nincs komoly baj...


Ez a legnagyobb hibám... pánikolok, ha kell, ha nem. Apa is mondta, hogy ezt a baba is megérzi, és ne csináljam. Azt hiszem, most elég hamar sikerült lenyugtatnom magam. Próbálok ellene küzdeni, de egyszerűen belehalnék ha valami baja lenne. Ő az életem...


Mégegyszer, aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 31. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos mi is hasonló cipőben járunk. Most 12 hónapos a kisfiam és egy mászóbajnok. Sokan nem hiszik el csak amikor a saját szemükkel is látják, hogy képes kimászni a kiságyból, a járókából, a csúszós anyagú utazóágyból, hintából szó szerint mindenből!! Elképesztő egy gyerek. Ha jól számolom eddig 4 esett le innen-onnan. Legelőször 5 hónaposan a nagy ágyról, csak a szoba ajtóba mentem ki 3 lépésre voltam tőle, ki akartam venni a szekrényéből egy nadrágot és mire visszafordultam már az ágy szélén volt és nem tudtam odaugrani elkapni. Akkor nem fejre esett hanem az oldalára, nagy baja nem lett, sírt 5 percig aztán megnyugodott. Volt olyan időszakunk amikor éjjel nonstop mászott a gyerek álmában. A kiságyba már be sem mertem tenni mert kék-zöld volt a kis buksija ahogy neki ütötte a fejét a rácsoknak. Velem aludt, kipárnáztam az ágyat, fotelt toltam az ágy mellé stb, de mindenen átmászott rajtam is és zsuppsz le a parkettára arccal. Ez egy szerdai napon történt és a múlthét vasárnapjától nem aludtunk éjjelente a fogzás miatt. Másnap egész nap bágyadt volt, alig evett, állandóan aludt és én nem tudtam eldönteni, hogy azért alszik mert fáradt mivel már vasárnap óta nem alszik rendesen vagy azért mert valami baja van. Délelőtt bevittem az sztk-ba, csináltak röntgent ami negatív lett, de még akkor is aludt, a doki alig bírta felébreszteni ezért átküldött a gyerekosztályra megfigyelésre. Én azt hittem ez egy pár órás megfigyelés lesz és este mehetünk is haza ha semmi gond, de a gyerekorvos közölte velem, hogy szerinte a gyerekemnek elszakadhatott egy ér az agyában ezért legalább 24 órás megfigyelést javasol és ha ez idő alatt a bágyadtságon lesz még valami tünet akkor egyből meg CT-zik. Na ekkor kezdtem el bőgni. Rögtön vért vettek tőle, vérnyomást mértek. Kicsivel később mondták hogy a labor vizsgálat semmit nem mutatott. Kaptam egy széket a gyerek ágya mellett és egész éjjel ott virrasztottam mellette és imádkoztam, hogy ne legyen semmi baja. Persze a gyerekem már éjjel nem aludt, virgonc volt, 3x megpróbált kimászni a kórházi gyerekágyból is ami aztán tényleg nagyon magas volt, még jó hogy végig vele voltam mert megint koppant volna. Másnap reggel újra vérvétel és szemfenék vizsgálat mind a kettő negatív lett. 4 gyerek orvos megvizsgálta a gyereket és mind a 4 azt mondta, hogy 100% hogy nincs semmi baja ezért ha gondolom saját felelősségre hazavihetem mert tele a kórház fertőző beteg gyerekekkel és ha bent maradunk csak összeszed valamit. Ráadásul pont velünk egy szobán volt egy 12 éves kisfiú aki azért került be mert nem szedte a nyugtatóit és meg akarta fojtani az anyukáját, na gondolhatod hogy nem haboztam egyből aláírtam a papírt és hazahoztam a fiamat.

Ezek után én azt tanácsolom neked, hogy ha semmi tünetet nem észlelsz a gyereken, nem aluszékony, nem hány akkor nem kell egyből orvoshoz rohanni. Persze inkább vidd felesleges mint hogy valami baj legyen, de ha gond van akkor te azt úgy is észleled.

2010. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem lehetett egyszerű a kórházas dolog,de hál Istennek a kis lurkódnak nincs semmi baja! Nem lehet egyszerű megoldani egy ilyen örökmozgóval a mindennapokat, de egyszer már csak könnyebb lesz velük! :))


Köszönöm Neked is a véleményed!

2010. júl. 31. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Májusban kérdezte valaki szinte ugyanezt, én akkor ezt válaszoltam:


"Nem akarlak ijesztgetni, de leírom, mi történt tavaly az akkor 14 hónapos kisunokámmal: leesett a kanapéról, kb. 30 cm magasról. Sírt egy kicsit, aztán megnyugodott, jó kedvű volt. Másnap észrevették a lányomék, hogy púp van a kicsi fején. Elvitték a gyerekorvoshoz, ő beküldte őket a Heim Pál gyerekkórházba. Ott megröntgenezték, kiderült, hoy a kislánynak koponyaalapi repedése van. Azt mondták, szerencse, hogy kifelé nőtt a púp, nem befelé vérzett. Nem ájult el a kicsi, nem volt lázas. Egy hétig voltak a kórházban, nagyon sok gyerek volt benn ilyesmi miatt."



Remélem, nálatok minden rendben lesz, és nem jártatok úgy, ahogy mi.

2010. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom h könnyű mondani, de tényleg nyugi! Írtál tüneteket, amiket nem tapasztaltál, úgyh az jó jel. Ha azóta a viselkedésében, étkezésében sem veszel észre semmi komolyat, akkor nyugi.

Mi múlt héten csütörtökön jártuk meg éjjel a János kh-at,mert este a 10,5 hónapos kisfiam elcsúszott a kádban, beverte az orrát és a száját. Az orrából ömlött a vér. Na, akkor azt mondtam h ez tényleg nem gyerekjáték, mentünk az ügyeletre,onnan meg a kórházba! szerencsére nem találtak semmit. nekünk is azt mondta a dr.h figyelni kell h nem hány-e, nem-e aluszékonyabb, étvágya,kedve és h esés után rögtön felsírt-e?! -Ja, és ott ültem mellette kb 10 cm-re!

2010. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!