Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már közös játéknak számít?

Ez már közös játéknak számít?

Figyelt kérdés

16-17 hónapos kislányom az elmúlt hetekben, vagy talán 1 hónapja elkezdett “invitálni” a játékaiba.

Pl. homokozóhoz odahív, nekem is ad egy lapátot, és mutatja hogy szedjem vele a vödörbe a homokot. Vagy, fürdésnél akkor szeret öntögetni ha én fogom a kis dobozt amibe önt és ilyesmi.

Van egy nevelt fiam (a férjem előző házasságából). Neki van nálunk is jópár kisautója. Már megmutatták a lanyomnak is hogy hogy kell velük játszani. (Berregve tologatják, stb). Ha eszébe jut akkor előveszi őket és ad nekem is egyet hogy tologassam. Néha pedig kicseréli ami a kezünkben van, vagy hoz másik autókat.

Emellett kb 13-14 hónapos kora óta hozza a könyveket amire kiváncsi, ölembe ül és úgy nézzuk együtt azokat.


Tudom hogy ez nem egy egetrengetően fontos kérdés igazából, legalábbis nem ennyi idős korban. De engem mindig is érdekelt hogy szociálisan is jól fejlődő gyermekem legyen, akinek van igénye a társaságra is a megfelelő életkortól.

Mondjuk sosem volt az sokáig a magában eljátszós gyerek, de ez azért talán már egy másik szint. Legalábbis merem remélni :-) Szerintetek?

Kell attól tartanom hogy ha most partner vagyok/leszek, akkor később csak velem/vagy valaki mással tud majd játszani és egyedul nem lesz el?


2020. jún. 23. 13:41
A kérdező szavazást indított:
Igen, abszolút
Nem
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Ezt csak nem értem. Most az jó, vagy baj, hogy játszik veled? Ha játszik veled, akkor mással is fog, vagy anyával ne játsszon, mert ne akaszkodjon rád?
2020. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a szavazást is. A végét csak azért kérdeztem mert szerintem sok mindenre rászoknak a gyerekek amit élveznek és amivel nincs is baj. De azért van pár gyermek a környezetemben és tudom hogy van a pont amikor csak másokkal hajlandóak játszani.

Egyébként én örülök neki ha játszik velem.

2020. jún. 23. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:

De akkor én sem értem, hogy mi a kérdésed. Azt hittem, ez a kérdés lényege, az utolsó kérdés, de akkor nem.

Játszik, ahogy kedve van, más emberekkel is. Meg egyedül is. Mikor hogy.

2020. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!