Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapja nem gyarapodik,...

4 hónapja nem gyarapodik, alig eszik, normális ebben a korban?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislány. Nagyon aktív, mozgékony baba, 10 hónaposan kezdett járni, végtelen energiája van... Viszont 1 éves kora óta alig eszik és azóta sem hízott semmit. Kb 5 centit nőtt közben, így most 84 centi és 11 kg. Reggel kb 2 deci tejet iszik, de gyakran hagy belőle. Ebédig nem eszik 2 szál ropin kívül semmit, akármivel is kínálom vagy leteszem elé, nem kell neki. Az utóbbi időben 1 kiskanálnyit hajlandó enni az én reggelimből. Ebédre ugyanazt kapja amit mi is eszünk, abból szokott falatozni, de nem eszik meg mindent. Délután eszik egy kevés gyümölcsöt, vacsi meg megint küzdelem, pár falat és ennyi. Vidám, csörfi, egészséges kislány csak mintha fényevő lenne. Védőnő 1 évesen látta utoljára, azóta nem jelzett hogy menjünk (azt mondta ő fog keresni amikor 15 hónapos lesz). Orvos is csak annyit mondott, hogy nincs semmi gond, vannak ilyen időszakok, majd elmúlik. Vizet iszik napközben, este már régóta nem eszik (5 hónapos kora óta, mert nem kellett neki vagy aludt végig éjjel).
2020. júl. 2. 09:09
 1/6 A kérdező kommentje:
1 éves koráig naponta 5ször evett, bőségesen mindenből.
2020. júl. 2. 09:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nézd meg ezt a grafikont, és jelölgesd be rajta a baba korábbi értékeit. Látni fogod, hogy kb. Melyik görbére illeszkednek a pontok.

Aggódni akkor kezdj, ha két görbét keresztez a gyermekedre jellemző grafikon, mert ez a fejlődése hirtelen györsulását vagy lassulását jelzi.

Ez a cikk segít az értelmezésben:

[link]

2020. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom majdnem 4 kilóval született, 4 hónapos koráig rohamléptekben nőtt, fél éves korára viszont lassult a fejlődése, épphogy megduplázta a születési súlyát. Onnan elkezdett teljesen lelassulni a súlygyarapodása, rengeteget mozgott, és 1 éves korára (ha jól emlékszem) még mindig nem érte el a 10 kilót. Most 3 éves múlt, és még mindig 13,5 kiló körül mozog, teljesen egészséges, mozgékony kislány, tele energiával. Most már rengeteget eszik, de ez sem látszik meg rajta, egyévesen meg nem volt túl jó evő. Szóval amíg egészséges és aktív, addig szerintem ezen ne izgulj! Van, aki ennyit eszik, van, aki annyit, a lényeg, hgy neki elég legyen :)
2020. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem aggódnék. Az én lányom is 16 hónapos 85cm és 9,5!!!kg,nem 11. Szerintem sose lesz annyi. 9 hónaposan indult el és állandóan jön megy,szalad. Ő viszont rengeteget képes megenni,de ettől függetlenül kb. 1 éves kora óta ennyi a súlya. Nem hízik nem fogy. Én is aggódtam,de már teljesen elengedtem,ha 11kg lenne, akkor meg főleg nem aggódnék. :)
2020. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Akkora, mint egy 2 éves. Örülj neki, hogy nem hízik ennél is nagyobb ütemben.
2020. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙂 kivéve az utolsót, megspórolhattad volna a kommentírást. Rosszindulatú idióta.
2020. júl. 2. 20:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!