Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnék csinálni, hogy a...

Mit tudnék csinálni, hogy a kisbabám újra vidám legyen?

Figyelt kérdés

Kórházba kellett mennünk a fél éves csecsemőnkkel kiszáradás gyanúja miatt. (1 órán belül sokat hányt, folyadékot nem tudtuk pótolni).


3 napot töltöttünk bent a babámmal. Szerencsére vele lehettem végig. Infúziót kapott, többször vettek vért az ujján keresztül. Szétszurkálták a kézfejét , lábfejét, hogy a branult bevezessék végül a fejébe sikerült, ott találtak vénát.

Amikor szurkálták nem lehettünk bent nála, s vagy 10 percig üvöltött szegény :'(.


Tegnap jöttünk haza, s azóta nagyon meggyotort az arca es a szemében is félelem látható.


Szeretgetjük, játszunk vele, néha nevetgél de egyelőre elég nagy trauma volt ez számára.

Hogyan tudnánk segíteni neki?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. júl. 18. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Türelem, ha jobban érzi magát újra a régi lesz. El fogja ezt hamar felejteni.
2020. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

van esetleg hordozókendőd? én magamra/magamhoz kötném, ott nagyobb biztonságban érezné magát


átmeneti állapot ez, de biztosan nem könnyű

kitartást mindkettőtöknek

2020. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A csecsemő az anyát első nekifutásban a szívverése által ismerte meg. Ha felveszed, és ringatod, tudni fogja, hogy veled van, és vigyázol rá. Közben beszélj hozzá, hogy a hangodat is össze tudja kapcsolni az "anya, a biztonság" fogalmával, tehát később elég lesz csak beszélned hozzá, nem kell örökké felkapkodnod... még a zene az, ami nyugtatólag hat rájuk.
2020. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok szeretet és idő.
2020. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretgesd,és pár nap után újra a régi lesz. Még friss neki az élmény. Ráadásul nem csak pszichésen,hanem fizikailag is rosszul volt ugye, tehát pihennie kell,hogy helyrejöjjön
2020. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Egy kisbabánál ez kb. néhány óra, elfelejtik hamar.
2020. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak a betegség miatt gyenge még.
2020. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanács legközelebbre:


Ne haragudj meg érte, amit írok, DE:

A műtőn kívül Te, mint az édesanyja MINDENHOVA bemehetsz a gyermekeddel!!!

Ezt soha ne hagyd többet, hogy bárki is az ellenkezőjét állítsa!

Neked kell kiállnod magadért, senki sem fog a kórházban a jogairól felvilágosítani!!


7x voltam 1-1 hetet kórházban a lányommal 3.5 éves koráig.


Minden kezelésen, vérvételen, uh-n, röntgenen, mindenen bent voltam, és csak én fogtam le!


Az egyetlen vagy, aki biztonságot nyújt neki. Ne hagyd többé, hogy ezt elvegyék tőled!


A babádnak meg hagyj időt. Légy türelmes, majd elfelejti. Ne hagyd magára mostanában!!

2020. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat <3


Utolsó, neked is köszönöm a bővebb tájékoztatást, nem tudtam, de mostmár észben tartom! :)

2020. júl. 18. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Feleslegesen pontoztál le, mert van benne tapasztalatunk, a szülőnek megterhelőbb ez, mint a babának, én is láttam mindenféle szomoruságot a szemében, de most már tudom, hogy egy néhány hónapos baba nem sok dologra emlékszik, inkább a szülő gondolja túl. Elmondhatod neki, hogy a doktornéni meggyógyította, ezért szurkálták és most már milyen jól van, de ez inkább pár éves gyereknél fontos.
2020. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!