Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek is beleszámítanak a...

Ezek is beleszámítanak a szókincsébe?

Figyelt kérdés

A védőnői státuszlapot online kell kitöltenem és visszaküldenem, mert még nem jár a védőnő most sem.

A kisfiam hasznàlt szavait is meg kell számolnom, de nem tudom, hogy ezek beleszámítanak-e: vau-vau, nínó-nínó, jájá (=cica).

Amit csak mi értünk, pl. a fű az neki "vű", a cumi az "pupó", a gomb az "bomba" stb. Ezeket is bele kell vagy csak, ami másoknak is érthető.

Illetve mi van akkor ha egy szót több dologra is használ? Pl. kakát mond a kakára, de a kakaóra is. Vagy a papa az papa, de papucs is neki vagy papír?


Remélem érthetően fogalmaztam.

Köszönöm a segítséget!


2020. júl. 31. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A hangutánzók igen, az autó hangja, kutyaugatás meg bármi ilyen.Az amiről te tudod ,hogy mire gondol alatt az nem.Legalábbis nálunk az nem számított bele.
2020. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagyis csak az, amit egy idegen is megért, ha hallja!?
2020. júl. 31. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez érdekes, nekem azt mondta a védőnő a hangutánzás nem számít, mint a vauvau. Viszont ami hasonlít az eredeti szóra, pl. anya helyett aja az igen.
2020. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na akkor nem lettem okosabb.
2020. júl. 31. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Haha. Na most a helyes válasz: hangutánzók és minden hangalak, amit következetesen használ.

Azonban az azonos hangalakok nem számítanak, csak egyszer. Pl: ha "ka" a kaka, kakaó, kacsa is, akkor csak egyszer számold!

Ez a "hivatalos". Megkésett beszédfejlődéssel foglalkozó logopédustól származó infó.

2020. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vagyis a vau-vau és a nínó számít. A kaka egynek számít, nem kettőnek. A papa is egynek, nem 3nak.

Illetve ha pl. A cumira minden alkalommal pupót mond, akkor az is számít, mert következetesen használja?

Jól értelmezem kedves 5-ös válaszoló?

2020. júl. 31. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól értelmezed. Bár látom, másoknak nem tetszik. :)

(Az azonos hangalakok egyébként azért számítanak egynek, mert nem adnának valós képet egy olyan gyereknél, aki szinte mindenre ugyanazt mondja. Az ő esetében a passzív szókincsbe számítható csak be, de az expresszív beszéde szegényes.)

2020. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. júl. 31. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, na én is okosabb lettem. Köszi ;)
2020. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!