Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mit mondott először...

Mikor és mit mondott először a babátok és honnan tudtátok, hogy már tudatos?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha jól tudom 1 év körül kezdenek el szavakat mondani a babák. Az en 6 hónapos kisfiam mondja ezeket a klasszikus szotag ismétlések: baba, anya, mama, papa, apa. De ezek ilyenkor meg nem direkt mennek. Honnan lehet tudni, ha már nem csak játszik a hangokkal, hanem tudja is mit jelent és direkt használja? Nektek mit mondott először és mikor?

2020. aug. 6. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Apa, mikor meghallotta, hogy jön haza a férjem a munkàból és zörög a kapuval.


Aztàn a busz, mikor elment előttünk egy.


Majd a cica, papa, mama, targonca, traktor, béka, autó, alma, keksz, hinta.


Legvégül, persze az anya volt.


Ezek voltak ez első szavai, meg ugye jöttek a hangutánzók, mint a miau, vau-vau, ssz, mú, cin-cin, bekkekke.

2020. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy mikor.

Nekem is 6 hónapos volt, mikor mama, papa, apa, anya elismételgette de nem volt tudatos.


Az apa, ami biztosan, tudatos volt, mint írtam, 13 hónapos volt.


#1

2020. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezeket a fiam is mondta ennyi idősen, ezek nem tudatosak.

11 hónaposan volt az első szava a papu, ami a papucs. Akkor mondta, amikor meglátta a papucsot vagy a kezébe vette, tehát konkrét dolgot nevezett meg helyesen. Innentől folyamatosan jöttek a szavak, most 13 hónapos és már 40 szónál tartunk.

Persze van, hogy csak jelentés nélkül ismétli, amit mondok, de ez a 40 mind olyan, amit helyesen és jókor használ, nem csak ismétlés

2020. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm szépen. Igen tudom, hogy ezek csak gagyogások még, kiváncsi voltam, kinek mikor fordult át 🙂
2020. aug. 6. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Apa volt az első tudatos szava, mármint amikor nem csak lelkesen magyarázott szótagokat, hanem követte az apját a konyhába és rákiabált, hogy apa. Egy éves volt.


Utána egyre több tudatos szava volt, cicinek hívta a cicát, de rá mutatott, autó, baba, mama, kaka, sok a betűs szó volt az elején, aztán bővült. Anya nem nagyon ment, a ny betű miatt gondolom, én is "apa" voltam egy darabig. :) ha mondtam, hogy én anya vagyok, akkor megpróbálta kimondani, de nem sikerült neki, és visszaváltott apára.

2020. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 hat ez nagyon édes 🙂🙂🙂
2020. aug. 6. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
11 hónaposan volt a hinta. Van egy hinta lova és imádott rajta hintázni, mi meg mindig mondtuk neki, hogy látod hintázol. Azóta ha hintázik hintába vagy a hátunk mögé sétál és előre hátra nyomja a hátunk hogy hintázzunk, akkor is hangosan kiabálja, hogy hinta. Illetve egy évesen apa mániás lett belőle szóval a második szava az apa lett.
2020. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anya, lámpa. Sajnos csak 3 évesen szólalt meg. De annál jobban örültünk neki.

(megkésett beszédfejlődésű)

Előző hónapban még csak gagyogott, az nem volt értelmezhető.

2020. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 6 hónaposan magyarázott🤣

Az első szavak 1 éves kora körül volt az add ide és a nem. Aztán hosszú hosszú ideig semmi, csak a magyarázás és az állat hangok. Most kezdett el tudatosan több szót mondani, jövő hónapban lesz 2 éves.

2020. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos a lányom, első szava az apa volt. Ezt előző héten mondta, azóta már volt anya, mama, papa, nem. De 7 hónapos kora óta mondja, hogy pápá (integetésként).
2020. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!