Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba fejlődése....

9 hónapos baba fejlődése. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Bocsánat elore is, kicsit hosszú leszek. Van egy 9 hónapos kisfiam és nagyon aggódom érte, mert vannak dolgok amiket még nem tud, de allitolag nagyon fontos fejlodesi lépcsők. Szóval eddig meg soha nem nevetett csak mosolyog. Kizárólag akkor nevet, ha csikizem. Az egyik barátnőm babája már a legkissebb dologtól is röhög. Ez lenne az egyik a másik, hogy nem igazán élvezi a kukucs játékot. Szimplán mosolyog, de egyszerűen nincs annyira oda érte pedig latom, hogy a babák ezt is imádják ráadásul a védőnő mar a 6 honapos statuszon kérdezte, hogy tudja-e. Ő inkább azt nezi amivel letakarom az arcomat, de arcomat nem figyeli csak ha mondom, hogy kukucs az egy kicsit tetszik neki. A következő ami aggaszt es ami a leginkabb frusztráló számomra az az, hogy bármit csinalok nem néz a szemembe közelről. Szörnyű érzés. Ha etetem nem néz a szemembe, ha ölembe veszem es énekelek akkor sem csak a számat bámulja, de ez megy 2 honapos kora óta. Ha tavolabb van egyből a szemembe néz. Megorulok mar ettől. Soha nem volt még olyan, hogy hosszasan egymás szemébe néztünk volna közelről csak is távolabbról, de mondjuk akkor sem hosszan.Ha pelenkazom es fölé hajolok szintén megfeszulhetek akkor sem nez a szemembe. Ez mitől lehet?? Most jon majd a védőnő es őt is megkerdezem, mert szerintem ez fura. Aztán a tükörbe csak engem néz es nagyon boldog de maganak nem örül szinte magára sem néz. Ez szinten nagyon aggaszt.

Kúszni most kezdett, de még nem jól csinálja. Kiskora óta tornaztatni kell, mert feszes is meg laza is az izomzata. Legalabbis a gyógytornász ezt mondta. A keze miatt hasrol hátra meg mindig nem fordul.:(

A kezét még nem nyújtja, hogy akarna jonni hozzám, vegyem fel. Idegen kornyezetben fél es van neki idegenektol valo szorongasa is, de soha nem keresi az en arcomat, hogy en mit szólok... Nem próbálja vizslatni es soha nem is volt ilyen időszaka. Ezek normális dolgok vagy aggodnom kellene, hogy valami baj van vele? :(

Kulonben sok okos dolga van. Tapsol, táncol (hason dulongek jobbra balra), rengeteg tárgynak tudja a nevét. Ha kerdezem hol a lámpa akkor megkeresi a szemével. Ha dobolok a padlón akkor ő is, ha a nyelvemmel játszok azt is leutanozza.A tárgyakat osszeutogeti, dobálja a labdát hason. Szereti a huzogatos játékokat. Nagyon nyugodj gyerek, jol alszik es eszik. Tenyleg a mindenem es annyira szeretem, de úgy félek, hogy ezek miért vannak, amiket leirtam. Tudnatok nekem segiteni, hogy mi lehet a baj vagy csak taoasztalatot megosztani, ha esetleg már lattatok ilyent? Nagyon köszönöm a valaszaitokat elore is. Egy aggódó első babás anyuka.



2020. júl. 25. 05:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a valaszokat. A 9 es valaszolotol kerdeznem, hogy ez miert nem teljesen jó, hogy minden zajra figyel? Nem értek hozzá ezért kérdezem. Mindenkepp elvisszuk akkor hallasvizsgalatra is, de azt gondoltam, ha a nevére is hallgat akkor ezzel nem lehet baj. Esetleg probaljam ki, hogy a suttogasra figyel-e?


8-as valaszolonak ia koszonom. :) igen biztosan elso anyukas para is, de azért tényleg vannak fura dolgok. Nem kancsal. A szülés nehéz volt es oxigenhianya is volt, nem sírt fel egyből bar 9/10 es lett az Apgar értéke. Igazabol az orvos nyomta ki belolem. A feje ferdén volt. Sokaig húzták, hogy csaszarozzanak e vagy sem. Jott tobb orvos is, hogy megnezzen végül így dontottek, hogy nyomjak hátha sikerül. Szerintem ez rossz döntés volt.

2020. júl. 25. 08:27
 12/25 anonim ***** válasza:
20%

*Esetleg probaljam ki, hogy a suttogasra figyel-e?


Igen, de úgy hogy nem nézel rá-csak melletted van, hogy a hangirányába fordítja-e a fejét.

