Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig minden változik?

Mindig minden változik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!akiknek beállt valami féle napirend, nálatok is az van h állandóan minden változik? Akkor mi marad belőle? Pl eddig este 7kor volt fürdetés és 8kor lefekvés. De most még 8kor nem álmos...akkor toljak mindent? De mennyivel? Meddig fog fajulni ha mindig tolni fogom. Ha 2x alszik és eddig aludt délelőtt 10tol délig aztán 3tol 3:45-ig de most még 3kor nem álmos szóval tegyük fel csak 5kor akkor mikor fektessem 11kor? És egy par hónap múlva ha ismét tolódik mikor fogom lefektetni éjszaka 2kor? Egyébként 8 hónapos.eddig mindig rájöttem az igényeire mikor akar aludni,de most már hetek óta képtelen vagyok rá :-( ti h csináljatok?

2020. júl. 20. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak öt hónapos a babám, szóval nem tudom, hogy ér e valamit a válaszom, de nálunk is folyton változik a napirend, én haladok az árral, meguntam az idegeskedést, hogy néha másfél óra után álmos, néha meg 3 óra után sem.
2020. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nőtt az ébrenléti ideje, sajnos ilyenkor van egy átmeneti rosszabb időszak. Igazából fix majd akkor lesz, ha beáll a napközbeni 1 alvásra. De az olyan 1 éves kor körül van, nálatok valószínűleg előbb. Az én kisfiamnál most pont ez az időszak van. Eddig a második alvása du. 2 körül volt, most 4-kor alszik el... Ilyenkor persze később fekszik este. De majd az első alvása tolódik annyit, hogy nem kell majd második.
2020. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén 8 hónapos. El kellett jutnom nekem is abból az állapotból amiben te is vagy. Úgy döntöttem letojom és a babára bízom. Nem ragaszkodok már az órához csak a sorrendhez. Fürdés után evés, evés után alvás, alvás után játék. Csak a sorrend adja a napirendet. Az időt a baba. Le kell szokni az óra nézegetéséről. Majd kialakul. :)
2020. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél ilyen volt. A kicsiket már hozzá igazítottam, így nekik az első perctől ugyanaz a napirendjük. 😊
2020. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, változik. Nálunk azóta van állandóság mióta beállt a napi egy alvás egy éves kora körül. Most 3 éves de így sincs kőbe vésve semmi. Általában 9 után alszunk el este, de valamelyik nap kicsúszott fél 11-ig, tegnap meg nyolckor mondta, hogy álmos, aludjunk.

Szóval igen a napirendet a sorrend adja nem az óra perc.

2020. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké értem nem kell nézni az órát. De akkor h van az h általában mindenkitől azt olvasom h a fürdés fix...ez oké...nalunk úgy működik h fürdés után vacsi (szopizik) és alvás. Most ha kitolódik minden, de a fürdéshez ragaszkodok, akkor nem csak felpörög a kicsi? Vagy mivel töltsem ki azt a plussz időt? Ti h csináljatok?

Egyébként nagyon szepen köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak és próbálom "tanulni" belőlük. A ferjem is mindig azt mondogatja h vegyem lazabban...de olyan nehéz 😒😃

2020. júl. 21. 07:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a fürdést is szoktam tolni, akár 1 órával is. Addig amíg ilyen átmeneti időszak van, addig nem feszengek rajta, hogy fix időpontban legyen minden. A rutin mindig ugyanaz, de van, hogy a fürdés 7-kor van, de van, hogy 8-kor.
2020. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam 11 honaposan állt át az 1 alvásra.

Előtte 19kor fürdés alvás, ez most 21 honaposan kitolodott 20-20.30ra,es 21 körül alszik el. Délben 12 kor fekszik és kB. 15 kor kel.

Szerintem a tiéd is hamarabb át fog állni.

Úgy olvastam, hogy a fürdés vacsi alvás kombot nem jó kitolni. Közel azonos időben kell lennie minden nap. Én ezt tartom is plusz mínusz 30 perc. Ha még nem is annyira álmos akkor is az ágyban már meg nyugszik, pihen,nem állok neki játszani vele. Mi korán fekvő korán kelő család vagyunk. A fiam is max 6 ig alszik reggel.,en nem tudok ejszakazgatni vele,és nem is akarok, mert elalszok. De mindenki úgy alakítja ahogy akarja.

2020. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!