Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell adagolni a laevolac...

Hogy kell adagolni a laevolac szirupot? Folyamatosan kell adni, vagy elég csak akkor, ha tényleg nem tud kakilni a baba.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hetes, van hogy napokig nincs kaki és akkor nagyon küszködik. Már sok mindent kipróbáltunk, de semmi nem jött be. Nem akarom, hogy hozzászokjon a kúphoz. A védőnő javasolta a laevolac szirupot. A gyógyszertárban nem tudták megmondani, hogy folyamatosan kell e adni.

Fel kell hígítani? Vagy adhatom neki töményen is?


2008. nov. 25. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak a legvégső esetben adnám, hiszen gyógyszer! Az adagolás, ha jól tudom benne van a dobozban található papíron, amúgy nem tudom, csak annyit, hogy magában kell adni a babáknak is, mivel édeskés az íze.

Én inkább őszilét adtam neki egy hónapos kora óta 10 ml-t és szépen beindította.

Javasolni szokták még a kamilla teát, nagyon halványan elkészítve az is hatásos!!

Boldog babázást kíván 6 hónapos anyuka

2008. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván én is csak a legvégső esetben szeretném adni, ezért kérdezem, hogy elég e csak akkor adni, ha nagyon muszáj vagy folyamatosan kell? A dobozán az szerepel, hogy folyamatosan kell. Tapasztalat?
2008. nov. 25. 10:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel senki más nem válaszolt, és én voltam a délelőtti. Ha a papíron folyamatos van akkor sajnos úgy kell adni a babádnak. De én a helyedben megpróbálnám a kamilla teát még egyszer egy nagyobb adagban, ha nem jön ki akkor se akkor meg az őszilét javaslom mert rostban gazdag. Igaz ami igaz, hogy még csak 7 hetes, de ha bébiital formájában kapja később nem jöhet ki rajta allergia. Nekem a gyerekorvos javasolta az őszilét, amúgy meg én is kúpoztam a babámat! Az én dokimban 100%-ra megbízom!!!!

Írj privátot, ha történ valami! Várom válaszod!

Boldog babázást kíván 6 hónapos anyuka!

2008. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!