Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idos koraig kell a...

Mennyi idos koraig kell a babanak felforralni a tehentejet? Most 1 eves es most kezdjuk a tehentejet adni, eddig tapszer volt.

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A bolti tejet egyáltalán nem kell, mert már pasztőrözve van, a házit meg a felnőttnek is fel kell!
2011. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
3 éves korig tejet sem volna szabad adni.
2011. nov. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
00:47 ! Mondják a tápszergyártok meg az érdekeltek ebben a témában! Nehogy már ne fogyjon a tápszer! Jó hogy régen születésűnktől kezdve azt ittuk mégsincs semmi bajunk! Nagyon káros lehet az a tehéntej tele vitaminnal, igaz?
2011. nov. 3. 01:21
 4/9 anonim ***** válasza:

A tehéntejet magunknak is felforralom, a picinek meg pláne.

A boltit nem forraltam sose, csak melegítettem.

2011. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bolti tejet nem kell forralni.A házit igen.
2011. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Mondják a tápszergyártok meg az érdekeltek ebben a témában! Nehogy már ne fogyjon a tápszer! Jó hogy régen születésűnktől kezdve azt ittuk mégsincs semmi bajunk! Nagyon káros lehet az a tehéntej tele vitaminnal, igaz?


Tele vitaminnal??? Persze. Meg tele olyan fehérjével, amire a babák meg sem tudnak emészteni, csak megterheli a szervezetüket. Lehet hogy a régi tej még tej volt. Ma max. abban lehetsz biztos hogy tej, amit magat fejsz a tehénből.

.."A tehéntej magas fehérje-és ásványianyag tartalma megterhelheti a gyermek veséjét és az emésztőrendszerét, továbbá az allergia kockázata is igen magas. Ezért tehát a mai szakmai irányelvek szerint egy éves korig szigorúan tilos tehéntejet adni a babának, de 3 éves korig is inkább junior bébiital vagy tápszer javasolt a reggeli illetve vacsora kiegészítéseként.

Ahol sem a gyermeknél, sem a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés, ott másfél éves kortól forralva, fokozatosan szoktatva be lehet vezetni a tehéntejet a kisded étrendjébe."

2011. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Frissen tehénből felyik ki a tejet amit kap a baba felforralva! Nem bolti!
2011. nov. 3. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

13.49-esnek.Áruld már el nekem,hogy mi terheli meg a szervezetét?Mikor te is írod,hogy a régi tej volt, és a mai.Ez tény.Tehát ebbe annyi tej sincs,mint a régibe.Akkor hogy árthatna?Gyengébbek ezek a tejek.Az persze más ha a baba allergiás rá,de ha 3 éves korig nem adsz tejet valószínű,hogy nagyobb az esélye,hogy kialakul az allergia.Miért van ennyi allergiás baba/gyermek?Mert mindent olyan későn kell bevezetni, az én kisfiam nem allergiás,mert nem is kapott 6 hónapos koráig csak tápszert.Én pl nem szeretem a házitejet.1x ittam belőle 20 évesen és iszonyatosan fájt tőle a hasam.Ha hamarabb, fiatalabb koromban ittam volna,nem lett volna ez.Itt a magyarázat arra,hogy miért ne húzd el 3 éves koráig.De a te gyereked.Te felelősséged.

Kérdező, a házit forralni kell!Kaphatja 1 évesen.

2011. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom! 6:38
2011. nov. 4. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!