2020. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%

és még egy fontos dolog: A védőnő nem orvos-de előszeretettel szeretnek orvosként tetszelegni, miközben egy mezei segítők lennének.

Hallgasd meg mit mond, de az orvos a lényeg. Aztán vannak olyanok is, hogy kijönnek a picihez, és látod rajta, hogy lehet, hogy tanulta a dolgokat, de igazából sem gyakorlata, sem érzéke nincs a gyerekekhez, és csak a lakásodat, és téged vizslat... Na az ilyet-én pillanatok alatt kitessékeltem az ajtón, és többet nem értem rá, hanem folyamatosan csak és kizárólag az orvossal voltam hajlandó konzultálni.

2020. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező nekem csak a szemkontaktus nem tartása a fura. Szemét és hallását nézesd meg. A többi meg normális. A te babád egyéniség. Nem minden a nagykönyv szerint zajlik. A bunkókkal meg ne foglalkozz és ne parázz ennyit :)
2020. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%

13


Miért kell faxságokat írni? Az első évben havonta kell menni a védőnőhöz, súlyt,hosszt mérni.Nálunk pld ő kéri az időpontot az orvoshoz oltásra, státuszos papírt is ő tölti ki, nem lehet kikerülni.Sőt nem is ajánlott ha nem akar magának az ember kellemetlenségeket.

Tapasztalatlan fiatal védőnő,aki nem tapasztalt,nincs gyerek azt mondja amit tanult, hogy átlagosan ekkor akkor ezt azt kellene csinálni a babának, de nincs annyi analfabéta védőnő, mint amennyit ide leírnak, hogy 6 hónaposan már mondja, hogy ez meg az a baja, mert ezt vagy azt nem csinál.


Kérdező! Az én gyerekem sose szerette a kukucska játékot,9 hónaposan meg nem ért rá engem nézegetni, mert épp a járással volt elfoglalva, nem vizslatta az arcom orrba -szájba, közelről amúgy nem is értem miért nézné az arcod? Én se szeretem más képét fél centiről lesni, mert kényelmetlen.Vidd el hallásvizsgálatra+ szemészetre, főleg az előzmények miatt, de valószínűleg kutya baja.

2020. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos valaszokat. Kiprobalom a suttogast es igen a vedono elegge fiatal. En vagyok 28 eves ő 24. Most végzett szóval igen még nem biztos, hogy van gyakorlata. A szemét megnezetjuk.


Azt elfelejtettem mondani ami elég fontos, hogy a szemfeherje rész kékes és nem szep tiszta fehér, de erre azt mondták, hogy vekony a hártya azért, de ez is nagyon furcsan nez ki, hogy szürkés-kék a szeme. Különben az apró morzsakat is látja meg a hajszalakat szokta nezegetni...

2020. júl. 25. 09:00
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos tanácsot nem tudok adni, csak azt szeretném leírni, hogy ne vedd magadra a bunkó kommenteket, és nyugodj meg, ne parázz ennyit. Én a helyedben biztos, ami biztos elvinném látás- és hallásvizsgálatra, megosztanám az orvossal az aggályaimat, aztán megnyugodnék. De szerintem ezeken a vizsgálatokon lehetőség szerint minél hamarabb essetek túl, hogy ne legyen benned feszültség, és tudd élvezni a babáddal töltött időt. A leírtak alapján gondoskodó, jó anyának tűnsz. Csak ne ess át a ló túloldalára a parával. :)
2020. júl. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

15 ös,


Köszönöm a valaszod. Amúgy nem várom, hogy nezegessen. Lehet, hogy félreérthető voltam. Pusztan arra gondolok, hogy ennyi idős gyerekek elvileg az erzelmeket mar probaljak lemasonli, figyelik az arcot főleg az anyukaet. Kiskorban pedig szintén az anya arcát nezik hiszen azt látják először es érdekes nekik. Ez nálunk nem volt, nem igazán. A számat nézte CSAK AZT. Ez engem mindig zavart, de láttam, hogy okos, értelmes ezért próbáltam nem figyelembe venni. Mindenesetre nagyon köszönöm!

2020. júl. 25. 09:47
 19/25 A kérdező kommentje:

17 es


Köszönöm neked is:). Igen elvisszuk ezekre a vizsgalatokra. Legalabb kiderul, hogy van e valami vagy tényleg csak én aggódom túl. :)

Próbálok nem aggódni! Különben már meg is nyugodtam a valaszoktol es attól, hogy akkor ezek a vizsgalatok meglesznek. Köszönöm mindenkinek!

2020. júl. 25. 09:53
 20/25 anonim ***** válasza:
Azért nézi a szádat,mert így tanulja a beszédet.
2020. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!