Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki van tágulva a gyomra?...

Ki van tágulva a gyomra? Elmondjam az orvosnak? Mennyit eszik 5 hónapos babátok! Nagy sullyal született most 9kg! Van hogy 300-at simán meg eszi, főleg este, de most délbe is 163g bébi kaja+100 tápszer! Nem sok ez?

Figyelt kérdés
A furcsa az hogy igy sem alussza át az éjszakát!
2010. aug. 3. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyomor eléggé tágulékony serv. Egy idő után megszokoiegy bizonyos mennyiséget és csak onnan tágul tovább... Nem írod, mekkora súllyal született a babád, de azért a 9 kiló és ez a kajamennyiség nem kevés. Az anyatejes babáknál azt szokták mondani, hogy nem baj, ha az eső hónapokban rohamosan nő a súlyuk, mert a duplázás után drasztikusan lecsökken.. de a tiéd tápszert kap, meg még szilárd ételt is... Én mindenképpen beszélnék a dokival, ő hogy látja a dolgot...
2010. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mondd el de nem fog tudni semmit kezdeni vele most még nem ... ha majd mozog akkor lehet elkezdeni kicsit visszavenni és nem sok szénhidrátot meg cukrot adni neki ...


nem fogja azt mondani hogy ne adj neki ennyivel v. ennyivel kevesebbet. ha erre gondoltál.

2010. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
4,4kg val született és 56 cm-vel,most 72cm
2010. aug. 3. 12:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám kezdettől nagyevő volt, míg anyatejcsis volt, meg után is. Mikor mérte 4-5 hónaposan a védőnő, eléggé kiakadt, mondta adjak kevesebbet a gyerekemnek. 6-7 hónapos korában sem forgott, mindezt a kövérsége számlájára írták. Viszont már 2 hetesen úgy emelte a fejét, mint egy 1-2 hónapos baba, ezért gondoltam, hogy izmai lennének hozzá.

Na, szó ami szó 8 hónaposan elkezdett kúszni, majd mászni. 4 hónapja havonta ilyen 10-20 dkg-t hízik, abszolúte formás, izmos a kis teste. Ja, és nem adok neki kevesebbet csak szétosztom az étkezéseket. Ha eszi a gyerkőc a kajcsit, és nem hasfájós tőle meg nem bukja vissza, ill. nem emésztetlen a kakija az azt jelenti: kell neki annyi tápanyag.

2010. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Anyatejjel nem lehet túletetni a babákat, és attól nem tudnak elhízni sem, tápszerrel viszont igen, és tápszertől igen: túl lehet etetni, és el tudnak hízni tőle.


Szerintem is konzultálj az orvossal.

2010. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
emésztetlen a kakija?az milyen?:)
2010. aug. 3. 13:03
 7/12 A kérdező kommentje:
egyeltalán nem kövér baba,formás és szépen mozog!őt soha nem lehetett agyon etetni,anyatejjel sem meg most sem,mert ha vmi nem kell neki vagy elég azt eltolja,vagy fintorog!Nem etetem tul a gyerekemet!
2010. aug. 3. 13:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Ha kimutatja, hogy nem kér többet, akkor nyilván jól lakik tőle.
2010. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne sértődj meg! nem úgy értettem, hogy számndékosan tömöd a kicsidet, mint a libát. Hanem hogy a tápszer teljesen más, mint az anyatej, észrevétlenül többet lehet belőle enni.
2010. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Átlag baba a születési súlyát fél éves korára megduplázza. A te babád kb ott van. Beszélhetsz orvossal vagy védőnővel, de sok értelmeset szerintem nem fog mondani.
2010. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!