Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján cseréltek pelust,...

Mi alapján cseréltek pelust, ha csak pisi van?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, hogy ki legyen teljesen használva: még pont ne ázzon át, maximálisan használjuk, ne legyen pocséklás. (spórolás okán)

Honnan veszitek észre, ha a pisi miatt már cserélni kell a pelenkát? Mennyire hagyjátok megtelni? Vagy ha azelőtt cseréltek h tele lenne teljesen, mennyit hagytok rá?


/a kakis eset az más mert akkor a bőre miatt azonnal cserélni kell/



2020. aug. 31. 17:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%

9es vagyok. Úgy érzem, félreérthetően fogalmaztam :)


A lányomnál ez sűrű peluscserének számított, mivel sosem pisilt sokat. Rengeteg pelust dobtam ki alig használtan.

Ha reggel 8kor kelt, akkor is kapott 10kor és délben is tisztát. Délután meg sokszor (ébredéstől függően) volt, hogy 2x is cseréltem rajta.

2020. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
74%

A pelenkákon van egy indikátor csík, ami elszíneződik, ha nedvesség éri. De ha sokat pisil, akkor érzed is a pelenkán, hogy nehezebb. Én már akkor is cserélem, ha pl puki után akár csak egy pici kaki kerül bele. Nyilván az nem gazdaságos, de nem hagyom úgy a gyereken, még a picit pisis pelenkát sem - értsd, nem várom meg, míg bucira dagad a pisitől. Ha már érzem a szagát, hogy belepisilt, megyek cserélni, függetlenül attól, hogy tele van-e.

Hogyha az eldobható pelenka ilyen tekintetben nem éri meg neked, hosszú távon lehet gazdaságosabb a mosható pelenkát választani. Nekem baromi nagy macerának tűnik, nem lenne hozzá türelmem. Egy ismerősöm,aki szülés előtt mosipelusozni akart, az is inkább maradt az eldobhatónál. De ha ez megéri anyagi szempontból, akkor bevállalható a macera. Olcsóságból viszont ne a gyereket kínozd, hanem keress másik megoldást.

2020. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok: ha az az összeg is számít, akkor pl válts ki egészségpénztári kártyát, minden babaápolási termék elszámolható (DM-ben rögtön fizetni is tudsz vele, így nem kell a pénztáron keresztül bajlódni a kifizetéssel), és évi 20% adó visszatérül belőle. Tehát kvázi olyan, mintha mindig kedvezményesen vásárolnál. Csomó helyen felhasználható, én pl patikában is vásárolok vele, de magánorvosi beavatkozást is számoltunk már el. Gyerek mellett nagyon megéri.
2020. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
12 érzed a pisiszagot? En meg reggel sem erzem a pisiszagot, pedig az már igencsak sok órás pelus.
2020. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
96%

Két eset van, 14-es. Vagy borzasztóan vegyszeres pelenkát használ, pl: pampers active baby - egy csepp pisitől is brutális szaga van. Vagy a gyerekének húgyúti fertőzése van, csak nem tud róla. 🙈


Egyébként azért meg lehetne találni az egyensúlyt a "nem pácolom benne" és az "egy csepp után kidobom" között. Már csak azért is, mert milyen helyet hagyunk így a gyerekeinkre?

Normális, nem "pazarló" felhasználas mellett is ennyi szemét keletkezik 1 év alatt, ami 500 év alatt bomlik le:

[link]

Ha már ennyire érdekel, 13-as, hogy mivel és mennyi ideig érintkezik a gyereked feneke, neked való lenne a mosható!

2020. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
72%

"pelenkákon van egy indikátor csík, ami elszíneződik, ha nedvesség éri"

Csak a newborn pelenkákon, 3-as méret alatt.

2020. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%

12-13 vagyok

Nem azt mondtam, hogy büdös, kibírhatatlan húgyszaga van - az egészséges pisinek is van szaga, gondolom, mindenki érezte már a sajátját is. Hozzáteszem, rajtam kívül senki nem érzi a pisis pelenka szagát, de nekem érzékeny rá az orrom - így mindig tudom, ha már cserélni kell.

Szerintem mindenki egyénileg eldönteheti, hogy mennyi ürüléket kíván a gyereke alatt hagyni. Pl testvérem is már csak akkor cserél pelust a gyerekén, ha már lassan folyik belőle. Nyilván az általam említett kicsit kakis is egy eltúlzott példa volt. Nekem a mosható nem tetszik, ráadásul a sok mosnivalóval csak a mosások száma nő meg, ami meg a tiszta vizet viszi. 🤷‍♀️

2020. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

16#

Ezt nem tudtam, bocsi. Nekem még csak a kicsi méreteket kellett használni.

2020. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
52%
16 nem igaz. Libero touch és pampers premium care 4-es méretén is van csík. Ez tuti, mert van itthon.
2020. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
67%

17 igen amúgy a plusz víz használat miatt a mosható is hagy bennem kérdéseket. Az igazi megoldás az lenne, ha normális lebomló termékeket gyártanának végre és nem 3x annyiért adnak, mint a simat.

Plusz nekem azért sem szimpi a mosható, mert ha nem otthon vagyok, nem fogok tele pelust cipelgetni x óráig. Vagy pl most kempingben voltunk egy hetig faházban. Hol mosnám? Persze tudom ilyenkor azért nyilván lehet eldobhatót venni senki nem tiltja meg. De nekem nem szimpi igazán.

2020. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!