Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet meggatolni, hogy...

Hogy lehet meggatolni, hogy mindent a szajaba vegyen?

Figyelt kérdés

Harmadik gyerek, elso kettonel nem volt ilyen. A foldon ha egy hajszalat, morzsat talal, rogton a szajaba veszi. Ugyanez a kertben fovel, barmivel a foldrol.

Van elotte millio jatek, probalom elvonni a figyelmet, de ha egy pillanatra felrenezek, mar legel!


2020. jún. 20. 22:30
 1/8 anonim válasza:
100%
Ezt szerintem semmivel nem lehet meggátolni. A kicsiknél ez normális.
2020. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Esetleg hatrakötheted a kezét 5 éves koráig. De nem javasolnám. Ami viszont bejöhet a szobakarám. Hajszál persze ott is lehet de veszélyes dolgoktól könnyű mentesíteni.
2020. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt. Csak az idő oldotta meg.
2020. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda, minél kevesebb ilyen dolgot egyen meg, nyilván teljesen elkerülni nem lehet. Egy két fűszáltól stb baja nem lesz, a hugom anno a macskaszart falatozta.
2020. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, de idővel elmúlik vagy mérséklődik.
2020. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet és nem is szabad meggátolni. Ez egy nagyon fontos része a fejlődésének, ilyenkor a száj egy fontos érzékszerv, amin keresztül megismeri a világot. Van amelyik babánál erőteljesebb van amelyiknél kevésbé ez a szájbavevős dolog. Amit tehetsz, hogy odafigyelsz a környezetére, hogy csak olyan dolgok vegyék körül, amiket biztonsággal a szájába vehet. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor csak a nonstop odafigyelés marad, és ha olyan dolgot kapna be, amit nem szabad, azt nem engeded.
2020. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos fiam is még mindig ezt csinálja. Nagyon kiborito már. Pénteken egy döglött csigát vett a szájába, és elkezdett oklendezni. Ott álltam mellette, de a napkalaptol nem láttam, hogy mit eszik. Azt hittem epret. Úgyhogy nagyon elegem van. Nyilván hívtam az ügyeletet.

Más gyerek 1,5 évesen már nem eszik fel semmit.

Hiába mondtam száz milliószor el, hogy nem eszünk semmit fel, nem érti meg, csak a számat jártatom, és próbálom megakadalyozni a dolgot, de mint a fenti példa is mutatja, nem lehet kivedeni 100%-ban.

2020. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi.

Persze, odabent van eselyem takaritassal a leheto legtobb dolgot kikuszobolni, de a kertben iszonyu nehez.

Remelem, hamar kinovi...

2020. jún. 22. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!