Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha "pszichológusfü...

Mit tegyek, ha "pszichológusfüggő" lettem?

Figyelt kérdés

A pici születése után majdnem beleestem a szülés utáni depresszióba, és felkerestem a férjem tanácsára egy pszichológust. Csak én beszéltem a gondjaimról, ő meg kérdezett és tanácsokat adott. Otthon ettől még nem jobb a helyzet, de jól esik panaszkodni, jól esik, hogy meghallgat egy olyan nő, akinek szintén voltak ilyen bajai. Eleinte csak 1 héten 1x mentem, aztán most már a saját kérésemre heti 3x megyek, ami nem kis pénz. Még mielőtt anyukák hada megdobálna naranccsal meg paradicsommal: nem a gyerek elől menekülök, a babát viszem magammal ezekre a beszélgetésekre.

Szívem szerint minden nap mennék pszichológushoz, minden nap kipanaszkodnám magam és beszélgetnénk. De én is tudom, hogy ez hosszú távon nem mehet, hogy 3x megyek, mert az egy hónapra nézve nagyon sok, egy évre nézve mégnagyobb. Mit tegyek? Hogyan kellene erről leszokni és heti 1x menni csak?


2020. aug. 8. 12:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

A pszichológus nem ad tanácsokat csak olyan kérdéseket tesz fel amire ha megtalálod a választ tudsz saját magadon segíteni.

Eldöntöd, hogy mostantól csak hetente egyszer mész és betartod.Minden fejben dől el,ez is.

2020. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%
Na! Azért szépen is el lehet mondani! Remélem majd, amikor neked lesz ilyen bajod, akkor is azt fogják írni, hogy mi a p-ról tudsz panaszkodni heti 3x? Száradjon le a méhe (vagy a heréje) annak, aki ilyen rossz indulatú!
2020. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
#3 vagyok: nem a kérdezőnek írtam, hanem az első válaszadónak.
2020. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

De mi a gond, ami miatt panaszkodsz? Mert egy átlagos családban nincs hetente 3 órányi panaszkodni való. Ha pedig gond van, akkor annak megoldására kell törekedni. Nem azt mondom, hogy ne járj pszichológushoz, én is kértem segítséget feldolgozni, hogy a kislányunk halmozottan sérült lett. De ennyi időm nem lenne járni, annyira lekötött, leköt a fejlesztése.

Elso körben azt kellene letisztáznod magadban, hogy mi miatt van ennyi elpanaszolni valód.

Vannak barátnőid, családtagok, akikkel tudsz beszélgetni?

2020. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Én is tudtam volna szívem szerint akár kétszer ennyi időt is tölteni bárkivel, aki meghallgat.

Nem vagy függő, csak magányos vagy, mint az anyukák nagy része. Szerintem próbálkozz másik anyukákkal barátkozni, baba-mama klub, parkok, ahol sétáltatsz, vagy más babaprogramokon. Keresned kell olyan embereket, akik nem pénz ellenében kíváncsiak csak a gondolataidra, nehézségeidre. Vagy nyiss egy kicsit a meglévő barátaid, rokonaid felé. Lehet, hogy nem akarnak zavarni, de ha kezdeményezel, szívesen töltenek időt veled.

2020. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem panaszkodni jársz hanem beszélgetni inkább nem? Jól mondja az utolsó . Sok anya magányos . Jól esik kiszabadulni , emberek között lenni, felnőttekkel beszélgetni , csak míg a barátnőt lemondod ha nyugos a baba, addig a pszichológushoz időpontod van , oda el kell menni és kész . A gyerek felügyeletet is könnyebb ilyen indokkal megoldani mint azzal , hogy fagyiznék a barátnőkkel nem?

Szerintem ezt mondd el a pszichologusnak. Ad majd tanácsot ebben is.

2020. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

"Mert egy átlagos családban nincs hetente 3 órányi panaszkodni való."

Csak úgy puszta kiváncsiságból: ez milyen eszmefuttatás alapján állítod? Tehát egy átlagos családban a 2 óra 59 perc panaszkodás még belefér, de a 3 óra már nem? Vagy ezt hogy kell érteni?

2020. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Én a barátnőimmel szoktam megbeszélni a gondjaimat. Neked nincsenek?
2020. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Férjeddel tudsz beszélgetni? Barátnőid vannak?

Miről panaszkodsz? Magányos vagy? Nem pótlék lett a pszichológus, akivel így helyettesíted a társas kapcsolataid? Nekem az a fura, hogy konkrétan azt írod, hogy 3 órát panaszkodsz, nem azt, hogy 3 órát beszélgettek. Biztos oka van, hogy ennyire azt érzed, hogy napi szinten gyűlik a baj, amit el kell valakinek mondanod.

2020. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

7!

Ezt pont így értem. Egy jól működő családban, házastársi viszonyban nincs arra az embernek igénye, hogy órákon át panaszkodjon egy kívülállónak, ha nincs különösebb baj. Sőt szíve szerint minden nap menne, ezt írta. Szerinted ez normális, megfelelő? Valami biztos van a háttérben, ezért kérdeztem, hogy mi a helyzet a családdal, barátokkal, mi a panasz tárgya.

2020. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!