Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek volt úgy a babája,ho...

Valakinek volt úgy a babája,hogy nagyon utált hason lenni,nem is tudott ugy fekudni de rendesen beindult a mozgasfejlodese ??

Figyelt kérdés

(A kisbabám most 5 hónapos,sajnos bal oldalo donga lábbal született így sokáig volt gipszben a lába illetve jelenleg is mindkét lába összevan kötve egy síncipővel...Bár az orvosok szerint ez nem gátolja semmilyen mozgásban.)

A lényeg hogy sajnos 3 hónapig nem fektettem egyáltalán hasra illetve mindig is utált hason lenni ,mai napig is csak a hatan szeret feküdni es így semmilyen mozgásformát nem végez még.



2020. jún. 21. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha most semmit nem csinál, akkor a rendesen kilőve.


Már a minimum oldalra fordulás elvárt, elvárható.


Egyébként a hàti/nyaki izmokat ha rajtad fekteted, kézben tartod, vagy kendőbe kötöd is erősítheted

2020. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Mmint 4 hónaposan minimum oldalra


/ nekem minden irányban forog, de nem releváns.. mivel ő kifejezetten gyors baba.. foga is van màr/

2020. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mint írtam összevan kötve a két lába,így nem tud oldalra fordulni...plusz fél kilo a sín a lábán..átforditani át tudná ha akarná!
2020. jún. 21. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Oké fordulni nem tud, de emelni a fejét, mellkasát tudná. Nyilván így hogy nincs hasra rakva, nem erősödnek az izmai és csak még később fog forogni meg bármit. Mindig le lesz maradva vsz. Ha szereti ha nem hasra kell rakni. Hidd el a gyógytornát még annál is jobban fogja utálni
2020. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem gyógytornásszal beszélj, vagy a gyerekorvosotokkal és ő tudja merre küldjön ha szükségét látja.

Egy biztos, a hasonfekvés erősíti a tartóizmokat, a nyakát és ha a hasaltatás nincs, akkor nehezebben indul el a mozgásfejlődése.Amúgy nem kell azonnal 10 percet fektetni.Először tedd hasra fél percet, aztán egyet,aztán másfelet aztán egyre többet.Minden gyerek utál hason lenni, az enyém se szerette de megszokta.Te vagy a főnök, tudod, hogy kell neki a hasonfekvés, így próbálj gondolkodni, az ő fejlődéséhez erre is szükség van.

Lányom infúzióval a kezébe kezdett forogni, mondjuk csak balra mert ugye jobb keze ki volt merevítve, de simán megcsinálta.Sok mindenre képesek még olyanra is amire nem gondolunk.

2020. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

"mint írtam összevan kötve a két lába,így nem tud oldalra fordulni"


Már miért ne tudna? Zárt lábbal fordulnak oldalra.

Egyébként nem tudlak bíztatni. Ha van ok, és nem kap segítséget, akkor nem fog beindulni.

2020. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 oldali dongalabas a babám, fél éves. Nincs elmaradva a mozgásfejlodesben, szeret hason lenni. Forog mindkét irányba, és négykézlábazik, hintaztatja magat a sinben is. Én azt gondolnám, hogy azon kívül hogy esetleg kicsit lassítja, de semmiképpen sem gátolja az összekötott sín a mozgasfejlodest.


Szerintem fejlődésneurologiara, gyógytornászhoz menjetek el, hogy mi lehet a gond. És ha utálja is érdemes azért hasra rakni, mert ha nincs úgy, akkor nincs is lehetőség hogy beinduljanak a mozgások.

2020. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fiam is utált hason feküdni,ő hipoton,gyenge a nyaki és hátizma. Na neki muszáj lett volna hasalnia,de üvöltött kb fulladásig. Kb 2 hónapja járunk dévényre heti egyszer,már kitolja magát hason,fordul hasról hátra és vissza is,nagyon sokat segített,hogy hasaltattuk. Most 4 hónapos múlt,még ígyis kicsit le van maradva,mert a fejét nehezen tartja,de ügyesedik :) Bármennyire is nehéz,hasaltasd
2020. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 khniki ***** válasza:
Kisfiam is utált hason lenni, de 3 hónapos korában azért elkezdte emelgetni a fejét. 3,5 hónaposan elkezdett forogni. 5 hónaposan azért már illene ezeket csinálnia...
2020. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Fú úgylátom rosszul fogalmaztam vagy nem értik itt sokan. Nem a fejtartással vannak gondok,hanem a fordulással gurulással..ezekre értettem,hogy nem csinálja! A fejét tartja! Dévényre járunk már mert feszesek az izmai..fejlődésneurologián is voltunk és minden ok..nyilván ezért írtam ide..

Kedves 6.nagyon okos válaszoló,a síncipőben nem ősszefogva van egymas melle a ket laba hanem terpeszben állnak,ha nem értrsz hizzá kerlek nezz utana es utana valaszolgass...terpeszbe megnezem higyan fordulgatnal konnyeden...

2020. jún. 21. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!