Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A GYED-hez szükséges 365...

A GYED-hez szükséges 365 napba beleszámítanak a hétvégék és az ünnepnapok is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom van erről sok kérdés itt az oldalon, de azok mind régiek, én pedig friss infót szeretnék, mert ma kaptam egy olyan információt miszerint csak a ténylegesen ledolgozott napok (hétköznapok) számítanak bele a gyed-nél a 365 napba. (Magyarán 2 éven belül 365 MUNKANAPNAK kell lennie) Ez nem igaz ugye?? Hiszen hétvégén is ugyanúgy biztosított vagyok akkor az miért ne számítana bele?!

Köszi a segítséget!!😊


2018. szept. 19. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beleszámít. Naptári napokat nézik,nem a munkanapokat.
2018. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Azt nézik, amikor munkaviszonyod volt, tehát beleszámit a hétvége, ünnep, szabadság, táppénz és minden hasonló.
2018. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!:)
2018. szept. 19. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A gyedhez biztosítási jogviszony, azaz munkaviszony kell.

Hétvégén és ünnepnapokon fennáll a munkaviszonyod???


Ilyen egyszerű.

2018. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

365 nap BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONY és nem munkanap.

Valószínűleg hétvégére és ünnepnapokra nem szüntetik meg a jogviszonyodat.

2018. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kell cinikusnak lenni:) a leírásból szerintem lehetett érteni, hogy én sem gondolnám, hogy így lenne, de mivel egy olyan ember mondta aki jártasabb a témában, így gondoltam rákérdezek, hátha történt valami változás amiről nem hallottam...
2018. szept. 19. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki mondta neked, az nagyon rossz információt adott, főleg, hogy még jártas is ebben. Természetesen beleszámít a hétvége is, ünnepnap, táppénz, fizetett szabadság.
2018. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2018. szept. 20. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!