Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen HA tápszert használtok,...

Milyen HA tápszert használtok, ami laktató és finom is?

Figyelt kérdés
Pici fiunk 2 hónapos, sajnos nincs anyatejci, ezért Nestlé BEBA HA Pro 1-et kap (nem HA-tól mindig fájt a pocija, ettől nem). Viszont úgy veszem észre, nem elég laktató, mert gyakran kér enni, kb. óránként (pedig nem mindig issza meg mindet, amennyit kellene). Reggel 150ml, aztán 80-90ml napközben, este 120ml. Viszont az egész éjszakát átalussza 21-06 óráig. Ezért nem hiszem, hogy beteg - egyébként is jókedvű, mocorgó baba, a súlya is gyarapszik.
2010. aug. 1. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak először Milupa Milumilt írtak fel, de azt még megkóstolni is alig volt hajlandó. Utána én kértem, hogy BEBA-t írjanak fel. Ez bevált. Amit a kisfiad csinál szerintem korának megfelelő szokás, inkább csak hasfájós és az evéssel kárpótolja magát óránként. Tápszeres babáknál nem jó a gyakori etetés, mert azt nem tudja a kicsi szervezete ennyi idő alatt feldolgozni. Várd ki a 3 órát, ha közben nyűgösködik inkább teáztasd, tornáztasd, szeretgesd. Ez egy ilyen korszak kb. még egy hónap és nyoma sem lesz a hasfájásnak.
2010. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt itta/issza. Ő sem evett mindig ugyanannyi, szerintem te sem ugyanannyit eszel egy étkezéskor. Én mindenféle tanáccsal ellentétben (nyugodtan le lehet pontozni) akkor adtam neki és annyit amennyit enni akart. Semmi baja nem lett, nem hízott el, két évesen 10.5 kg.

Ha szépen fejlődik, súlya, hossza nő és nem utasítja vissza a tápszert akkor nincs miért aggódni!

2010. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy fáj a hasa, mert a BEBA HA Pro 1-től nem fáj szerencsére... Az a gond, hogy így néz ki egy átlagos napi evés (5x150ml kellene kb.):

06.20 - 100ml

09.00 - 120ml

10.00 - 40-50ml

11.00 - 40-50ml

11.30 - 40-50ml

12.30 - 40-50ml

13.00 - 40-50ml

14.00 - 40-50ml

14.30 - 40-50ml

.

.

.

20.30 - 120ml


Így szerintem érthetőbb. Szóval nem a hasa fáj, ha a BEBA-t kapja, hanem túl gyakran eszik keveset... Csak reggel és este eszik rendesen. Szerintem a fél-egy óránkénti evés nem tesz jót a babának.

2010. aug. 1. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne adj ennyiszer enni! Az én fiam is elkezdte ezt, de bevezettem, hogy max 2 óra múlva kap. Nem szabad ennyiszer etetni, nem tesz jót a gyomrának. Eleinte nálunk is ment az ordítás 1 óra után. De elég hamar megtanulta, hogy nem lehet folyton enni... Ráadásul az enyém bukós baba, és próbáltam így, hogy sokszor egyen keveset, de még rosszabb lett a helyzet, állandóan fájt így a hasa is.
2010. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tegnaptól mi is ezt kezdtük csinálni, hogy leghamarabb 2 óránként kap enni. Még nem igazán jött rá, hogy ha keveset eszik, akkor is csak 2 óra múlva kap enni. Néha elég jól elvan, mert hiába kér enni 1 óra múlva, ha játszunk vele, nem is figyel rá, hogy enne. Viszont néha még a teát sem fogadja el olyankor, csak folyamatosan kér enni. Neked mennyi idő alatt jött rá, hogy annyit kell ennie, hogy kibírja azt a kb. 2 órát?
2010. aug. 1. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:

És mikor alszik a Babád? Ez így nem jó, ne csináld! Nem akarok okoskodni, de ezt tényleg nem szabad. Kell, hogy pihenjen a gyomra mert 8-12 hónapos korára evészavarai lesznek az így etetett Piciknek. És mi lesz majd a hozzátáplálásnál? Hogy lesz benne rendszer?

És mire van így időd egész nap? Mert ugye, mire elkészíted a tápszert, lehűtöd Neki, megeteted, büfizteted... az nem két perc. Akkor mindig az evésre készülsz? Inkább evés után játsz Vele, kettő hónaposan már lehet sokmindent, kb.:1-1,5 óra múlva, ha nyűgös lesz az nem azért van mert éhes, hanem mert álmos, altasd el. Enni is eszik , a megkínálod, de látod a leírtakból is látszik, hogy nem farkas éhes. Szerintem álmos. Szerintem :)

2010. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy mikor alszik? 21.00-tól reggel 6.00-ig... Azzal nincs semmi gond, alszik rendesen, nem nyűgösen. Amikor enni kér, nem azért adok neki, mert nyöszög és gondolom, hogy úgy abbahagyja, hanem azért mert tényleg enni kér, addig nem hagyja abba, amíg nem kap enni. Játékkal le tudom foglalni, de akkor arra megy el az időm, úgy sincs időm másra. Ezért akarjuk a legalább 2 óránkénti evésre szoktatni...
2010. aug. 1. 22:13
 8/11 anonim ***** válasza:

19.56-os vagyok:

Nem 1-2 nap lesz, arra számíts! De főleg, ha többet evett éppen, akkor nem lehet éhes újra 1 óra múlva. Foglald le, húzd az időt, menjetek sétálni stb. Meg ha sír egy darabig, akkor sincs tragédia :) Be fog állni a rendszer, egyre jobb lesz! Inni kínáld a meleg miatt is, tápszer mellett lehet szomjas. Nappal mennyit alszik?

2010. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg ha 2 hónapos, akkor ne napi 5 evésre akard rászoktatni. Nyugodtan lehet napi 6 vagy max 7. A lényeg, hogy ne óránként egyen.
2010. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nappal, hogy és mennyit alszik a Babád?
2010. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!