Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha nem tudja magát...

Nagy baj, ha nem tudja magát tartani a baba hasonfekve?

Figyelt kérdés
Nem sokára 3 hónapos kislányunknál tapaszlatuk. Kb 5 percig tudja a hasonfekvést könyökölve, ezt is csak nehezen, mert bosszankodva puffog szegény. A fejét 1,5 hónaposan hason fekve szépen meg tudta fordítani, most nem akarja. Volt nálunk baba gyógytornász Ő nem mondta volna, hogy nagy baja lenne, viszont sírva üvöltött a gyakorlatoknál. Egyébként is síros, sokszor nem fogadja el a cicit, mert akkor is csak üvölt, oly annyira, hogy teljesen bevörödösik. Ellenben az éjszakát nagy gyakorisággal végig alvással tölti, sokszor este 11-től reggel 6-7ig. Esetleg valami neurológiai probléma lehet? Van valakinek hasonló tapsztalata, a saját babájánál? Esetleg valami neurológiai probléma lehet?
2020. aug. 6. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Ezt itt, senki nek fogja neked megmondani.


Ha kétséged van, akkor beszélj az orvosotokkal, s ha ő is úgy látja, kérj tőle beutalót a fejlődésneurológiára.

2020. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy volt nálunk. Dévény lett a vége. Szépen felhozta.
2020. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Dévény!
2020. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ez volt hipotónia miatt. Dévény! Nagyon sokat segít. Már fordul hasra és hátra is,és kezd kúszni 😍 hétfőn lesz 6 hónapos,3 hónaposan még a fejét is alig tudta megtartani
2020. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Én is elvittem Dévényeshez a fiam mert 3 hónaposan 5 percet nem bírt hason,utált úgy lenni. Tudtam a fontosságát és hogy minden indul ki.Gyerekorvos már bocsánat de lópikulát se értett hozzá,ő szerinte ez így rendben volt,pici még,rakosgassam egy nap többször és majd megerősödik. Aztán kiderült,hogy feszes izomtónussal született. Le volt tapadva a hátán,a nyakán az izom. 4300grammal jött a világra,állítólag ez is közrejátszott. Két kezelés elég volt nekünk. De már az első után látványos volt a javulás. Én ezt el se hittem. Már másnap hasalt és nem sírt. Egyre tovább birta. Innen már nem volt gond a mozgásfejlődés egyik szakaszával sem. Én nagyon ajánlom őket. A sírások fele is egy kezelés után megszűnt. Én mindig azt hittem a hasa fáj,a védőnő is mondta tuti azért sír szegényem ennyit mert hasfájós. Megvettem a fél patikát. A feszes babák sírósabbak,rossz a konfortérzetük. Ez volt a baj. Azt sajnáltam,hogy nem vittem előbb. Az enyém ugyan szopott,de azt is el tudom képzelni,hogy fáj neki az a fejtartás ahogy a mellhez elfordítja a kis fejét. Nem tudom,nem okoskodom. Csak eszembe jutott,hátha ezért. Mielőbbi javulást kívánok nektek!
2020. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Deveny:)
2020. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem akarta mindig.Mi kora szülöttek voltunk ezért jártunk mozgásfejlődés akármire,ott azt mondták minden rendben,csak legyen többet hason,majd beéri magát.

Így is lett,azóta pörög-forog,ülni tanul. :)

Ha nagyon sírdogál vagy nem tetszik neki próbáld meg lefoglalni.Ilyen korban még a színes nem feltétlenül fog használni.


Fekete-fehér kockás lapot vagy anyagod vegyél és tedd elé,szép lassan húzd az egyik oldalról a másikra,majd vissza,hogy kövesse.Add neki néha oda.Leteszed elé,és fokozatosan,lassan elhúzod jobbra-balra.Bőven elég az is,ha 1x 2x megcsinálta az alatt meg is unja,nem kell túlzottan erőltetni,mert az csak rosszabb.

Meg persze a fent leírt Dévény,ha nagyon nem megy valami mindig van segítség.Védő nő főleg,ő sokkal több lehetőség tud ajálnani neked :)

2020. aug. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!