Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hetes babának éjszaka...

5-6 hetes babának éjszaka ugyanúgy 3-4 óránként kell szopnia, mint nappal? Vagy már többet kellene aludnia egyhuzamban?

Figyelt kérdés
Olvastam több helyen ,hogy ilyenkor már hosszabban alszanak éjszaka!Az én kislányom viszont ugyanúgy 3,max.4 óránként kéri!Első baba és elég tanácstalan vagyok!
2010. aug. 3. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Semmi baj nincs a babáddal,ha kéri adj neki:-)Nekem a kislányom kb 7-8 hetes koráig kelt fel éjszaka enni,azóta nagyjából (van mikor nem sikerül)végig alszik kb reggel 4-5-6 óráig,úgy hogy este 19 körül kap enni.Most 12 hetes.

Kialakul majd a Te babádnál is:-))

2010. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez csak újabban divat. Az esti és a reggeli szopás között kell egy kicsit széthúzni az időt,ha nem akarod még egyévesen is éjjel többször szoptatni. Az ő pocijának is kell a pihenés. Most még OK. a 4 óra hossza.
2010. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!És várom még a többit is:)))!Most éjszaka pl.kelt fél 12-kor,fél 3-kor,fél 6 kor!Egy kicsit már fáradt vagyok:)))!Vasárnap volt 5 hetes és a kezdetektől is megy!Bírom még,csak nem tudtam,hogy más babája is így van ezzel???!!!Mondta a védőnő,hogy próbáljam meg kitolni az étkezést,de hogyan????
2010. aug. 3. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hál isten nagyon ügyin gyorsan ment!Vagy 4 hetes koráig kelt 3 óránként,majd utána már csak kétszer és 8 hetes korától már csak 4-5 között és 12 hetes korában mikor egyedül aludt a szobában (mert mi betegek voltunk)Akkor aludta át először az éjjelt!Majd 3 napra rá átköltöztettük a szobájába,és csak akkor kel éjjel ha növekedésugrás miatt éhes,vagy ha jön a foga!

De barátnőmé is 8 hós és az ő babaája még mindig legalább 2* kel éjjel szopizni!Az én lányom is csak anyatejes volt és mégis leszokott az éjszakai szopiról!Szóval szerintem adj neki amikor csak kér!Ne húzd ha felkel főleg éjjel!Mert ha rögtön megszopiztatod,gondolom hamar vissza is alszik!Te is gyorsabban alhatsz!Amint elég neki úgyis tovább fog aludni!De ez mind babafüggő mint minden!

Gratulálok!Jó babaázást!

2010. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nálunk első perctől kezdve külön szobában alszik a kislányom!Így mikor szól ,Én azonnal megyek és adok neki!Igen ,valóban hamar visszaalszik,ha sikerül neki azonnal büfizni,mert ha a büfi bent ragad,akkor nem tud visszaaludni:(((
2010. aug. 3. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak anyatejes a kislányod?

Amúgy teljesen normális, ne légy tanácstalan:)

Az én babám tejes+tápszeres, ennyi idősen már végigaludta az éjszakát, a barátnőm ugyanannyi idős fia is tejes+tápszeres, ő most, 4 hónaposan hagyta el az éjszakai evést.

Szóval ne aggódj, ez totál babafüggő.

Az a vicces pillanat, amikor a gyerek nem kel fel enni, te meg ott tipródsz az ágyánál, hogy "úristen, nem ébredt fel a baba, most mi van???"

2010. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:)))Igaz!!!Biztos,hogy ha nem ébredne,akkor meg az lenne a bajom!Igen,csak anyatejes!
2010. aug. 3. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!