Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyermekkel vagyok gyesen...

2 gyermekkel vagyok gyesen lassan 4.5 éve. Besokallhattam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem megfojtanak velük kelek velük fekszek. 24 órában velük. Minden nap sokat sétálunk lent vagyunk de mégis velük vagyok. Kezdek besokkalni. Irigy vagyok aki reggel megy dolgozni és délutánig nincs a gyerekkel.

Szeretnék én is dolgozni hkgy délutánig ne velük legyek hanem végre más témát is lássak és másról is lehessen beszélni ne csak a gyerek dolog legyen.

Jövőre adnám a kicsit bölcsibe addigra 5 éve lennék itthon. Kicsit szégyellem hogy ezt érzem hisz nem kell dolgoznom mégis arra vágyok.

Nem gondoltam hogy egyszer menekülni akarok majd a gyerekektől.



2020. aug. 27. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez természetes érzés. Ne szégyenkezz emiatt. Egy-egy napot sem tudsz megoldani? Nincs aki vigyázna rájuk??
2020. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan menjél vissza dolgozni. Nem pár hónapos kisbabák mellől akarsz menni. Tényleg nagyon sokat voltál otthon. Nem kell szégyenkezni. Sokan vannak így.
2020. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ssjnos semmi segítségem. Este jön a párom mindig haza. De nem vagyok boldog már hogy gyesen vagyok itthon. Ez is normális? Nincs életkedvem csak akkor mikr egyedül megyek el valahova. Akkor újra régi vagyok mosolygok jó kedvem van. Egyszerűen úgy érzem otthon mint mikor a rab a börtöne ablakán kinéz és irigykedik a szabad emberekre akik gyerek nélkül jönnek mennek.
2020. aug. 27. 08:37
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Akkor menj vissza dolgozni.
2020. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
65%

Én meg mindig arra vagyok irigy, ha látok egy párt babával, és arra gondolok, hogy milyen boldogok lehetnek. Hiába vagyok olyan korban, még a közelben sincs az a lehetőség, hogy önálló életet kezdjek, család, gyerek...

Szerintem becsüld meg ezt a pár évet amíg a gyerekekkel lehetsz otthon, utána úgyis folytatódik a mókuskerék. Felnőnek és új szakasz lesz. Ez most ilyen, ez is csak átmeneti.

2020. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem csoda, hogy így érzel. De könnyebb nem lesz, ha elmész majd dolgozni, hiszen munka mellett kell majd a családot ellátni. Viszont többféle inger ér majd.
2020. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Mi akadályoz meg, hogy elmenj dolgozni, akár csak részmunkaidőben? Bölcsibe is adhatod a kisebbet, nem ördögtől való. A gyereknek az az érdeke, hogy anyukája kiegyensúlyozott és boldog legyen, ha ehhez az kell, hogy legalább néha dolgozni menj, akkor nem fog sérülni senki sem.
2020. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális. Én másfél évig bírtam mindhárom gyereknél 0-24-ben. Akkor kiborultam, és anyós elvitte őket ottalvósra. Ha nem lenne nagymama, valószínűleg én is a munkába menekültem volna. Így kibírtam ép ésszel óvodáig. :)
2020. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pasiként mondom, hogy szerintem ez teljesen természetes. Az ember társas lény, az utódgondozás pedig nem elégíti ki minden ilyen igényedet. Ezért fontos az, hogy az ember odafigyeljen a lelki egészségére is. Ez alatt azt értem, hogy legyen rendszeresen időd magadra is. Ha nem is minden nap, de hetente legalább egyszer. Menj el csavarogni, mozogj egy kicsit, menj el moziba egy baráttal, sütizni, bármit, amit szeretsz. Minden téren jó hatással lenne az életedre. Senkinek nem egyszerű beiktatni ezeket, de valahogy próbáld megtalálni a módját.
2020. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!