Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a gyerekeimnek ugyan az...

Lehet a gyerekeimnek ugyan az a nevük vagy nagyon hasonló? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mondjuk az egyikük Annabella lenne a másikuk Izabella

Vagy az egyikük Lora Bella a másik gyerkőc meg Annabella és Lora Bellát Lorának hívnánk Annabellát pedig Bellának?



2020. júl. 2. 23:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
2020. júl. 3. 13:26
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez így szerintem okés. Én személy szerint nem hiszem, hogy adnám így, de amúgy szép nevek, főleg az Annabella-Izabella páros. Viszont tényleg ügyelnék rá, hogy ne legyen mindkettő Bella.
2020. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz ha mindkettejük nevében benne van a Bella.

De ha nekem kellene választanom, az egyik lánynak csak a Lora nevet adnám (szerintem önmagában is gyönyörű név) és a másiknak az Izabellát.

2020. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
53%
#9 Én úgy tudom, hogy nem csupán az egy napon született gyermekekre igaz ez, hanem az összes testvérre, akiknek az apukája és az anyukája ugyanaz (azaz ha ugyanabból a házasságból 2 lány születik mondjuk 2 év különbséggel, nem lehet mindkettőt Annabellának nevezni).
2020. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én asszem,hogy lehet ilyet is, de nem feltétlenül ajánlom:

Henrietta és Henriett

külön kétszóba Anna Mária, és egybe' Annamária.

Vagy mondjuk Laura és Lara.


Ismerek pl olyat is, akik ikrek, és kikérik maguknak, hogy ők két külön személy, tehát, hogy amikor beszélünk róluk, akkoris ne úgy hivatkozzunk rájuk, hogy "az ikrek", hanem az XY és a Z. Merthogy tehát ők két külön személy.

Meg pl ismerek testvérpárt, két év van közüttük, egyik Evi, másik Vivi, és szal érted, nehogy pl a tanárok egymással azonosítsák őket.

Ők mondjuk pont rendes gyerekek, de szóval pl ha neadjisten egyik csínyt tenne, egy nemannyira okos tanár lehet, hogy kipécézné magának a másikat (is), vagy lehet, hogy csak őt; mert nemtom, valami folytán összetévesztené őket; vagy pedig például mondjuk lehet,hogy az egyik gyerek sokkal jobbképességű, mint a másik; és akkor az egyik tanár pl aki mindkét osztályban tanít, lehet, hogy a gyengébb képességűtől is ugyanazt a teljesítményt várná el, mint az jobbképességűtől; és akkor szal nem feltétlenül rászállna; de mondjuk kihívja egyik órán az "okosabbik" gyereket a tanár felelni, és akkor kövi órája meg a "nemannyiraokosmintamásik" gyerekkel lenne, és akkor össze akarná hasonlítani őket; és tehát ilyenkor pl mindig ha az egyiket kihívja, utána lehet, hogy magával vonná mindig , hogy a másikat is kihívja, meg összehasonlítgatja őket; hogy "hú, ők testvérek, akkor a másiktól is ugyanazt a teljesítményt várja; mert egy a genetikájuk, csak az biztos lusta." Tehát lehet, hogy azt gondolná, hogy a másik is ha készülne ugyanannyit, mint a jobban teljesítő; akkor ugyanolyan jó jegyeket kaphatna; ugyanolyan jól szerepelhetne, mint a másik; holott pedig lehet, hogy mondjuk a rosszabbul teljesítő tanul többet.

Meg pl nálunk volt olyan töriből, ez már így külön, hogy egyik osztálytársam nagyon jól szokott felelni; és akkor a tanár kihívta őt három egymást követő órán is. Mert beakadt neki,hogy ő a multkor is nagyon jól felelt; és csak azt jegyezte meg, hogy valamiért megjegyezte őt; gondolom idősödik meg fárad az ember, szóval csak valamiért ő volt a fejében; de azt nem tudta , hogy miért, és akkor gondolta, hogy kihívja felelni. Amúgy ő egy olyan okos gyerek volt; tehát nem volt neki ebből gondja, hogy 3X , vagy 4X felelt; amúgy olyankor hívta őt ki többnyire második felelőnek, ha az első, akit kiszólított, nagyon hamar lezavarta a feleletet; mert nem tanult sokat. Amúgy az óra nagy részén a diákok dolgoztak; mert az órából 30-40 perc ment el feleléssel; általában talán 30 volt az általános a 45 perces órából, és az óra végén kezdte a tanár el, mondani az új anyagot. Szal ilyen nyögvenyelős 'előző óra-ismétléssel' ment el az óra nagy része; de ezt már csak érdekesség-képpen írom.

2020. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

*Amúgy ott meg nem volt rászállva a gyerekre. De nálunk pl a tesómat is tanította, mi nem figyeltünk ilyen összefüggéseket a feleléseink között. De lehet, hogy voltak, de az is lehet, hogy nem tudta minden tanár, hogy testvérek vagyunk; de pl az a Evi meg a Vivi tényleg úgy néznek ki, mintha ikrek lennének konkrétan (náluk a családban amúgy mindenki alacsony is, tehát magasságban sincs nagy különbség köztük.) ; és akkor egyikről simán eszébe juthat a másik a tanárnak; hogy feleltetni akarja; tehát így meg még simábban, ha még a nevük is ugyanaz.

Sőt, én már olyat is hallottam; hogy egy osztályban két azonos nevű gyerek volt (nem tesók), és akkor a naplósorszámmal különböztették meg őket.

2020. júl. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
15 köszi ezt a rohadt hosszú semmit mondó értelmetlen választ
2020. júl. 5. 10:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem is van Izabella és Annabella nevű ismerősöm. Az egyiket Izának szólítják, a másikat Annának. Hasonló keresztnév, mégis teljesen más becenév :) Nekem nagyon tetszik.
2020. júl. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hanna-Anna párost ismertem. Szerintem ennyire ne legyen hasonló a nevük, hogy hangzásra összetéveszthető legyen, de ha csak kicsit hasonlít, az szerintem nem gond.

Ha meg esetleg amiatt aggódnál, hogy a tanárok összekeverik, nos, ez megtörténhet, de sokkal inkább amiatt, hogy tesók. Réka-Rebeka párost ugyanúgy felcserélték, mint a Csilla-Tímeát. Általában a fiatalabb “kárára”.

2020. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!