Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elneveznétek a gyereketeket...

Elneveznétek a gyereketeket egy szeretett személyről, aki tragikus körülmények között, fiatalon halt meg?

Figyelt kérdés
Adnátok a nevét? Nem lenne rossz érzésetek? Közeli ismerős, családtag, barát esetén?
2020. aug. 25. 22:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem adtam ,mert rossz érzéssel töltött el.Unokaöcsémet Róbertnek hívták a férjemnél topp 3as névben benne volt, de gyorsan kiiktattam.Nem tudok elvonatkoztatni.
2020. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Nekem anyukám nevét kapta meg a lányom, mert sajnos tinédzser voltam mikor meghalt... Rossz volt, egy részből. De valamilyen szinten jó is. Olyan, mintha benne élne tovább, sose tudom elfelejteni így
2020. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Senkiről nem nevezném el
2020. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem adnám, nem tudnék elvonatkoztatni.
2020. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%
Olyan esetben, mint a kettes igen. Pl anyukam, nagymamám után.
2020. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Na pont amiatt nem, amit a kettes írt. „Olyan, mintha benne élne tovább". Na ezt nem szeretném. Az a személy elhunyt, és minél inkább itt akarod tartani, annál inkább rosszabb. El kell engedni, tudom nehéz. Nekem 16 évesen mindkét szülőm meghalt egy balesetben. De soha nem nevezném el róluk a gyerekemet. Ők meghaltak, nincsenek többé, és nem akarom, hogy a gyermekem tulajdon képpen az anyám helyettesítője legyen. Mert ha ugyan az a nevük, akkor már ő jut róla eszembe, az meg nem jó, mert ő egy külön kis ember, aki nem egy pótlék. De ez csak az én véleményem, nem ítélek el senkit azért, mert ő másként gondolkodik. 😊❤️
2020. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem adnám, esteleg második névnek vagy más formában.

Nagymamám nem élte meg a dédunokája születését, mikor meghalt, már tudtuk, hogy kislány lesz. Utána döntöttünk úgy, hogy szeretnénk neki a nagymamám nevét adni, de kozben mégsem pont ugyanazt. Második nevet nem akartunk, a Szófia/Szofi név nagyon tetszett, így Szofi lett végül(nagymamámat Zsófiának hívták).

2020. aug. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem nevezném el eleve senkiről a gyerekemet de ilyen esetben hatványozottan kizárnám a nevet.
2020. aug. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%
Én simán adnám, ha tetszik a név, el tudok vonatkoztatni. Az csak egy név, millió más ember is viselte már. Amúgy sem szoktam múltbéli dolgokon rágódni.
2020. aug. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem, mert iszonyatos terhet raknek ezzel a gyerekre.
2020. aug. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!