Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen HATÉKONY és FINOM...

Milyen HATÉKONY és FINOM ILLATÚ takarítószereket használtok a lakás különböző részein?

Figyelt kérdés

Gondolok itt:

1. Mivel mostok fel?

2. Milyen mosóport és öblítőt használtok?

3. Mivel súroljátok a fürdőszobát és a konyhát?

4. Mivel tisztítjátok a WC-t és milyen frissítőt használtok ott?

5. Stb.


Szóval az lenne a lényeg, hogy a hasznost szeretném összekötni a kellemessel. Nemcsak tiszta lakást szeretnék, de illatosat is.

Köszi!


2011. máj. 31. 09:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felmosóban a Frosch egész jó, egyszer megkérdezte a szomszéd is, mivel mosok fel, hogy ilyen jó illat van. OBI-ban anno lehetett kapni, de biztos van máshol is.
2011. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

1. Felmosáshoz ecet.

1 vödör forró vízhez szoktam egy keveset löttyinteni, nincs utána ecetszag. Ezt használom a konyhában-fürdőben is, meg a parkettához is, csak ott jobban kicsavarom.

2. Mosáshoz Tomi color folyékony, és Lenor fehér-sensitive (nem a mandulatejes!!)

3. Fürdőhöz ecet, kicsit belelöttyintek a csapba, és dörzsis szivaccsal kitörölgetem alaposan.

Konyhában mosogatáshoz Jar mosogatószer, Somat mosogató tabletta a géphez, takarításhoz szintén ecet, a ráégett dolgokhoz van még tescos hideg zsíroldóm.

A konyhapultot rendszeresen frissen letörlöm, általában mindig rendben van, szeretem tisztán otthagyni. Ha hússal foglalkozok, utána Domestos nedves törlőkendővel át szoktam törölni.

Mindig van egy szivacsos törlőkendő elöl, ezzel csak a pultot szoktam takarítani.

4. WC-be Duck wc gél, amit a bele lehet akasztani. Ilyen: [link]

Takarítani ecettel szoktam, és néha domestosal is. Világoskéket szoktam venni, a többinek nem bírom a szagát.

5. Ablaktisztításhoz, tükör takarításhoz (3 hatalmas, tükrös beépített szekrényem van) szórófejes flakonban ecetes víz, vízkőoldáshoz szintén ecet. :)

Mást nem használok. Portalanítani porszívóval szoktam, nem nagyon vannak polcaim, csak szekrények.

Általában a legolcsóbb ecetet veszem meg takarítás céljára, ez 89,- Ft, és tényleg mindenre jó. :)


Aki volt nálam, mindenki azt mondja, hogy jó illat van, és egyáltalán nincs ecetszag. Legalábbis engem sosem zavart még, többnyire nem töményen alkalmazom.

2011. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Felmosni Jarral szoktam, a szobákat tiszta vízzel. Mivel levesszük a cipőt az előszobában, nincs benn kosz, csak por. A konyhában lehetnek zsíros szennyeződések, de azt mind oldja a mosogatószer. A citromos a kedvencem, szeretem a citromillatot :)

mosni Ariellel szoktam (color&style, mountain spring), ennek annyira jó az illata, hogy öblítőt egyáltalán nem használok. A szobában teregetek, ez kicsit hűt is, meg jó friss illat lesz :)

A fürdőszobát citromos Domestosszal takarítom, a vécét citromos breffel. Gyakran takarítok, ezért illatosítót egyáltalán nem használok, nem is szeretem a szagukat.

A konyhát simán mosogatószerrel takarítom, nem látom értelmét külön vegyszereket használni még arra is.

Végeredményben a lakás nem lesz műszagú, csak takarítás után egy enyhe citrusszag van. Nekem ez így jó :)

2011. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Mindenhez ecetet használok. Nekem elég a "tisztaság" szag. Minden mesterséges szagot utálok,főleg ha többféle keveredik a lakásban és a ruhákon.

Mellesleg a pénzem sem költöm felesleges szagosítókra.

Sokat kell szellőztetni,akkor nincs rossz szag sehol.

2011. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én olyan termékeket használok, amik nem tartalmaznak petróleumot, foszfátot, hipót, ammóniát, klórt. Teljesen környezetbarát, még a csomagolás is. Gazdaságos, mert koncentrátum, nem higitott sz.r, mint amit általában kapni lehet. Mindemellett teljesen megfizethető. :) Ja és minden termék illatos. Ha érdekel, írj privátot. Egy kukkantást megér. :)
2011. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A Mr. Proper szórófejes fürdőszobai tisztítónak olyan jó illata van, hogy csak na!
2011. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel mostok fel?

huuu, hát kb amit találok, összeöntök :D hipó, mosogatószer, és egy kis öblítő az illat miatt, van, hoyg hideg zsíroldót is spriccelek bele, a konyhába muszáj.

a szobában lamináltra való narancsos illatú felmosóval.


Milyen mosóport és öblítőt használtok?

feketére való dreft, és mellé ecet. sokáig idegenkedtem, de megmarad a mosószer illata, és tök jóóó :D

a fehérekhez tomi port, és sok flóraszeptet.

ezeket öblítővel mosom.


Mivel súroljátok a fürdőszobát és a konyhát?

lidl-s víkőoldó, néha ecet


Mivel tisztítjátok a WC-t és milyen frissítőt használtok ott?

van duck, domestos-ezekkel kisúrolom

és lidl-s frissítő rúd van benne. citromos.


Stb.

ablakot ecettel v mosogatószerrel, aztán clinnel áttörlöm.

bútorokat lime-os prontóval, nagyon tuti illata van, sokáig megmarad.

2011. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Wc, fürdő, felmosás, portörlés, mosogatás, ablakpucolás, tehát lényegében minden lidis w5 citromos változata.

Mosni folyékony tomival szoktam. Öblítés: most ezzel épp kisérletezek, hogy nem használok, így mennyire marad meg a ruhákban a mosószer illata.

De ha tudtok ajánlani citromos, citrusos illatú mosószert vagy öblítőt, akkor azt fogom használni:) Nagyon szeretem a citrom frissítő illatát:)

2011. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kék Mr Properrel vagy Ajax Floral Fiesta-val mosok fel, mert nagyon finom illatuk van

Tomi mosóport használok, öblítőből pedig a Lenor Summer (sárga), vagy a Sensitive Coccolino a kedvencem.

Gránátalmás Jar-ral mosogatok (ez most a kedvenc), de használok még Cif inox tisztítót a tűzhelyhez és a mosogatóhoz, sima Cif súrolószert a piszkosabb edényekhez, Clin Universalt, és Cif zsíroldót

A WC-t kétféle Domestossal takarítom: egyik vízkőoldós (pink) a másik a normál.

2011. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. Ajax Floral Fiesta vagy Flóraszept

2. Folyékony OMO és Persil, öblítő: mandulás Frosch

3. fürdő: pumpás Viss, konyha pumpás Flóraszept

4. Domestos, illatosító: ablak

A Floral Fiesta, a pumpás Viss (Müller Drogéria) és az öblítő a legillatosabb!!!

2011. jún. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!