Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek megromlott a...

Szerintetek megromlott a lefagyasztott tejem? Meddig lehet eltartani?

Figyelt kérdés
Februárban fagyasztottam le, de ma mikor felolvasztottam (nem mikróztam, nem forraltam) a fiam öklendezett tőle. Megkóstoltam, undorító íze volt. Vagy amúgy is rossz az íze?
2010. aug. 3. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
-18 fokon 6 hónapig.
2010. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha steril zacskóban tetted el, még biztosan jó. Ha összeugrik, rázás hatására sem lesz homogén (darabkák lebegnek benne), vagy savanyú, akkor megromlott. Ha nem, akkor semmi probléma. LLL szerint is max. 12 hónapig áll el az anyatej."


Kérdés:

Hogyan és meddig tárolható otthon az anyatej ?


Válasz:

Teljesen steril körülmények között tárolt anyatej ( tiszta kézzel fejve, tiszta edényben) szobahőmérsékleten egy napig, hűtőben két napig, nem nyitogatott fagyasztószekrényben fél évig felhasználható marad. A tárolt tej nem valami bizalomgerjesztően néz ki, erre készülj fel: elválnak az összetevői, felül a zsír, alul az egyéb, kicsit szürkés és néha enyhén szappan szagú. A felengedésnél a legjobb, ha a tárolóedényt meleg vízfürdőbe állítod, és időnként összerázogatod, hogy az edény falára tapadt fehérje és zsírcseppek is belekerüljenek a tejbe. A fölengedett tejet forralni nem kell, sőt, nem is javasolt, mert így tönkremennek benne az értékes fehérjék."

sok baba nem szívesen issza meg a kiolvasztott anyatejet! A tárolás során kicsit változik az íze, meg, mivel az anyatej mindig változik, így az se biztos, hogy a hónapokkal ezelőtt lefejt tej egyáltalán jóllakatja-e most a babát.

2010. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. aug. 4. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!