Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott egy 7,5 hónapos fiú...

Adott egy 7,5 hónapos fiú baba. Nem tud kúszni, mászni, felállni, pá-pát inteni, se tapsolni, se pacsit adni. Alig gagyog. Néha csak sikongat, vagy fújja a kis nyálát és hosszan mondja az Á-t és az Ö-t.Etetéskor morog. Ezek problémák?

Figyelt kérdés
Más babája nem ilyen. Aggódom.

máj. 21. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen se kúszni, se mászni, se ülni, se állni, se integetni, se szavakat mondania nem kell...

Még valami?

máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb baja hogy írni olvasni nem tud még....ugye te sem gondolod a kérdésed komolyan???

Ha a te gyerekedről van szó (ez a kérdésböl nem egyértelmű) akkor baromi gyorsan olvass utána a babák fejlődésének!

máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen rendben van. Ha jól emlékszem, 9 hónapos koráig "kellene" ellezdeni kúszni. Azért mert más baba csinálja már ezeket, nem jelenti azt, hogy baj, ha a tiéd még nem.
máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen az enyémről. Nevetséges dolognak tartom ezt a dolgot én is. Pont ez volt a reakcióm hogy a szorzótáblát nem kéne esetleg tudnia. De még én lettem hülyének nézve, hogy ezek komoly dolgok. Mert van olyan akiknek ezeket már ilyen idős babája csinálta, és hogy az enyém hogyhogy nem. De annyira el kezdett bolygatni a dolog, hogy úgy gondoltam ki írom. Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam, hogy nem én vagyok akkor a hülye.
máj. 21. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét irányba át tud fordulni, eszik, hízik, pisil, kakil, akkor rendben van.
máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 10 hónaposan kezdett ülni, 11 hónaposan kezdett felállni, és 14 hónapos volt amikor elkezdett önállóan menni

Atfordulni tudott ennyi idősen, kuszni éppenhogy, mászni meg sehogy.

Nem minden baba fejlődik egyformán, nem kell a rosszra gondolni, nincs semmi baja a gyerekednek.

máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kuszast 8 hoig kellene megkezdeni hivatalosan, de azert ehhez kepest is belefer keses is, attol fugg, hogy fizikailag van-e valami problema vagy sem. Nyilvan ha nincs gond (ezt orvos latja), akkor nem kell piszkalni, majd beindul, amikor o jonak latja.


Gyerekorvost majd kerdezz errol. Nalunk nem kezdodott el a kuszas, vegul 9,5 ho lett belole, de vert izzadtunk erte.

8 honaposan vittem eloszor neurologushoz,akkor derult ki, hogy hipoton. Addig nem volt egyertelmu, mindent picit kesve csinalt, de nem feltunoen, viszont ez mar a kuszasnal kibukott.


A tobbi amit felsoroltal, nem lenyeg.

máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakember mondja, hogy el van maradva, akkor kell elkezdeni fejlesztésekre járni. Akkor sem megijedni, meg elkönyvelni, hogy hu, most hatalmas baj van, hanem dolgozni az ügyön, és behozza a lemaradást. Ne hallgass a bezzeganyukra, ignorald őket.
máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Jajj el ne hidd, hogy más babája annyi mindent csinál ám.... Szomszédom egyfolytában mondogatta, mit csinál az unokája (egyidősek a fiammal). Azt mondta 11 hónaposan, hogy már szalad. Annyira szaladt, hogy bukdácsolt a kerti asztal mellett, mikor láttam.
máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia, én egy nagyon-nagyon aggódó anyuka vagyok, De!! Tapsolni, papat inteni 9hónaptól 1 éves korig szoktak a babák (nekünk 9.hinap végén kezdte, de csak ha akarja, nem mindig csinálja legalábbis a pápát) , kúszás legkesobb 9 hónapos korig (8 előtt kezdte) , mászás 11 hónapos korig (9honap legvégén kezdte, akkor is ült fel egyedül) , felállás 1 éves korig kellene (10 hónapos, meg nem áll fel) , hogy menjen, úgyhogy nyugalom, mindenre van időtök. Tudom, hogy nehéz, de én környezetemben azt tapasztaltam, hogy ennyi idősen teljesen normális ha ezeket nem tudja a babád. Sok ölelést küldök, légy türelmes!
máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!